Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Budżet Obywatelski 2015 - głosowanie

Od 1 maja br. mieszkańcy mogą wziąć udział w głosowaniu  na jedną z pośród dwunastu wybranych inwestycji w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Do Urzędu Miejskiego wpłynęły 72 prawidłowo wypełnione wnioski, które zawierały propozycje mieszkańców dotyczące realizacji inwestycji w poszczególnych dzielnicach miasta. Wszystkie zostały przeanalizowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miejskiego, a następnie ocenione przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Niektóre musiały zostać odrzucone. Powodów było kilka - nie spełniały kryteriów zadania inwestycyjnego, przekraczały środki dostępne w Budżecie Obywatelskim, nie dotyczyły terenów zarządzanych przez miasto lub uzyskały zbyt niskie poparcie mieszkańców. Procedury zakończyły się 28 kwietnia. W sumie wyłoniono 12 zadań, które uzyskały największe poparcie społeczne i spełniły warunki realizacji. Wśród nich znalazły się, np. budowa wolnostojącej ścianki wspinaczkowej przy SP nr 19 w Lipinach, poprawa jakości infrastruktury dedykowanej pieszym i rowerzystom w Piaśnikach oraz wymiana oświetlenia i montaż ławek na Zgodzie. 

Ankiety zawierające wszystkie propozycje zakwalifikowane do dalszego etapu są dostępne także
na stronie internetowej www.twoje.swietochlowice.pl oraz w formie papierowej w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego. 

Każdy mieszkaniec może wybrać tylko jedną inwestycję spośród tych zaproponowanych dla jego dzielnicy.

Wypełnione ankiety należy składać do 22 maja br.: 

- w formie elektronicznej na adres: oik@swietochlowice.pl

- pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski ul. Katowicka 54, 41-600 Świętochłowice z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2015”

- w Punkcie Obsługi Mieszkańców przy ul. Katowickiej 54 w Świętochłowicach.

Wyniki głosowania ogłoszone zostaną najpóźniej 15 czerwca br.

Przypomnijmy, że w tegorocznym Budżecie Obywatelskim znalazło się 350 tys. zł, każda z pięciu dzielnic otrzyma 70 tys. zł. W zeszłym roku na ten cel przeznaczono 250 tys. zł, czyli po 50 tys. dla każdej z dzielnic.

Pobierz ankietę dla swojej dzielnicy:

CENTRUM

CHROPACZÓW

LIPINY

PIAŚNIKI

ZGODA