Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nauczyciele obchodzili swoje święto

- Życzę Państwu wiele radości i satysfakcji z odpowiedzialnej i niezwykle ważnej pracy, która niejednokrotnie wymaga poświęcenia. Dziękuję za wkład w edukację i kształtowanie postaw młodych mieszkańców naszego miasta – mówił prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski podczas obchodów Dnia Nauczyciela, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury. Przy tej okazji prezydent przypomniał, że świętochłowicki samorząd aktywnie włącza się w proces poprawy warunków w naszych szkołach. Realizuje m.in. rządowy program „Radosna szkoła”, dzięki któremu modernizowane są sale i place zabaw. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach ponad 5 milionów 600 tys. złotych przeznaczono na niezbędne remonty i inwestycje w placówkach oświatowych i do końca roku kolejne 800 tys. zostanie wydane na ten cel.W imieniu Rady Miejskiej życzenia dla nauczycieli odczytała wiceprzewodnicząca RM Gerda Król.
Dzień Edukacji Narodowej był też okazją do uhonorowania najlepszych. W tym roku nagrodę prezydenta Świętochłowic za szczególne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze otrzymało jedenastu pedagogów: Sabina Szoczyńska
z Gimnazjum Nr 4, Bożena Roter ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Agnieszka Duda ze Szkoły Podstawowej Specjalnej
Nr 10, Mariola Gryta, Anna Migoń i Barbara Storczyńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1,Dorota Wichura
z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Beata Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Dorota Muszyńska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Zofia Kita ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 17 oraz Halina Przewodnik z Gimnazjum Nr 5.
Akty mianowania otrzymało też jedenastu nauczycieli , którzy w sierpniu tego roku zdali egzamin awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Wśród nich znaleźli się: Monika Ullmann i Katarzyna Flicińska z Gimnazjum Nr 5, Przemysław Hyla, Alicja Biskup, Marta Wiatowska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 17, Aleksandra Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej Nr 8, Katarzyna Prędota , Agata Janiak-Jadwiszczok oraz Anna Żurek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Agnieszka Sikorska-Koj z Zespołu Szkół Specjalnych, Michał Spandel z Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej.Upominki otrzymało również 25 nauczycieli, którzy obchodzili jubileusz 25- lecia pracy zawodowej oraz 5 pedagogów, którzy przeszli na emeryturę. Spotkanie uświetnili młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury.