Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Dwóch żużlowców z licencjami

Dwóch zawodników szkółki żużlowej MS Śląsk Świętochłowice Mateusz Pacek i Kamil Tomaszowski zdało specjalistyczne egzaminy i uzyskało licencję żużlową. Dzięki temu mogą startować w oficjalnych zawodach.

Żużel w Świętochłowicach reaktywowano rok temu. Uzyskanie licencji przez dwójkę młodych zawodników Śląska to wielki sukces wszystkich osób, które przyczyniły się do obudowy czarnego sportu w naszym mieście.

Od początku zajęcia w szkółce prowadzi trener Krzysztof Bas, który przygotował obu zawodników do egzaminu.  Najpierw adepci musieli zaprezentować swoje umiejętności na rybnickim torze w praktycznej części sprawdzianu, a potem rozwiązywali test teoretyczny. Z oboma wyzwaniami poradzili sobie znakomicie.

Licencja żużlowa pozwala im na start w profesjonalnych zawodach. Pierwszą okazję będą mieli już w najbliższym czasie przed własną publicznością. Na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach odbędą się dwa turnieje: 8 października - Finał Nice Cup połączony z Memoriałem Władysława Pietrzaka i 15 października - Indywidualny Turniej o Puchar KiM Group i Eko-Dir. Początek zawodów o godzinie 13:45.