Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Betlejemskie Światło Pokoju 2014

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś do Świętochłowic. Tradycyjnie chorzowscy harcerze przekazali je władzom miasta.

W grudniu każdego roku Betlejemskie Światło jest zapalane w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie zostaje przetransportowane samolotem do Australii, a tam podczas uroczystości ekumenicznej jest przekazywane skautom.

Polscy harcerze, wzorem ubiegłych lat, odebrali światło od słowackich skautów na granicy w Łysej Polanie. Dziś przedstawiciele Komendy Hufca ZHP Chorzów przynieśli je do Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Betlejemski ogień może palić się w każdym domu. Zostanie on przekazany mieszkańcom miasta podczas mszy świętej o godz. 12:00 w kościele pw. św. Augustyna w Lipinach.

Betlejemskie Światło Pokoju to akcja, której korzenie sięgają roku 1986. Wówczas po raz pierwszy dotarło ono do niepełnosprawnych dzieci w Australii. Od 1987 roku patronat nad tą inicjatywą przyjęli tamtejsi skauci. W kolejnych latach idea cieszyła się coraz większą popularności i swoim zasięgiem objęła niemal całą Europę.