Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

II Świętochłowicka Uniwersjada Seniorów

W sobotę w naszym mieście odbyła się II Świętochłowicka Uniwersjada Seniorów.  Poza gospodarzem - Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Świętochłowicach wystartowali reprezentanci  UTW z: Chorzowa, Bytomia, Rudy Śląskiej, Katowic, Zabrza i Pszczyny. 
 
- Uniwersjada to nie tylko radość i satysfakcja z wyników sportowych. Ma też na celu integrację seniorów oraz wymianę doświadczeń - mówi Krystyna Rawska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świętochłowicach. 
 
- Widać zadowolenie i profesjonale przygotowanie wśród uczestników – dodaje.
 
Seniorzy rywalizowali w pięciu dyscyplinach sportowych: kolarstwie, pływaniu, strzelectwie, tenisie stołowym i marszu z kijkami - nordic walking.
 
- Regularne treningi pozwalają długo zachować bardzo dobrą formę fizyczną.  Aktywność ma pozytywny wpływ na zdrowie i poprawia samopoczucie  – podkreśla Stanisław Cukierda, prezes Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Świętochłowicach. 
 
Zmagania odbywały się w kilku miejscach na terenie miasta: OSiR Skałka, basen w Szkole Podstawowej nr  1, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych i strzelnica Flor-Amator.