Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Kolejny „Nasz Plac” otwarty

W zaledwie 31 dni roboczych powstał nowy park miejski na osiedlu Podgórze. Przestrzeń w rejonie ul. Śląskiej na Zgodzie zrewitalizowana została w ramach prezydenckiego programu „Nasz Plac”.

Mieszkańcy osiedla Podgórze mogą już korzystać z nowego parku miejskiego. Uroczyście otworzyli go przecinając wstęgę prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, wiceprezydent miasta Bartosz Karcz, radna Zofia Pogoda z ramienia Stowarzyszenia „Razem dla Świętochłowic” oraz jedno z dzieci.

Przestrzeń na Podgórzu została poddana prawdziwej metamorfozie. Powstało miejsce bezpiecznego i aktywnego wypoczynku dla osób w każdym wieku. Stare boisko w nowym wydaniu jest wielofunkcyjne i z nawierzchnią syntetyczną. Można na nim grać m.in. w piłkę nożną i koszykówkę. Pojawiła się też siłownia pod chmurką oraz urządzenia do street workout’u. Rozbudowany oraz ogrodzony został plac zabaw. Powstały również ścieżki spacerowe i elementy małej architektury, m.in. ławki, kosze na śmieci.

Modernizacja placu zabaw na terenie osiedla Podgórze to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku. Zadanie zostało zgłoszone przez radną Zofię Pogodę, która z dużą determinacją walczyła o jego realizację. Projekt został zrealizowany w wersji rozszerzonej w ramach programu prezydenckiego "Nasz Plac". 

Pierwszy odnowiony skwer w ramach programu „Nasz Plac” w ubiegłym roku oddano przy ul. Wiśniowej. Jeszcze w tym roku zaplanowano prace przy ul. Katowickiej 30a-30b oraz przy stawie Wąwóz.