Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Dzień Strażaka

Wczoraj świętochłowicka PSP obchodziła Dzień Strażaka. Z tej okazji wręczono medale, dyplomy oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski  12 funkcjonariuszom przyznał nagrody za wzorową służbę na terenie miasta.

Podczas uroczystości zaprezentowano także, zakupiony z środków budżetu miasta i  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, nowy samochód gaśniczy. Pojazd poświęcił  ks. Grzegorz Borg, proboszcz parafii pw. Piotra i Pawła. Nowy nabytek zastąpił wyeksploatowany 12 – letni wóz strażacki. Samochód wyposażony jest m.in. w zestaw narzędzi hydraulicznych niezbędnych podczas działań ratowniczych.

Uroczystość była także okazją do podsumowania minionych lat. Zdaniem komendanta Straży Pożarnej Mirosława Kwiatkowskiego od 2009 roku na terenie Świętochłowic spada liczba zdarzeń, w których interweniują strażacy. Odnotowuje się jednak wzrost liczby pożarów powstałych w wyniku lekceważenia zasad bezpieczeństwa. W zeszłym roku do najgroźniejszych doszło na ul. Chorzowskiej 77, ul. Reja 8a, ul. Wyzwolenia 67 i na ul. Tatrzańskiej 6.