Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Budżet Obywatelski 2015 - realizacja inwestycji

Rozpoczęła się realizacja inwestycji wyłonionych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przekazano 350 tys. zł, czyli po 70 tys. zł dla każdej dzielnicy. W sierpniu ruszyła budowa nowego ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 1 w dzielnicy Piaśniki. Kolejne inwestycje z tej puli będą wykonane do końca roku.

Ogrodzenie wokół Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach będzie gotowe do 11 września br. Będzie miało 295 m długości oraz 1,7m wysokości (przy boisku wielofunkcyjnym 3,2m).

Z kolei przy Przedszkolu Miejskim nr 13 w Chropaczowie rozbudowany zostanie plac zabaw. Zupełnie nowy stanie w Parku Jordanowskim w Centrum. Przebudowane zostanie też podwórko pomiędzy ul. Chorzowską, Imieli, Sawickiej i Mickiewicza w dzielnicy Lipiny. Planowane prace obejmą renowację istniejących alejek oraz montaż elementów małej architektury.

Miasto zleciło wykonanie dokumentacji technicznej tych inwestycji. Projekty mają być gotowe na początku października br. wówczas rozpocznie się procedura wyłonienia wykonawców.

Trwa natomiast przyjmowanie ofert wykonawców odpowiedzialnych za ustawienie nowych latarni i ławek w parku przy Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie.

W trakcie realizacji jest także wykonanie projektu budowy miasteczka drogowego, które zostanie zrealizowane w kolejnych latach.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski stanowi część wydatków gminy zaplanowanych na zadania inwestycyjne, które można zrealizować w trakcie jednego roku. Jest on również formą konsultacji społecznych, dzięki którym świętochłowiczanie określili inwestycje, na które chcą przeznaczyć budżetowe pieniądze. Po raz pierwszy Budżet Obywatelski, decyzją prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego,  został ogłoszony w 2013r.