Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wyróżnienia i nagrody dla sportowców

W Centrum Kultury Śląskiej "Zgoda" odbyła się Gala Sportu. Prezydent miasta Dawid Kostempski przyznał 32 sportowcom i trenerom oraz pięciu klubom nagrody i wyróżnienia za sukcesy osiągane na arenach regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Nagrody finansowe w sumie w wysokości 17 tys. zł wręczył też Jan Klusko, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta, która to przyznała je wyróżniającym się osiągnięciami klubom sportowym. Otrzymały je: MS Śląsk, UKS Taekwondo i MUKS Skałka-Śląsk.

Obecni na gali  goście honorowi, m.in. legenda świętochłowickiego żużla Paweł Waloszek, byli selekcjonerzy piłkarskiej reprezentacji Polski Antoni Piechniczek i Waldemar Fornalik oraz ikona polskiej kulturystyki Marian Wysocki uhonorowani zostali  pamiątkowymi numizmatami, wydanymi z okazji jubileuszu 70-lecia nadania Świętochłowicom praw miejskich. 

Podczas uroczystości Śląski Związek Judo nagrodził pucharem prezydenta Dawida Kostempskiego za wspieranie tej dyscypliny sportu na terenie miasta. 

Tegoroczną Galę Sportu uświetniły pokazy akrobatyki sportowej oraz koncert zespołu Need for Strings. Uczestnicy mogli zobaczyć też wystawę "Sport w 70-leciu Miasta Świętochłowice".


Wyróżnienia zbiorowe:

- MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice

- MKS Śląsk Świętochłowice

- UKS Taekwodno Świętochłowice

- KRS TKKF Tytan Świętochłowice

- sekcja speedrowerowa MS Śląsk Świętochłowice 

Sportowcy - seniorzy (nagrody za osiągnięcia międzynarodowe):

- Jacek Brysz (judo)

- Adam Brysz (judo)

- Dawid Bas (speedrower)

- Oliwia Mośko (wędkarstwo rzutowe)

Sportowcy - seniorzy (nagrody za osiągnięcia krajowe):

- Krzysztof Książek (taekwondo)

- Patrycja Wasilewska (petanque)

- Jerzy Czarnociński (goalball)

Sportowcy - seniorzy (wyróżnienia):

- Piotr  Niechwiejczyk (nordic walking)

- Tomasz Łukawski (piłka ręczna)

- Marek Kubuszok (kolarstwo przełajowe)

- Agnieszka Benducka (piłka ręczna)

Sportowcy - juniorzy (nagrody za osiągnięcia międzynarodowe):

- Dawid Grzegorczuk (wyciskanie sztangi leżąc)

- Mateusz Pacek (speedrower)

Sportowcy - juniorzy (nagrody za osiągnięcia krajowe):

- Natalia Mańkowska (taekwondo)

- Klaudia Nowacka (piłka nożna)

- Tomasz Zarębki (pływanie osób niepełnosprawnych)

- Mateusz Wycisk (narciarstwo wodne)

- Jakub Wycisk (narciarstwo wodne)

- Dawid Graca (judo)

Sportowcy - juniorzy (wyróżnienia):

- Jakub Marciniak (judo)

Trenerzy (nagrody):

- Krzysztof Bas (speedrower)

- Krzysztof Ksiązek (taekwondo)

- Helmut Książek (piłka ręczna, taekwondo)

Trenerzy (wyróżnienia):

- Marek Chaberski (sztuki walki)

- Dominika Baska (sztuki walki)

- Adam Wencel (piłka nożna)

- Roman Gawenda (piłka nożna)

- Szczepan Tomaszewski (piłka nożna)

- Damian Kuchna (szachy)

- Jerzy Plichta (szachy)

- Krzysztof Sichma (speedrower)

- Jerzy Kryczka (strzelectwo sportowe)

  • aaaaaaaaaaaaa17626338_1243146132462428_7788927887342678230_n.jpg
  • Gala Sportu 2017 (31).jpg
  • Gala Sportu 2017 (29).jpg
  • Gala Sportu 2017 (13).jpg
  • Gala Sportu 2017 (16).jpg
  • Gala Sportu 2017 (24).jpg
  • Gala Sportu 2017 (18).jpg
  • Gala Sportu 2017 (20).jpg
  • aaaaaaaaaaaa17629987_1243146135795761_1338329344804581076_n.jpg
  • Gala Sportu 2017 (8).jpg
  • Gala Sportu 2017 (25).jpg
  • Gala Sportu 2017 (14).jpg
  • Gala Sportu 2017 (32).jpg
  • Gala Sportu 2017 (27).jpg
  • Gala Sportu 2017 (19).jpg
  • Gala Sportu 2017 (10).jpg
  • Gala Sportu 2017 (30).jpg
  • Gala Sportu 2017 (23).jpg
  • Gala Sportu 2017 (2).jpg
  • Gala Sportu 2017.jpg
  • Gala Sportu 2017 (22).jpg
  • Gala Sportu 2017 (28).jpg
  • Gala Sportu 2017 (15).jpg
  • Gala Sportu 2017 (11).jpg
  • Gala Sportu 2017 (21).jpg
  • Gala Sportu 2017 (3).jpg
  • Gala Sportu 2017 (5).jpg
  • Gala Sportu 2017 (17).jpg
  • Gala Sportu 2017 (9).jpg
  • Gala Sportu 2017 (6).jpg
  • Gala Sportu 2017 (4).jpg
  • Gala Sportu 2017 (12).jpg
  • Gala Sportu 2017 (7).jpg