Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Jubileuszowy bieg uliczny

W niedzielę odbył się bieg „7 kilometrów na 70-lecie nadania praw miejskich Świętochłowicom”. Ulicami naszego miasta przebiegło ponad 230 osób z całego regionu. Na starcie stanął również prezydent miasta Dawid Kostempski, który wydarzenie objął patronatem honorowym.

Start i meta zostały zlokalizowane na Alei Parkowej na terenie OSiR „Skałka”. Uczestnicy biegli m.in. ul. Szkolną, Katowicką i Polną. Najszybciej dystans siedmiu kilometrów pokonał Kamil Bezner z klubu TL Pogoń Ruda Śląska. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli świętochłowiczanie – Paweł Nawrot był drugi, a Marcin Sznapka trzeci.

Wielkie brawa otrzymał Łukasz Szczyrba z Kuloodporni Bielsko Biała. Świętochłowiczanin mimo swojej niepełnosprawności pokonał dystans pięciu kilometrów. Na stracie byli obecni też reprezentanci świętochłowickich klubów sportowych, których łączą wspólne treningi w Cross Świętochłowice.