Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Miejskie programy strategiczne

Zakończono prace związane z tworzeniem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych oraz Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030.

Projekty obu dokumentów muszą jeszcze zostać uchwalone przez Radę Miejską. Wówczas staną się ważnymi narzędziami prowadzenia polityki społecznej przez miasto 

w najbliższych latach. Poruszane w nich problemy dotyczą m.in. rynku pracy, zdrowia, bezpieczeństwa, ładu przestrzennego, problemów mieszkaniowych.

Realizacja opisywanych założeń ma wpłynąć na poprawę jakości przestrzeni miejskiej, wzrost poczucia bezpieczeństwa oraz podniesienie jakości życia w mieście. Celem jest zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Świętochłowic na mapie regionu. 

Opracowane programy są efektem współpracy trzech miast w ramach projektu pn. „Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.

Projekty:

- Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Świętochłowic do roku 2030

- Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030