Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Linia 231 - rusza od września

Podczas spotkania z mieszkańcami na osiedlu Ustronie wiceprezydent Bartosz Karcz zaprezentował proponowany przebieg nowej linii autobusowej 231. Połączy ona od 1 września to osiedle z centrum Świętochłowic i z Chorzowem.

Przez najbliższe miesiące linia będzie miała charakter testowy, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli zgłaszać w Urzędzie Miejskim swoje uwagi co do jej przebiegu, umiejscowienia przystanków.

- Zrealizowaliśmy wnioski jakie składali do urzędu mieszkańcy. To osiedle było przez długie lata pozbawione komunikacji publicznej. Starsze osoby miały problem z dotarciem do lekarza, apteki, młodzież do szkół czy pracy. Teraz dzięki nowej linii będzie się tam po prostu lepiej i wygodniej żyć – podkreślił wiceprezydent Karcz.

 Dodał, że na osiedlu mieszka spora grupa seniorów, która miała problemy np. z dotarciem do lekarza, czy na większe zakupy: - Zadbaliśmy, aby autobus był przystosowany do szerokości ulic. To nowoczesny pojazd, na dodatek jest niskopodłogowy, aby bez problemu mogli do niego wsiąść seniorzy, osoby niepełnosprawne, czy rodzice z wózkami. Podróż mieszkańców „Korei” będzie się odbywać w naprawdę komfortowych warunkach.

Trasa pobiegnie od ul. Chopina w Świętochłowicach, przez ulice Sikorskiego, Bytomską i Dworcową. Autobus zatrzyma się m.in. w pobliżu Muzeum Powstań Śląskich, obok cmentarza na ul. Szpitalnej i dalej w Chorzowie na ul. Gwareckiej i  w pobliży Centrum Edukacyjnego.

Szczegóły w ulotce

Strona 1

Strona 2