Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

ISO dla szpitala

Przedstawiciele zarządu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach – Ilona Tkocz - Furman i Dariusz Skłodowski, odebrali w piątek certyfikat zgodności Systemu Zarządzania Jakością – ISO 9001.

W uroczystości, która  odbyła się w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Danuta Pietraszewska, wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Skowronek, a także władze Świętochłowic, przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.

ISO 9001 jest standardem akceptowanym i rozpoznawanym na całym świecie. System zarządzania jakością pozwala usprawniać wewnętrzne procedury podnoszące efektywność pracy oraz poziom zadowolenia odbiorców usług.

- Cieszę się, że dzięki dużemu zaangażowaniu zarządu i personelu szpital wychodzi na prostą. Ostatnie lata, to czas podejmowania trudnych i odpowiedzialnych decyzji, które zaowocowały poprawą kondycji państwa placówki i zostały docenione przez niezależny ośrodek certyfikujący – podkreślał obecny na uroczystości prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.  

Poprawia się kondycja finansowa szpitala. Przed przekształceniem go w spółkę prawa handlowego miał ogromne zadłużenie. Dzięki współpracy samorządu i zarządu spółki nie tylko został oddłużony, ale i przeprowadzono w nim ważne inwestycje, w tym  termomodernizację i informatyzację.

- Pacjenci są dla nas najważniejsi. Przyznany certyfikat zobowiązuje do ciągłego podnoszenia jakości usług – wyjaśnia prezes zarządu SP ZOZ Dariusz Skłodowski.

Dokument obowiązywać będzie przez trzy lata, co roku też szpital będzie kontrolowany w tym zakresie.