Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Mediacje w sprawie Kaliny

W czwartek, 14 lipca w Ośrodku Mediacji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach mediacji między Gminą Świętochłowice a firmą VIG Sp. z o.o.. Spór dotyczy realizacji projektu „Oczyszczanie i zabezpieczenie przed wtórną degradacją stawu Kalina oraz rewitalizacja terenu przyległego”. Gmina domaga się m.in. blisko 6 mln zł kar umownych od wykonawcy, który zszedł z placu budowy w sierpniu 2014 roku.

- Z aprobatą przyjęliśmy postanowienie sądu o mediacji, jako szansę na ugodowe porozumienie. Przystępujemy do rozmów z mocnymi argumentami i twardym stanowiskiem, bo chodzi o pieniądze podatników. Jesteśmy jednak otwarci na porozumienie z wykonawcą i rozsądne propozycje z jego strony – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. 

Do końca miesiąca odbędzie się jeszcze co najmniej jedno spotkanie przedstawicieli Gminy i VIG-u. Jeśli rokowania zakończą się powodzeniem i strony dojdą do porozumienia zawarta zostanie ugoda sądowa. W przeciwnym wypadku sprawa będzie toczyć się dalej w zwykłym trybie.