Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Miejskie programy strategiczne

Zakończyły się, rozpoczęte w lipcu ubiegłego roku, prace nad  Lokalnym Programem Rewitalizacji Świętochłowic i Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych do roku 2030.
 
- Dokumenty, po uchwaleniu przez Radę Miejską, stanowić będą  ważne narzędzia realizacji polityki miejskiej przez najbliższych kilkanaście lat – mówi Janusz Kalafarski, zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich i Promocji Miasta. -  Wdrażanie ich w życie zależeć będzie od aktywności i współdziałania wielu środowisk i instytucji,  władz miasta, przedsiębiorców, właścicieli nieruchomości, organizacji pozarządowych i samych mieszkańców – wyjaśnia. 
 
Poruszane  w nich zagadnienia  z zakresu m. in. ładu przestrzennego, problemów mieszkaniowych, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa, rynku pracy zostały wspólnie wypracowane przez trzy miasta w ramach projektu pn. „Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”. Jest on  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.
 
Realizacja zadań ma wpłynąć  nie tylko na zniwelowanie negatywnych konsekwencji problemów miasta, poprawę jakości przestrzeni miejskiej i warunków życia w mieście, ale również na atrakcyjność i konkurencyjność Świętochłowic na mapie regionu i kraju.  
 
 
Projekty: Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030 -  ZOBACZ i Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Świętochłowic do roku 2030 - ZOBACZ