Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Budżet przyjęty jednogłośnie

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach  przyjęto jednogłośnie najważniejszą uchwałę jaką jest budżet miasta.

Zgodnie z jego założeniami w przyszłym roku znaczącą kwotę ponad 56 mln zł przeznaczono na inwestycje, w tym na infrastrukturę drogową. W zeszłym roku wynosiła ona 19 mln. Kwota ponad 4 mln zł pozwoli na dalszy remont ul. Chorzowskiej od placu Słowiańskiego do ul. Bukowego. Za 800 tys. zł przebudowana zostanie ulica Kubiny, a za ponad 200 tys. zł ma zostać wyremontowana ul. Brzozowa. Remont targowiska pochłonie 1,5 mln zł. Zaplanowano także m.in. rewitalizację Placu Słowiańskiego. W nowym budżecie zabezpieczono również kwotę 7 mln zł na remont Muzeum Powstań Śląskich przy ul. Polaka 1. Na Skałce z programu Jessica ma rozpocząć się modernizacja basenu miejskiego, którego budowa pochłonie z budżetu ponad 9 mln zł .

- 2013 rok to czas realizacji ważnych inwestycji w naszym mieście, które realizowane będą pomimo obserwowanego w ostatnim czasie spowolnienia gospodarczego. Wiele z nich realizujemy dzięki dużym środkom pozyskanym z Unii Europejskiej - mówi prezydent Dawid Kostempski.

Łącznie wszystkie dochody wyniosą 208 434 493 zł, a wydatki 221 540 944 zł. Pozytywną opinię o budżecie i wieloletniej prognozie finansowej na 2013 rok wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach.

Warto dodać, że miłym akcentem dzisiejszej sesji było przekazanie władzom miasta Betlejemskiego Światła Pokoju, które przynieśli świętochłowiccy harcerze. Wspólnie z samorządowcami zaśpiewali specjalnie przygotowaną kolędę.