Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Konferencja dla seniorów

W Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbyła się dzisiaj konferencja „Vademecum – o czym senior powinien wiedzieć”. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak oszczędzać z Kartą Seniora i unikać zagrożeń w życiu realnym oraz wirtualnym.
 
Konferencję otworzyła Krystyna Rawska, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów i prezes świętochłowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku . Następnie głos zabrał Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia Manko, który opowiadał o tym jak oszczędzać z Ogólnopolską Kartą Seniora. Warto podkreślić, że świętochłowiccy seniorzy mogą z takiej karty korzystać na co dzień.
 
Przedstawiciele Fundacji Rozwoju Świętochłowic Damian Hamerla i Tomasz Dandy mówili na temat bezpieczeństwa starszych osób we współczesnym świecie oraz w sieci, gdzie czeka wiele pułapek.  Temat kontynuował asp. Tomasz Kaczmarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.
 
Z kolei dr n. farm. Roman Duda z Buska-Zdroju przedstawił właściwości lecznicze wody siarczkowej pochodzącej z tej miejscowości uzdrowiskowej. 
 
Ponadto uczestnicy  wysłuchali maratończyka Marka Pilcha, który zdradził jak być aktywnym fizycznie po 60. roku życia. Oprócz tego seniorzy mieli okazję do bezpłatnego zbadania słuchu.
 
Konferencję zorganizowały: Urząd Miejski w Świętochłowicach, Miejska Rada Seniorów w  Świętochłowicach, Głos Seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świętochłowicach oraz Fundacja Rozwoju Świętochłowic.