Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Matematyczne atrakcje

Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny uczestniczy w projekcie mPotęga. W ramach akcji „Pan Ułamek radzi” dzieci ćwiczyły podstawowe pojęcia matematyczne, utrwalały działania na ułamkach oraz doskonaliły umiejętności manualne.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest i do czego służy lapbook oraz poznali zalety jego wykorzystania. Kolorowe i oryginalne teczki wykonane przez dzieci, pełniące funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, terminy, można podziwiać na szkolnej wystawie.

W ramach projektu odbyły się także warsztaty origami. Uczestnicy składali pojedyncze moduły, które później mogli przekształcić w praktyczne ułamkowe gwiazdy. Z ich pomocą ćwiczyli podstawowe pojęcia matematyczne, utrwalali działania na ułamkach oraz doskonalili umiejętności manualne.

Pan Ułamek zaprosił też uczniów SP2 na „międzynarodowe zakupy”. Podczas zajęć dzieci posługiwały się trzema walutami (dolar, euro, złoty), dokonywały ich zamiany w kantorze oraz wykorzystywały je na zakupach w sklepie.

Projekt będzie kontynuowany w trakcie roku szkolnego. Ma na celu niestandardowe ujęcie edukacji matematycznej, rozszerzenie zakresu tematycznego poza program szkolny i ukazanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym.