Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Mamo, Tato – chcę być przedsiębiorczy

Takie przekonanie wyraziły dzieci z dwunastu szkół podstawowych aglomeracji śląskiej w konkursie na plakat. Prace przygotowały wszystkie klasy uczestniczące w projekcie, co stanowiło miłe zaskoczenie dla organizatorów.

Na konkurs napłynęło łącznie 71 prac wykonanych przez uczennice i uczniów uczestniczących w projekcie. Prace przykuwają uwagę widza, prezentują wysoki poziom. Decyzja jury nie należała do łatwych. Po kilkugodzinnych obradach komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace. Można je obejrzeć na stronie organizatora – Fundacji Rozwoju Świętochłowic: www.swietochlowice.org.pl , zakładka: projekty, przedsiębiorcze dzieci. Klasy, których prace zostały nagrodzone wezmą udział w interaktywnym spektaklu teatralnym oraz wycieczce.  Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

W konkursie wzięło udział 200 uczniów klas I-III szkół podstawowych.  Od lutego do maja br. - w ramach projektu „Przedsiębiorcze dzieci”, brali oni udział w kilkugodzinnych zajęciach kształtujących postawy przedsiębiorcze oraz podstawowe zachowania finansowe. Zaproponowane gry edukacyjne, ćwiczenia, symulacje, łamigłówki i quizy okazały się formami, które pozwoliły dzieciom zrozumieć i zapamiętać podstawowe mechanizmy gospodarki rynkowej. Projekt został dofinansowany przez  Narodowy Bank Polski.