Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uczniowie byli jak radni

W Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach odbył się finał konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym. Wzięły w nim udział świętochłowickie szkoły ponadgimnazjalne.

W finałowym etapie wzięły udział trzy szkoły: I Liucem Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Każdą placówkę reprezentowały trzyosobowe drużyny.

- Najlepsi przez chwilę poczuli się jak radni, bowiem finał zorganizowaliśmy w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Odbyła się debata zbliżona formą do sesji Rady Miejskiej – mówi jej przewodniczący Rafał Łataś i organizator konkursu.

Finałowy etap składał się z dwóch części. Tydzień temu każdy uczestnik otrzymał projekt uchwały dotyczący zmiany rozkładu godzin lekcyjnycy dla szkół średnich. Zaś w dniu rozstrzygnięcia wylosowano role w jakich podczas obrad sesji występowały poszczególne zespoły (jeden popierał projekt, drugi go negował, a trzeci pozostawał na początku debaty neutralny). Podczas drugiej części wszystkie grupy otrzymały nowy projekt uchwały, który dotyczył wprowadzenia w szkołach przedmiotu "Lekcja mowy śląskiej. Następnie również był dyskutowany.

Wszystkich uczestników nagrodzono, zaś trzech najbardziej aktywnych uczniów dodatkowo wyróżniono.

Współorganizatorem konkursu było miasto Świętochłowice.