Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

CKŚ zyskuje na estetyce

Sala widowiskowa w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego zmienia oblicze. Jej wnętrze od niedawna zdobi czterysta eleganckich, tapicerowanych  krzeseł.


- Czerwone krzesła dobraliśmy kolorystycznie do innych elementów wystroju naszej sali. Nie tylko ładnie się prezentują ale przede wszystkim są wygodne dla publiczności. W okresie wakacji zamierzamy przeprowadzić generalny remont sali widowiskowej. Pomalujemy ściany, wycyklinujemy podłogi, zmodernizujemy scenę i okotarowanie – mówi Justyna Kramorz dyrektor CKŚ.


W budynku przy u. Krauzego wyremontowany został również dawny magazyn na krzesła. Zakupiono nowe meble i pomieszczenie stało się nowoczesną salą konferencyjną, którą placówka może wynajmować na spotkania i szkolenia.


Zmiany widać też w lipińskiej Grocie gdzie wyremontowano salę wystawową. Na tym jednak nie koniec Najpoważniejsze prace remontowe związane z modernizacją sali widowiskowej i szatni czekają placówkę latem. Na ten cel miasto pozyskało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 100 tys. zł.