Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

"Kreatywność podstawą sukcesu zawodowego"

"Kreatywność podstawą sukcesu zawodowego" pod takim hasłem odbyła się Konferencja zorganizowana przez Doradcę Zawodowego z MCK OHP Świętochłowice Katarzynę Woś.

Celem konferencji było przybliżenie działalności Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP oraz jednostek działających dla młodzieży na terenie województwa śląskiego, a także zaprezentowanie działań doradców zawodowych i ich celowego działania na rozwój zawodowy młodzieży czy aktywizowanie do przejawiania postaw przedsiębiorczych w życiu.

Na konferencji spotkali się przedstawiciele instytucji, których połączone i wspólne działanie spowodować może rozwój przedsiębiorczości i kreatywności, a co za tym idzie powstawanie nowych miejsc pracy, nowych kierunków nauki czy pracy  na własny rachunek.

Udział wzięli również przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, uczestnicy zajęć organizowanych przez CIS, przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w  Świętochłowicach oraz młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. A. Świdra ze Świętochłowic – klasa Fryzjer.

Przyszli fryzjerze zapoznali się m.in. z informacjami o możliwości pozyskiwania środków na szkolenia oraz rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej w oparciu o uzyskane wykształcenie jak również możliwości zwiększania swoich kwalifikacji.

Po zakończeniu referatów odbyła się dyskusja nad potrzebą organizowania spotkań z młodzieżą w celu uświadamiania jej jak ważna jest kreatywność i poszukiwanie nowych rozwiązań w dziedzinach nauk np.  kosmetologii oraz jak  szeroki ma ona  wpływ na rozwój zawodowy.