Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

I Świętochłowicki Maraton Czytania

14 czerwca we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się I Świętochłowicki Maraton Czytania. W akcji swój udział zapowiedzieli znani aktorzy, kabareciarze, pracownicy miejskich instytucji, nauczyciele, radni, policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, dyrektorzy świętochłowickich placówek kulturalnych. Pomysłodawcą wydarzenia jest Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

W ramach I Świętochłowickiego Maratonu Czytania usłyszeć będzie można powieść czeskiego pisarza Jaroslava Haška „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. Akcję czytania rozpocznie prezydent miasta Dawid Kostempski już o godzinie 10 w filii nr 1 MBP w Piaśnikach. Tutaj maraton będzie nadjłuższy - czytanie będzie odbywało się przez 12 godzin (od 10 do 22). W tym czasie fragmenty książki odczytywać będą m.in. Krzysztof Respondek, Mirosław Neinert, Józef Skrzek, Mirosław Szołtysek, Kabaret Masztalscy, Andrzej Potępa, Lucjan Czerny, Bartłomiej Gruchlik, Dariusz Niebudek.

Czytelniczy maraton zaplanowano też w pozostałych filiach MBP na terenie miasta  (filie nr 2, 4, 5 i 6)  w godz. od 16 do 19. 

PLAKAT