Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Jesienne atrakcje dla seniorów

Seniorzy ze Świętochłowic nie mogą narzekać na nudę. Szeroki wachlarz propozycji przygotowały dla nich Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Kultury Śląskiej i Muzeum Powstań Śląskich.

W Muzeum Powstań Śląskich od 26 do 27 września odbędzie się weekend dla seniorów „Powrót do przeszłości”. Uczestnicy od 10. do 13. zjedzą śniadanie na trawie, będą robili na drutach, rozwiązywali zagadki i zwiedzali.

Cykl warsztatów dla seniorów pod Wieżami KWK Polska rozpocznie się 6 października. W każdy wtorek będą wspólnie śpiewali, pili herbatę i oglądali animacje.

26 września zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Zubrzyckiego 38 na „Kuchnię dla seniora”. W poniedziałek 28 września seniorzy spotkają się z Ministrem Zdrowia prof. Marianem Zembalą.   Październik rozpoczną wyjazdem do Krakowa, gdzie zwiedzą Muzeum Narodowe w Sukiennicach oraz Dom Jana Matejki.

Już 10 października w obiektach rekreacyjno-sportowych OSiR „Skałka” odbędzie się Uniwersjada. Obejmie sześć dyscyplin: kajakarstwo, speedrower, pływanie, strzelectwo i tenis stołowy.

Warto dodać, że Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach od maja do listopada realizuje program profilaktyczny „Senior z wigorem”. Z bogatej i darmowej oferty korzystają mieszkańcy w wieku 60 lat lub starsze. Pierwsza edycja programu jest ukierunkowana na przeciwdziałanie chorobom metabolicznym takim jak otyłość, cukrzyca, miażdżyca.

Część z zajęć jest realizowana w ramach Rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej na: http://utw-swietochlowice.biz/aktualnosci/aktualne-propozycje/