Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Festiwal Recyklingu 2018 zakończony

W minioną sobotę na parkingu przy ul. Bieszczadzkiej można było bezpłatnie oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także makulaturę. Była to druga zbiórka w ramach tegorocznego Festiwalu Recyklingu.

Podczas drugiej zbiórki zebrano 2306 kg sprzętu elektronicznego i elektrycznego, 52 kg tonerów, 111 kg baterii, 31 kg świetlówek, 2 kg leków oraz 160 kg makulatury.

W ramach tegorocznego Świętochłowickiego Festiwalu Recyklingu zebrano w sumie - 3912 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 90 kg tonerów, 185 kg baterii, 3 kg przeterminowanych leków, 36 kg świetlówek i 310 kg makulatury.

Warto pamiętać, że w mieście zbiórka odpadów niebezpiecznych odbywa się również na pośrednictwem Mobilnego Punktu Zbiórki Opadów Problemowych. Dokładny harmonogrami i miejsca zbiórka dostępne są na stronie www.czyste.swietochlowice.pl.

Mieszkańcy Świętochłowic mogą również dostarczać odpady problemowe do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, mieszczącego się na terenie składowiska odpadów w Świętochłowicach w rejonie ul. Wojska Polskiego: - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00 - w soboty w godzinach 7.00 - 13.00.