Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Budują tor do dirt jumpingu

Obok istniejącego skateparku na „Skałce” pojawi się tor do dirt jumpingu, czyli dyscypliny rowerowej polegającej na wykonywaniu skoków i ewolucji powietrznych.

Skatepark w obecnym kształcie powstał trzy lata temu. Środki na ten cel pochodziły z budżetu gminy. Pod koniec listopada ubiegłego roku Zarząd Województwa Śląskiego dokonał wyboru projektu Gminy Świętochłowice  do dofinansowania z listy rezerwowej. Dzięki tej decyzji miasto otrzyma częściowy zwrot dotychczas poniesionych środków finansowych na realizację pierwszego etapu oraz dofinansowanie na zrealizowanie budowy toru dirt jumpingowego. Nowa atrakcja pojawi się na przełomie czerwca i lipca br. Za wykonanie założeń projektu odpowiedzialna jest firma „CELMAR” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bytomiu.

Tor będzie zlokalizowany pomiędzy Aleją Parkową, a już istniejącym skateparkiem. Zostanie zagospodarowany urządzeniami o konstrukcji drewniano-stalowej (roll-in, curved wallride, wallride) i ziemnej (hopki – mała, duża i szereg hopków oraz bandy -  mała i duża).

Wzorem istniejącego skateparku, nowy obiekt będzie służył mieszkańcom, a także celom rekreacyjno-sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.

Całkowity koszt projektu objętego dofinansowaniem wynosi ponad 517 tys. zł, z czego 85 proc. wydatków kwalifikowanych pochodzić będzie z budżetu UE.