Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Konsultacje społeczne w MDK

Wczoraj, 9 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się konsultacje poświecone Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych (SRPS) i Lokalnemu Programowi Rewitalizacji (LPR) Świętochłowic do roku 2030. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, a także przedstawiciele administracji lokalnej i organizacji pozarządowych.

Wczoraj przedstawiciele firmy EU-CONSULT zaprezentowali mieszkańcom „Diagnozę sytuacji społecznej”, która została przygotowana na podstawie analizy danych statystycznych i raportu z badań ankietowych nad mieszkańcami. W dokumencie znalazły się informacje z różnych dziedzin funkcjonowania miasta:

  • ładu przestrzennego i problemów mieszkaniowych,
  • polityki rodzinnej i problemów demograficznych
  • pomocy społecznej,
  • kultury, edukacji i zdrowia,
  • rynku pracy,
  • bezpieczeństwa.

Przed rozpoczęciem dyskusji uczestnicy zapoznali się także z kryzysowymi obszarami miasta objętymi Lokalnym Programem Rewitalizacji oraz wpisanymi do niego projektami. Przedstawione zostały też główne założenia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. W swoich wypowiedziach zebrane osoby zwracały uwagę na problemy miasta i odnosiły się do treści przygotowywanych dokumentów.

Każdy mieszkaniec, do 16 grudnia br. może jeszcze zgłaszać uwagi i wnioski do projektów dokumentów drogą mailową: j.kalafarski@swietochlowice.pl, telefonicznie pod nr tel.32 3491-836 lub osobiście w Urzędzie Miejskim przy ul. Katowickiej 54, pok. nr 13.

Zapoznaj się z treścią programów: 

Cele strategiczne,
Diagnoza