Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Bezpieczna droga do szkoły

Pierwszoklasiści wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, mieli także okazję przyjrzeć się pracy strażników miejskich, policjantów i strażaków.      

W Młodzieżowym Domu Kultury dzieci wzięły udział w kolejnej odsłonie programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Najmłodsi spotkali się ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji i zobaczyły film poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Przypomniano także znaczenie niektórych znaków drogowych i numery alarmowe. Dużą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozów policji i straży miejskiej, a także uruchomienia syreny. Wszyscy uczniowie otrzymali też odblaskowe plecaki i opaski, które ufundował Urząd Miejski w Świętochłowicach.

Najmłodsi odwiedzili także Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Strażacy oprowadzili ich po jednostce, zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do gaszenia pożarów i ratowania ofiar wypadków drogowych. Pierwszoklasiści mieli także okazję użyć sikawki strażackiej i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.   

W akcji uczestniczył prezydent Świętochłowic oraz komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej w Świętochłowicach.