Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Młodzieżowe mistrzostwa na Skałce

W niedzielę na stadionie im. Pawła Waloszka odbyły się Otwarte Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska. Najlepszy na świętochłowickim torze okazał się Marcin Nowak z GKM-u Grudziądz. Drugie miejsce zajął Mateusz Borowicz z Włókniarza Częstochowa, a trzecie żużlowiec Wandy Kraków Edward Mazur.
 
Były to czwarte zawody w naszym mieście w tym roku. Wcześniej zawodnicy na „Skałce” rywalizowali w eliminacjach: Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, Brązowego Kasku i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.
 
Najlepiej poradzili sobie Marcin Nowak i Mateusz Borowicz. Obaj w pięciu startach czterokrotnie byli pierwsi i raz kończyli wyścig na drugiej pozycji. Zdobyli po 14 punktów i o triumfie tego pierwszego zdecydowała wygrana w bezpośrednim starciu w fazie zasadniczej. Na trzeciej pozycji turniej zakończył Edward Mazur, który też wygrał cztery biegi, ale zaliczył również upadek, co pozbawiło go szans na wygraną w zawodach.
 
Rywalizacji szesnastu zawodników przyglądali się młodzi żużlowcy ze szkółki MS Śląsk Świętochłowice. Dwóch z nich już niedługo zadebiutuje w oficjalnym turnieju. Kamil Tomaszowski i Mateusz Pacek zdali egzamin na licencję żużlową i są pierwszymi wychowankami klubu z naszego miasta po reaktywacji żużla w Świętochłowicach.
 
W październiku na stadionie im. Pawła Waloszka jeszcze dwa turnieje: 8 października - Finał Nice Cup połączony z Memoriałem Władysława Pietrzaka i 15 października - Indywidualny Turniej o Puchar KiM Group i Eko-Dir. Początek obu zawodów o godzinie 13:45.