Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

"Senior Wigor" - ponownie otwarty

Wczoraj Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Lipinach został otwarty po remoncie. To miejsce zapewniające wsparcie i pomoc 60 starszym osobom z naszego miasta. Teraz w zupełnie nowych warunkach.

- Wykonany został generalny remont. Pomieszczenia są pomalowane, wymieniono wykładziny podłogowe, stolarkę okienną i drzwiową oraz oświetlenie. Zmodernizowano też łazienki. Wartość prac to 300 tys. zł z czego blisko 100 tys. zł pochodzi z budżetu miasta – mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Dom przy ul. Imieli 12 dla osób powyżej 60. roku życia jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.

- W tym czasie seniorzy korzystają z zajęć terapeutycznych, aktywizacji społecznej i rekreacji. Podawane są także trzy posiłki – śniadanie, obiad i podwieczorek. Pobyt i wyżywienie są bezpłatne dla osób, które nie przekraczają kryterium dochodowego w wysokości 634 zł. Pozostałe osoby muszą zapłacić za posiłki – mówi Ewa Mika, kierownik Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Świętochłowicach.

Dom jest częścią Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. Na mocy porozumienia zawartego z Miejskim Domem Pomocy Społecznej „Złota jesień” , podopieczni „Senior-Wigor” mają dostęp do sali rehabilitacyjnej, pokoju pielęgniarskiego, gabinetu lekarskiego oraz ogrodu.

Warto dodać, że w ramach projektu odnowiony został też Dzienny Dom Opieki przy ul. Katowickiej 35. Łącznie z zajęć w obu miejscach korzysta 120 osób.