Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Budżet Obywatelski - niebawem wyniki

Budżet Obywatelski: 15 czerwca ogłosimy, które projekty wygrały!

Tegoroczny Budżet Obywatelski to 350 tys. zł, czyli po 70 tys. zł dla każdej z pięciu dzielnic. Rok temu mieszkańcy mieli do rozdysponowania kwotę o 100 tys. zł mniejszą. Wówczas wykonano parking przy ul. Wyzwolenia, progi zwalniające na ul. Brzozowej, ustawiono też nowe latarnie wzdłuż ul. Górnej i przejścia w lasku Chropaczowskim. 
 
Do 22 maja br. świętochłowiczanie głosowali na jedną z maksymalnie trzech inwestycji wytypowanych w tym roku w każdej dzielnicy przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Kto wygrał? Wyniki zostaną ogłoszone 15 czerwca. 
 
Propozycje, na które w tym roku głosowali mieszkańcy Chropaczowa to: doposażenie ogrodu przedszkolnego i unowocześnienie istniejącego przedszkolnego placu zabaw przy ulicy Sudeckiej (203 poprawnie wypełnione ankiety), rozbudowa placu zabaw na Osiedlu Na Wzgórzu (125 ankiet) i wykonanie traktu pieszego na ul. Górnej i Węglowej (126 ankiet). 
 
W Lipinach oddawano głosy na: budowę ścianki wspinaczkowej wolnostojącej koło SP nr 19 (138 poprawnie wypełnionych ankiet) i remont podwórza ograniczonego ulicami Chorzowską, Imieli, Sawickiej i Mickiewicza (184 ankiety).
 
W Piaśnikach głosowano na wymianę ogrodzenia wokół boiska sportowego przy SP nr 1 (496 poprawnie wypełnionych ankiet) oraz poprawę jakości infrastruktury dedykowanej pieszym i rowerzystom na skrzyżowaniu ulic Korfantego i Wiosennej (110 ankiet). 
 
Propozycje w dzielnicy Centrum to: modernizacja placu zabaw w Parku Jordanowskim (257 poprawnie wypełnionych ankiet), kompleksowe wyremontowanie natrysków Sali sportowej przy ul. Szkolnej 10 (166 ankiet), a także rewitalizacja placu zabaw przy Katowickiej (40 ankiet). 
  
Na Zgodzie głosowano na wymianę oświetlenia i montaż ławek przy ul. Krauzego (320 poprawnie wypełnionych ankiet), jak również modernizację Placu Zabaw przy ul. Śląskiej (72 ankiety).
 
Zadania do realizacji zostaną ogłoszone na stronach internetowych swietochlowice.pl i twoje.swietochlowice.pl, na tablicy ogłoszeń i w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego.