Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Koperty życia dla seniorów

Pierwsi świętochłowiccy seniorzy otrzymali bezpłatnie Koperty Życia, które wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej wręczył im prezydent Dawid Kostempski. 

Od dzisiaj bezpłatne Koperty Życia będzie można odebrać w Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Chorzowskiej 38, Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Bytomskiej 8, a także w siedzibie stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic (ul. Katowicka 4), które jest partnerem akcji.

- Inaugurujemy w mieście kolejny projekt skierowany przede wszystkim do osób starszych i przewlekle chorych oraz samotnych. Będzie on realizowany w ramach cieszącego się popularnością programu “Senior z Wigorem”. Świętochłowice to miasto przyjazne seniorom, w którym stale rozszerzamy zakres wsparcia dla najstarszych mieszkańców – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Koperta życia to zestaw, składający się  z plastikowej, zamykanej na zatrzask koperty, w której znajduje się specjalna karta informacyjna. Zapisuje się w niej podstawowe informacje o danej osobie oraz jej chorobach. Po uzupełnieniu wszystkich informacji kopertę życia przechowuje się w lodówce. W komplecie jest także naklejka lub magnes na drzwi lodówki.

Z danych w niej zawartych mogą skorzystać służby ratunkowe, w sytuacji kiedy jej właściciel nie będzie w stanie samodzielnie udzielić informacji na temat swojego stanu zdrowia, chorób, czy przyjmowanych leków. Przyspiesza to podjęcie działań ratujących życie.