Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Dwa medale na mistrzostwach świata

Dawid Bas zdobył dwa medale  na mistrzostwach świata w speedrowerze. Dwutygodniowy wyjazd do Wielkiej Brytanii zaowocował złotem w kategorii drużynowej i srebrem par juniorów. Jego sukces jest ukoronowaniem ciężkiej pracy i wielogodzinnych treningów pod czujnym okiem trenera i jednocześnie wujka Krzysztofa Basa.

-Cieszę się, że podczas tak prestiżowego wydarzenia zdobyłem dwa krążki dla MKS Motokris Śląsk Świętochłowice – mówi 18-letni kapitan Polski juniorów Dawid Bas.

Bardzo dobrze spisali się również Żaneta Siemianowska i Kamil Bielica. Kamil zajął drugie miejsce w zawodach seniorów o Puchar Międzynarodowej Federacji Speedrowera, a Żaneta drugą pozycję w półfinale.

- Każde z nas liczyło na więcej po obiecującym pierwszym weekendzie mistrzostw w angielskim Poole i Exeter. Zabrakło odrobiny szczęścia, ale mimo to jesteśmy zadowoleni z wyników – mówi Kamil Bielica.

Finał Mistrzostw Świata w Wednesfield odbył się 9 sierpnia. Dawid Bas i Żaneta Siemianowska indywidualnie zajęli wysokie piąte miejsca w swoich kategoriach.