Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nasze siatkarki najlepsze w województwie

W Częstochowie odbyły się finały wojewódzkie ogólnopolskiego turnieju Orlik Volleymania, które wygrały siatkarki MUKS „Skałka-Śląsk” ze Świętochłowic. 

W turnieju, który odbył się w minionym tygodniu, wzięło udział osiem najlepszych drużyn z całego Śląska. Nasze miasto reprezentowały uczennice klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Gimnazjów nr 1 i 2.  Jako pierwsze przystąpiły do walki młodsze świętochłowiczanki, które zwyciężyły pokonując w tie-breaku siatkarki z Zawiercia. Mistrzostwo Śląska dało naszym zawodniczkom upragniony awans, dzięki któremu wezmą one udział w ogólnopolskim finale w Sopocie. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Czechowic-Dziedzic.
Starsze dziewczyny ze Świętochłowic spotkały się z siatkarkami z Częstochowy, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Śląska. Srebro przypadło zawodniczkom z Zawiercia. Warto wspomnieć, że rywalizacji drużyn przyglądał się znakomity siatkarz i wielokrotny reprezentant Polski Dawid Murek.

Organizatorem zawodów Orlik Volleymania jest Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku druga edycja turnieju obejmuje 16 województw na terenie całej Polski i przebiega w trzech etapach: eliminacje do finałów wojewódzkich, finały wojewódzkie oraz finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany 6 i 7 października w Sopocie.

Młodsze świętochłowiczanki grały w składzie: Marta Skrzek, Weronika  Błaszczyk, Stefania Błachno, Klaudia Giełażun, Natalia Matuszczyk,  Anita Syska i  Patrycja Sowik .

Starsze zawodniczki grały w składzie:  Aleksandra Łukawska, Weronika Larysz, Katarzyna Słodczyk, Marta Brzóska,  Agata Reich, Sylwia Wójcik, Dominika Kułaga i  Magdalena Krzemińska. Trenerami są Adam Pająk, Jacek Krzysztoforski i Mariusz Szeremeta.

  • valleymania1.jpg
  • valleymania3.jpg