Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

I Dożynki Miejskie

W Świętochłowicach na stadionie „Naprzód Lipiny” odbyły się I Dożynki Miejskie. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele św. Augustyna w Lipinach. 

Następnie władze miejskie, radni,  przedstawiciele ogrodów działkowych i mieszkańcy udali się na stadion, gdzie miały miejsce główne uroczystości. Pochód ulicami dzielnicy, w rytm orkiestry dętej pod batutą Mieczysława Mazura, poprowadzili, jadąc bryczką, starościna i starosta dożynek wraz z prezydentem Świętochłowic oraz ks. proboszczem Bogdanem Wieczorkiem. 

Dożynki obfitowały w moc atrakcji. Poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Piaśniki, w pięknych śląskich  strojach tańce ludowe wykonali uczniowie SP nr 17, wystąpiły także zespoły Venimus oraz Yejku.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowały się także ogrody działkowe. Mieszkańcy podziwiali wieńce dożynkowe, z których najładniejszymi, ex aequo, okazały się te przygotowane przez działkowców „Kamionki” i „Zorzy”.  Wszystkie wyróżnione w konkursie ogrody działkowe uhonorowane zostały przez prezydenta Świętochłowic pamiątkowymi dyplomami i statuetkami w kształcie złotych jabłek.   

Zobacz zdjęcia: http://www.swietochlowice.pl/pokaz-galerie.html?gid=361