Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

MZBM gminną spółką

31 maja zawarta została umowa spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej. Wszystkie udziały posiada w niej Gmina Świętochłowice. Tym samym przestał istnieć Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych.

Obecnie trwa proces rejestracji MPGL w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jednocześnie prezydent Świętochłowic powołał pełnomocnika ds. dokonania wszelkich czynności związanych z utworzeniem i rejestracją spółki, którym został Robert Błaszczyk. Wcześniej był on m.in. prezesem zarządu spółdzielni mieszkaniowej w Gliwicach, dyrektorem ds. eksploatacji Zakładu Budynków Miejskich w Bytomiu, zastępcą dyrektora ds. wspólnot mieszkaniowych w ZBM w Bytomiu, prezesem spółek zarządzających nieruchomościami mieszkalnymi i komercyjnymi. Jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej jako spółka ma większe możliwości pozyskiwania środków finansowych. Będzie mogła m.in. świadczyć usługi na rzecz podmiotów zewnętrznych i z tego czerpać dochody. Przekształcenie odbyło się z myślą o poprawie bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej dawnego MZBM-u. Wcześniej zostało ono uchwalone przez miejskich radnych i w wyniku negocjacji zaakceptowane przez związki zawodowe MZBM-u.