Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Miasteczko Ruchu Drogowego otwarte

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 otwarto  Miasteczko Ruchu Drogowego, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego. Odbył się również festyn rodzinny.

W miasteczku ruchu drogowego dzieci mają uczyć się bezpiecznego korzystania z dróg. Jest to również idealne miejsce do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową. To druga zakończona inwestycja z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wykonano też instalację monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Chropaczowie.

Decyzją mieszkańców zrealizowane zostaną także: przebudowa placu między ulicą Sądową, a ulicą Wallisa w Lipinach, drugi etap modernizacji parku przy Centrum Kultury Śląskiej w dzielnicy Zgoda i budowa wielofunkcyjnego urządzenia do street workout'u przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Centrum. Trwają już prace na terenie ZSO nr 1.

Budżet Obywatelski 2016 w Świętochłowicach wynosi 500 tys. zł, czyli po 100 tys. zł na każdą z dzielnic.

Uczestnicy festynu mogli m.in. przejechać się po miasteczku, czy zobaczyć pokaz trików rowerowych w wykonaniu dwukrotnego mistrza Polski Damian Bujdoła. Dzieci wzięły udział w konkursach m.in.  "Czy znasz znaki drogowe?", a także pokonywały slalom na rowerze.