Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Autobusy w żółto-niebieskich barwach

 Nowo kupowane autobusy przez przewoźników KZK GOP powinny mieć ujednoliconą kolorystykę. Takie rozwiązanie zaleca Zarządowi KZK GOP Komisja Rozwoju, której przewodniczącym jest Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Rok temu takie zalecenie wydano w Krakowie. Na ujednolicenie barw postawili też samorządowcy w Olsztynie, Rzeszowie, Wałbrzychu, czy Poznaniu.

- Proponuję przygotowanie, a następnie wdrożenie rozwiązania, w wyniku którego w dłuższym przedziale czasowym, ujednolicona zostanie kolorystyka taboru obsługującego linie na zlecenie KZK GOP. Chodzi oczywiście o nowo kupowane pojazdy oraz o stosowny zapis w specyfikacji ogłaszanych przetargów na wyłonienie przewoźników do obsługi linii. Nie ma mowy o przemalowywaniu już kursującego taboru, bo to pociągnęłoby za sobą niepotrzebne koszty  – podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Dodaje, że najlepszym wyborem byłyby barwy województwa śląskiego czyli żółty i niebieski.

- To barwy charakterystyczne dla regionu, a przy okazji kontrastujące ze sobą. Ich zestawienia mogłoby dać ciekawy efekt estetyczny – mówi Dawid Kostempski.

Cały tabor w ujednoliconej kolorystyce na naszych ulicach tak naprawdę miałby szansę pojawić się dopiero za kilkanaście lat. Pierwszy krok w tym kierunku został jednak już zrobiony. Jednolite barwy transportu publicznego to standard w krajach unijnych.