Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Dzień Śląski u Salezjan

Szósta edycja Dnia Śląskiego w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” przybrała charakter festiwalu muzycznego. W Barbórkę, 4 grudnia br. uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali przeboje z repertuarów śląskich artystów. Z głośników popłynęły utwory grup Dżem i Myslovitz. Młodzież wybierała także piosenki solistów - Stanisława Sojki i Ireneusza Dudka.

Gościem specjalnym tego dnia był Grzegorz Poloczek.

- To zaszczyt brać udział w tak ciekawie zorganizowanym wydarzeniu. Młodzieży trzeba wpajać zagadnienia kulturowe związane z naszą małą ojczyzną – mówił artysta.  

Oprócz Grzegorza Poloczka szkołę odwiedzili także Krzysztof Poloczek z kabaretu RAK oraz Marek Kopecki, basista zespołu Universe.

- Tego rodzaju przedsięwzięcia są bardzo istotne, ale nie łatwe. Od czasu do czasu goszczę w różnych szkołach na podobnych imprezach, ale w Świętochłowicach dostrzegam bardzo profesjonalną organizację.  Jest dobre nagłośnienie, fajna sala, przebrana i przygotowana młodzież. Oni wiedzą, po co tu przyszli. Chwała za to nauczycielom, wychowawcom i księżom tej szkoły – twierdzi Krzysztof Respondek. 

Młodzież, oprócz występów scenicznych przygotowała także stroje i potrawy. W szkole pojawiły się śląskie meble i wyposażenie mieszkań. W ten sposób udało się stworzyć wyjątkową atmosferę.

Fot. Waldemar Boniecki