Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Mieszkańcy o swoich podwórkach

Jakie zmiany należy wprowadzić na świętochłowickich podwórkach, co trzeba zrobić, by były bardziej przyjazne? Na ten temat rozmawiano 15 października br. na placach przy ul. H. Sawickiej 8 i 14, a także przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wszystko po to, aby podwórka znów stały się atrakcyjnym miejscem spędzania czasu.

Podczas spotkań mieszkańcy mieli okazję przedstawić swoje potrzeby i oczekiwania związane z podwórkami i przestrzeniami wewnątrz blokowymi. Celem przygotowywanego programu jest poprawa estetyki podwórek i zagospodarowanie ich, w sposób zachęcający do  przebywania w przestrzeni wspólnej, nawiązywania kontaktów, polepszenia relacji interpersonalnych, a w konsekwencji zintegrowania społeczności sąsiedzkiej.

Na podwórkach powstać mogą place zabaw, mini-siłownie, może pojawić się zieleń, ławki, kolorowe klomby itp. Uczestnicy spotkań mieli wiele interesujących pomysłów, wszystkie zostały zanotowane i po przeanalizowaniu, część z nich znajdzie się w „Programie renowacji podwórek do 2030 roku”. Powstający dokument ma charakter pilotażowy, propozycje ukształtowania przestrzeni mają być na tyle uniwersalne, by mogły znaleźć zastosowanie
w innych punktach miasta. 

„Program renowacji podwórek do roku 2030” przygotowywany jest w ramach „Zintegrowanego podejścia do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.