Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Głosujemy na nasze muzeum

Muzeum Powstań Śląskich może zostać najlepszą i najciekawszą multimedialną placówką kulturalną w Polsce. Zdecydują o tym internauci. Zachęcamy do głosowania.

Głosujemy do 14 sierpnia raz dziennie z jednego adresu mailowego. ZAGŁOSUJ

Nasze muzeum znalazło się w gronie 35 instytucji, spełniających kryteria multimedialnych i interaktywnych ekspozycji. Głównym kryterium w konkursie jest sposób ich przedstawienia. Doceniany jest również przekaz, który wykorzystuje w pełni zdobycze nowych technologii oraz rzeczywistości wirtualnej i poszerzonej.

Świętochłowickie Muzeum Powstań Śląskich otwarto w październiku 2014 roku

To nowoczesne miejsce, gdzie goście poznają historię z wykorzystaniem multimediów,  m.in. filmów i infokiosków.  Ponadto na antresoli jest też luneta, przez którą goście mogą zobaczyć działania wojenne, a wirtualny pomnik powstańców ułatwia odnalezienie osób uczestniczących w walkach.

Wielokrotnie  nagrodzone

Muzeum odebrało już wiele ważnych wyróżnień m.in. Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2014 w kategorii „wystawy”,  Wydarzenie Historyczne Roku 2014, Marka-Śląskie w kategorii „Dziedzictwo Kulturowe Regionu” Modernizacja Roku 2014, oraz Najlepszą Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2015 w kategorii „zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej”.