Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

III Dożynki Miejskie

W sobotę w Lipinach świętowano III Dożynki Miejskie. Starostą tegorocznego święta plonów został Piotr Borowski z ROD Zorza, a starościną Beata Witerska z ROD Waryńskiego.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w dzielnicy Chropaczów. Tuż po nabożeństwie utworzono tradycyjny korowód, który przeszedł ulicami miasta na stadion ŚKS Naprzód Lipiny. Tam odbyły się dalsze uroczystości. Wśród nich znalazły się prezentacje Rodzinnych Ogródków Działkowych, a także liczne występy artystyczne. Na scenie pojawili się uczniowie świętochłowickich szkół, a także Książę Lipin i przyjaciele. Gwiazdą wieczoru był zespół Chrząszcze. Reprezentacja urzędu miejskiego rozegrała towarzyski mecz piłkarski z drużyną ŚKS Naprzód Lipiny. 

Podczas zabawy wybrano najpiękniejszą koronę dożynkową. Na to miano zasłużyła kompozycja stworzona przez działkowiczów ROD Waryńskiego. Drugą nagrodę odebrały SOD Kamionka, a trzecią lokatę zdobyły ROD Zgoda. Pozostałe prace, które wzięły udział w konkursie, otrzymały wyróżnienia.