Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Kąpielisko "Skałka" rozpoczyna sezon

W najbliższą sobotę 30 maja na „Skałce” otwarty zostanie basen. W pierwszym i drugim dniu funkcjonowania obiektu za bilet zapłacimy tylko złotówkę.  
 
Tegoroczną nowością będą opaski umożliwiające  opuszczenie terenu kąpieliska i powrót na obiekt jeszcze w tym samym dniu (bez konieczności wykupienia kolejnego biletu). 
 
W czerwcu basen będzie czynny w dni wolne od pracy w godz. od 10.00 do 19.00 oraz w dni robocze w godz. od 14.00 do 19.00. Z kolei  w lipcu i sierpniu obiekt czynny będzie dłużej. 
 
Warto przypomnieć, że ekologiczny basen na "Skałce" wybudowano w technologii stawu naturalnego. Woda w nim nie zawiera chloru. Oczyszczana jest przez specjalnie dobrane mieszanki kruszyw, roślin oraz bakterii przyjaznych człowiekowi. 
 
Przystań już działa 
 
Na „Skałce” można wypożyczyć kajaki i rowery wodne. W maju i czerwcu przystań czynna jest w weekendy i święta od godz. 14.00. W lipcu i sierpniu z jej oferty będzie można skorzystać codziennie. 
 
Za wypożyczenie kajaka na 60 min zapłacimy 9 zł, a na pół godziny 5 zł. Wypożyczenie rowerka wodnego to koszt 12 zł za 60 min i 7 zł za 30 min.