Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Sznupek u pierwszaków

Około 500 dzieci z klas pierwszych świętochłowickich szkół podstawowych wzięło udział w zorganizowanej, po raz trzeci, akcji edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”.

Przedsięwzięcie organizowane przez miasto wspólnie ze świętochłowickimi służbami mundurowymi na stałe wpisało się już w harmonogram imprez.

- Dzięki tej akcji dzieci przyswajają sobie podstawowe, ale istotne zasady bezpiecznego poruszania się po drogach – mówi prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który podczas tego wydarzenia wręczył pierwszakom plecaki z odblaskami.

W trakcie imprezy dzieci m.in. zobaczyły film „Sznupek radzi. Jak być bezpiecznym na drodze”,  zapoznały się z należącymi do Policji i Straży Miejskiej sprzętem i radiowozami. Odwiedziły również Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i zobaczyły wyposażenie wozów strażackich. Oprócz tego uczestniczyły w grach i zabawach sprawnościowych.

- W Świętochłowicach, z  roku na rok, zmniejsza się liczba wypadków, tych z udziałem dzieci odnotowano w tym roku tylko dwa – zapewnia zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach Waldemar Prietz. - Rodzice powinni wyposażać dzieci w elementy odblaskowe, ubierać w jasne kolory i instruować jak mają zachowywać się na drodze -  podkreśla.

Partnerem wydarzenia był Bank PEKAO SA.