Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

23/12/2014

Kasa otwarta krócej w Wigilię oraz Sylwestra

W Wigilię oraz w Sylwestra Kasa Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach czynna będzie w godzinach od 7.30 do 11.30.

Czytaj więcej

22/12/2014

Powołano drugiego wiceprezydenta

Prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski powołał drugiego zastępcę. Został nim Stanisław Korman, dotychczasowy naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Promocji Miasta. Jako wiceprezydent Świętochłowic będzie nadzorował pracę wydziałów z obszaru kultury, sportu i spraw społecznych, edukacji, zdrowia oraz obsługi mieszkańców.

Czytaj więcej

19/12/2014

Budżet na rok 2015

Podczas dzisiejszej „sesji budżetowej” Rady Miejskiej w Świętochłowicach przyjęto uchwałę, która określa planowane dochody i wydatki w 2015 roku.

Czytaj więcej

19/12/2014

Betlejemskie Światło Pokoju 2014

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś do Świętochłowic. Tradycyjnie chorzowscy harcerze przekazali je władzom miasta.

Czytaj więcej

19/12/2014

Stopa bezrobocia spada

Stopa bezrobocia w Świętochłowicach spada. Takie wnioski płyną z danych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny. Z kolei Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej określa świętochłowicki PUP mianem najskuteczniejszego w Polsce.

Czytaj więcej

18/12/2014

Świętochłowicki Jarmark Świąteczny

Centrum Kultury Śląskiej wspólnie z Centrum Integracji Społecznej organizują Świętochłowicki Jarmark Świąteczny. Kiermasz odbędzie się 20 grudnia br. o godz. 11:00 u zbiegu ul. Pocztowej i Katowickiej.

Czytaj więcej

15/12/2014

Urząd czynny w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę tj. 20 grudnia br. Urząd Miejski w Świętochłowicach czynny będzie w godz. od 7.30 do 12.00. W Wigilię Urząd otwarty będzie krócej niż zwykle tj. w godz. od 7.30 do 12.00.

Czytaj więcej

12/12/2014

Czas na łyżwy

Miłośnicy jazdy na łyżwach od piątku 12 grudnia br. mogą korzystać z lodowiska na „Skałce”. Tego dnia ślizgawka zostanie otwarta o godz. 14: 00, a bilet będzie kosztował symboliczną „złotówkę”.

Czytaj więcej

12/12/2014

Planują wygląd swoich podwórek

Urząd Miejski i Instytut Rozwoju Miast po raz kolejny zaprosili mieszkańców do rozmów na temat przyszłości podwórek. W środę, 10 grudnia br. zainteresowane osoby spotkały się w Centrum Integracji Społecznej i Szkole Podstawowej nr 8.

Czytaj więcej

11/12/2014

Prezydent czytał dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Ligonia organizuje spotkania świąteczne. Gościem dzisiejszego był Dawid Kostempski - prezydent Świętochłowic.

Czytaj więcej

11/12/2014

Nagrodzono naszych uczniów i studentów

Świętochłowiczanie znaleźli się w gronie najlepszych uczniów i studentów. Wręczenie nagród odbyło się 9 i 10 grudnia w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej

10/12/2014

Konsultacje społeczne w MDK

Wczoraj, 9 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się konsultacje poświecone Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych (SRPS) i Lokalnemu Programowi Rewitalizacji (LPR) Świętochłowic do roku 2030. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, a także przedstawiciele administracji lokalnej i organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej

09/12/2014

Spotkania w sprawie podwórek

Uważasz, że twoje podwórko powinno się zmienić? Masz pomysł jak to zrobić? Urząd Miejski i Instytut Rozwoju Miast organizują spotkania i zapraszają w środę 10 grudnia br. do kontynuowania wspólnych rozmów o przyszłości podwórek.

Czytaj więcej

08/12/2014

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu

Budowa ronda na Zgodzie ma zakończyć się na początku 2015r. Do tego czasu będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic Śląskiej i Tunkla przy granicy z Rudą Śląską.

Czytaj więcej

05/12/2014

Mikołaj odwiedził dzieci w szpitalu

Dziś prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, jako wysłannik Św. Mkołaja, odwiedził dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym miejskiego szpitala.

Czytaj więcej

05/12/2014

Dzień Śląski u Salezjan

Szósta edycja Dnia Śląskiego w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” przybrała charakter festiwalu muzycznego. W Barbórkę, 4 grudnia br. uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali przeboje z repertuarów śląskich artystów. Z głośników popłynęły utwory grup Dżem i Myslovitz. Młodzież wybierała także piosenki solistów - Stanisława Sojki i Ireneusza Dudka.

Czytaj więcej

02/12/2014

Kolejna inwestycja na „Skałce”

W przyszłym roku obok istniejącego skateparku na „Skałce” pojawi się tor do dirt jumpingu, czyli dyscypliny rowerowej polegającej na wykonywaniu skoków i ewolucji powietrznych.

Czytaj więcej

01/12/2014

Zabezpieczają zabytkowe wieże

Wieże wyciągowe po kopalni „Polska” zyskują drugą młodość. Obecnie trwa zabezpieczanie ich konstrukcji. Wokół zabytków powstanie atrakcyjna przestrzeń edukacyjno-rekreacyjna.

Czytaj więcej

28/11/2014

Uroczyste rozpoczęcie kadencji

Dziś odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Świętochłowicach, podczas której radni i prezydent miasta złożyli ślubowania. Wybrano także Przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Marek Palka oraz jego zastępców.

Czytaj więcej

28/11/2014

Jubileusz Gimnazjum nr 5

Uczniowie i pracownicy Gimnazjum nr 5 im. Marii Dulcissimy Hoffmann w Świętochłowicach obchodzili Dzień Patrona połączony z jubileuszem 15-lecia powstania szkoły. Uroczystość odbyła się 28 listopada br. w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda.

Czytaj więcej

27/11/2014

Remont peronu na półmetku

Połowa prac związanych z modernizacją peronu kolejowego w Świętochłowicach została już wykonana. Remont rozpoczął się pod koniec października i wszystko wskazuje na to, że zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej

27/11/2014

Modernizacja torowiska - ul. Bytomska

Trwa modernizacja torowiska linii nr 7 w Świętochłowicach. Remontowany odcinek biegnie od granicy z bytomskimi Łagiewnikami do skrzyżowania ul. Bytomskiej z Chorzowską. Prace są realizowane zgodnie z harmonogramem.

Czytaj więcej

27/11/2014

Szlachetna Paczka 2014

Szlachetna Paczka wkroczyła w ostatni etap przygotowań. Przez trzy tygodnie każda chętna osoba może zadeklarować przygotowanie paczki dla wybranej rodziny. Zasady są proste.

Czytaj więcej

26/11/2014

Zabierz głos w konsultacjach

9 grudnia o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Harcerskiej odbędą się konsultacje społeczne w ramach prowadzonych prac nad opracowywaniem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Świętochłowic do roku 2030.

Czytaj więcej

18/11/2014

Wyniki wyborów samorządowych 2014

W niedzielę, 16 listopada odbyły się wybory samorządowe, w których głosowano na kandydatów do Rady Miejskiej, Sejmiku Województwa Śląskiego, a także na urząd prezydenta Świętochłowic.

Czytaj więcej

14/11/2014

Stypendia dla zdolnych uczniów

Wczoraj w Muzeum Powstań Śląskich odbyła się ceremonia wręczenia stypendiów dla uczniów i studentów. W tym roku otrzymało je 28 osób, które osiągnęły szczególne wyniki w nauce.

Czytaj więcej

07/11/2014

„Czarny sport” ma wrócić do Świętochłowic

Władze miasta zleciły przeprowadzenie analizy przedrealizacyjnej oraz testu rynku w zakresie partnerstwa publiczno prywatnego dotyczących przebudowy istniejącego stadionu miejskiego „Skałka” na wielofunkcyjny obiekt.

Czytaj więcej

06/11/2014

Badania i edukacja. Powstaje centrum badawczo–rozwojowe

W Świętochłowicach przy ul. Wojska Polskiego powstaje nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe. Finansowane jest głównie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z pieniędzy Komisji Europejskiej z projektu LIFE + . Zarówno zarząd tego podmiotu jak i władze Świętochłowic stanowczo dementują informację o budowie w tym miejscu spalarni odpadów tak, jak jest to podawane w nieprawdziwych przekazach. W jednostce znajdzie się zaplecze projektowe, techniczne, laboratoryjne i administracyjne. Naukowcy i laboranci będą tu edukować i pokazywać, że pozyskiwanie energii jest możliwe w czysty, nieszkodliwy dla środowiska sposób.

Czytaj więcej

06/11/2014

Miasto pomoże walczyć z azbestem

Urząd Miejski i Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach będą współpracowały przy zdobywaniu dofinansowania potrzebnego do wykonania termomodernizacji budynków. W tym celu został powołany zespół roboczy złożony z przedstawicieli gminy i spółdzielni mieszkaniowej. Największy zarządca mieszkaniowy w mieście ma w swoich zasobach 132 budynki, w których mieszka ok. 17 tys. osób. Potrzeby są więc duże.

Czytaj więcej

05/11/2014

Ostatnie szlify w byłej czwórce

Trwają prace związane z budową mieszkań komunalnych przy ul. Szkolnej, które powstają w budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 4.

Czytaj więcej

05/11/2014

Naukowcy o powstaniach

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach w nowoczesny sposób opowiada o losach powstańców. Placówka stała się także miejscem spotkań historyków, którzy na co dzień zgłębiają wiedzę o walkach powstańczych na Śląsku. Dziś konferencją „Powstania śląskie 1919-21” zainaugurowano cykl Uniwersyteckich Spotkań Świętochłowickich.

Czytaj więcej

04/11/2014

Świętochłowicki peron w remoncie

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe jest odpowiedzialna za wygląd dworców i peronów. Pod koniec października rozpoczął się remont stacji kolejowej w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

03/11/2014

Rowerem przez metropolię

Górnośląski Związek Metropolitalny opracowuje system sieci rowerowej dla miast naszego regionu. Jednym z ważnych jego elementów mają być Świętochłowice. Planowana jest budowa 48 stacji rowerowych na terenie całego miasta.

Czytaj więcej

03/11/2014

Przedsiębiorcy i samorządowcy o rozwoju miasta

Spadek bezrobocia i dobry klimat dla rozwoju przedsiębiorczości w mieście, to główne wnioski płynące z konferencji „Świętochłowice bliżej biznesu”. W spotkaniu zorganizowanym w Muzeum Powstań Śląskich wzięli udział przedstawiciele przedsiębiorstw i samorządowcy. Była to okazja do prezentacji firm funkcjonujących w Świętochłowicach oraz działań poprawiających warunki rozwoju biznesu.

Czytaj więcej

29/10/2014

Tańszy prąd dla Metropolii

Świętochłowice wraz z 26 samorządami i 162 jednostkami samorządowymi wzięły udział w trzeciej edycji hurtowego zakupu energii elektrycznej. Dzięki niej od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku do miast będzie dostarczany prąd w niższej cenie. Dziś w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego rozstrzygnięto przetarg, w wyniku którego spółka Tauron dostarczy 385 GWh energii elektrycznej za łączną kwotę 105,60 mln zł brutto.

Czytaj więcej

27/10/2014

Złote i diamentowe gody

W czwartek, 23 października br., 39 par ze Świętochłowic zostało wyróżnionych za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w dzielnicy Zgoda.

Czytaj więcej

22/10/2014

Europa bez granic - laureaci

Rozdano nagrody i wyróżnienia w VI edycji konkursu " Europa bez granic”, który tym razem zorganizowano pod hasłem tradycje i zwyczaje śląskie.

Czytaj więcej

20/10/2014

Nasze muzeum zachwyca

Muzeum Powstań Śląskich jest już otwarte. Podczas sobotniego dnia otwartego odwiedziło je 1300 osób. Nic w tym dziwnego skoro wcześniej pozytywne opinie na temat nowego obiektu wyrazili m.in. aktor Franciszek Pieczka, minister Joanna Kluzik-Rostkowska, prof. Jerzy Buzek, komisarz Unii Europejskiej Elżbieta Bieńkowska i abp Wiktor Skworc.

Czytaj więcej

20/10/2014

Otwarcie Muzeum - posłuchaj

Muzeum Powstań Śląskich odwiedziło wiele znanych osób, a także mieszkańcy Świętochłowic i okolicznych miast. Posłuchaj ich opinii o tym miejscu.

Czytaj więcej

17/10/2014

Gra z powstaniami śląskimi w tle

Jedną z atrakcji otwarcia Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, zaplanowanego na sobotę 18 października będzie gra. Na dziesięciu planszach rozmieszczonych na terenie wokół muzeum znajdą się ciekawostki na temat powstań śląskich, a także obyczajowości tamtej epoki. Każdej informacji będzie towarzyszyło nawiązujące do niej pytanie lub zadanie.

Czytaj więcej

16/10/2014

Remont torowiska i skrzyżowania

W najbliższy weekend w Świętochłowicach rozpocznie się remont linii tramwajowej nr 7. Zniszczone, pamiętające lata pięćdziesiąte torowisko przestanie uprzykrzać podróż pasażerom tramwajów i kierowcom.

Czytaj więcej

16/10/2014

ul. Polaka - zamknięta

W związku z otwarciem Muzeum Powstań Śląskich, w dniach 17 i 18 października br., zamknięta zostanie dla ruchu kołowego ul. Polaka – na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Cmentarnej. Prosimy nie parkować w tych dniach samochodów na chodnikach i wzdłuż ulicy.

Czytaj więcej

14/10/2014

Minister edukacji w Muzeum Powstań Śląskich

Trwają ostatnie prace wykończeniowe ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich. Obecnie fachowcy skupiają się na synchronizacji aplikacji multimedialnych i umieszczaniem w gablotach poszczególnych eksponatów. Już za kilka dni nastąpi uroczyste otwarcie tej placówki. Z efektami prac budowlanych i zastosowanymi formami przekazu zapoznała się w poniedziałkowy wieczór minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, która odwiedziła przyszłą siedzibę Muzeum.

Czytaj więcej

14/10/2014

Finanse pod kontrolą

Zadłużenie Świętochłowic w porównaniu do innych miast na prawach powiatu jest niskie. Takie wnioski płyną z najnowszego rankingu pisma samorządu terytorialnego "Wspólnota".

Czytaj więcej

13/10/2014

Wsiądź do zabytkowego tramwaju.

W niedzielę na śląskie tory wyjechał tramwaj promujący otwarcie Muzeum Powstań Śląskich. W podróż zabytkowym pojazdem wybrało się wiele osób. Dziś także można do niego wsiąść.

Czytaj więcej

13/10/2014

Twoje podwórko, twoja przestrzeń

Uważasz, że twoje podwórko powinno się zmienić? Masz pomysł jak to zrobić? Urząd Miejski i Instytut Rozwoju Miast organizują spotkania i zapraszają w środę 15 października br. do wspólnych rozmów o przyszłości podwórek.

Czytaj więcej

10/10/2014

Zapowiedź otwarcia muzeum

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zostanie otwarte 18 października br. Aby zapoznać się z jego ofertą warto wsiąść do ….tramwaju.

Czytaj więcej

08/10/2014

Odnowili kolejne klatki schodowe

Grupa remontowo – budowlana z Centrum Integracji Społecznej odnowiła kolejne trzy klatki schodowe wraz z pomieszczeniami sanitarnymi przy ul. Bocznej w dzielnicy Lipiny.

Czytaj więcej

08/10/2014

Dzieci rozpoczną rok akademicki

Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami? Dlaczego wymarły dinozaury? Czy węgiel jest podstawą życia? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach. W najbliższą sobotę - 11 października br. odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2014/2015.

Czytaj więcej

07/10/2014

Zostali uczniami SP nr 1, 4 i 19

Pierwszoklasiści ze Szkół Podstawowych nr 1,4 i 19 pasowani zostali na uczniów [ZOBACZ ZDJĘCIA].

Czytaj więcej

07/10/2014

Obchody Dni Zdrowia Psychicznego

Od 6 do 9 października trwają Dni Zdrowia Psychicznego. Ich organizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach. W drugim dniu uczestnicy terapii spotkali się z przedstawicielami władz miasta.

Czytaj więcej

06/10/2014

"Drogowskaz" ułatwia życie

Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach realizuje projekt Klub Integracji Społecznej „Drogowskaz”. Jego celem jest wzrost aktywności społecznej i zawodowej przez uczestnictwo w działaniach KIS. Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo. Projekt realizowany będzie w okresie od marca 2013r. do czerwca 2015r. ZOBACZ FILM

Czytaj więcej

06/10/2014

Gala MMA na Zgodzie

W sobotę, 4 października do Świętochłowic zjechali zawodnicy walczący w Amatorskiej Lidze MMA 2014, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Południowej o Puchar Prezydenta Świętochłowic. Eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. Finaliści skrzyżowali rękawice podczas wieczornej gali zorganizowanej w Centrum Kultury Śląskiej.

Czytaj więcej

03/10/2014

O przyszłości centrum miasta

We wtorek, 30 września mieszkańcy, radni oraz pracownicy urzędu miejskiego wzięli udział w spotkaniu dotyczącym rozwoju ul. Katowickiej.

Czytaj więcej

02/10/2014

Prace w ramach Budżetu Obywatelskiego

W październiku zakończy się ostatnia inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Zgodnie z wolą mieszkańców powstały progi zwalniające i chodniki, a także ustawiono latarnie. W trakcie realizacji jest natomiast budowa parkingu.

Czytaj więcej

01/10/2014

Zostali uczniami SP nr 2 i 3

Pierwszoklasiści ze Szkół Podstawowych nr 2 i 3 pasowani zostali na uczniów. Dzieci w obecności przedstawicieli władz miasta, nauczycieli, starszych kolegów oraz rodziców złożyły ślubowanie i zaprezentowały programy artystyczne. [zobacz zdjęcia]

Czytaj więcej

29/09/2014

Dzień Przedszkolaka

W sobotę w Młodzieżowym Domu kultury obchodzono Dzień Przedszkolaka, który w mieście zorganizowano po raz pierwszy.

Czytaj więcej

26/09/2014

Pokazy sztuk walki

Wczoraj w sali gimnastycznej przy ul. Szkolnej przedstawiciele Stowarzyszenia KRS TKKF Tytan Świętochłowice, a także Uczniowskich Klubów Sportowych Ronin i Shinkendo spotkali się z władzami miasta, sportowcami, rodzicami trenujących w klubach dzieci. Była to okazja do rozmowy na temat powstania Świętochłowickiego Centrum Sztuk i Sportów Walki oraz zaprezentowania umiejętności obronnych.

Czytaj więcej

26/09/2014

Mieszkania przy ul. Szkolnej

Trwa przebudowa budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 4. W listopadzie zamieszkają w nim pierwsi lokatorzy. Na jakim etapie są prowadzone prace?

Czytaj więcej

25/09/2014

Zostali uczniami SPS 10

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.

Czytaj więcej

25/09/2014

Żywność dla potrzebujących

W ramach akcji zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach i Śląski Bank Żywności ok. 700 potrzebujących rodzin mogło dziś odebrać warzywa i owoce.

Czytaj więcej

24/09/2014

Place zabaw w budowie

Trwają prace związane z budową trzech placów zabaw. Wszystkie będą bezpieczne i ogrodzone. Zostaną oddane w pierwszej połowie października.

Czytaj więcej

24/09/2014

Wiesz jak ożywić centrum miasta?

Deptak na ul. Katowickiej leży w centrum miasta, które powinno skupiać szereg ważnych funkcji. Co należy zrobić, aby to miejsce stało się „salonem”, miejscem spotkań i rozrywki, a równocześnie służyło do życia, pracy i zakupów? We wtorek, 30 września br., każdy będzie mógł zabrać głos w tej sprawie.

Czytaj więcej

23/09/2014

Tydzień Zakazanych Książek

„Przed przeczytaniem zapoznaj się z treścią ulotki informacyjnej dołączonej do książki, bądź skonsultuj się z bibliotekarzem” – taki komunikat widnieje na wielu książkach w świętochłowickich bibliotekach.

Czytaj więcej

19/09/2014

Kolejna Biesiada Seniorów

Ponad trzysta osób uczestniczyło wczoraj w dorocznej Biesiadzie Seniorów, organizowanej w ramach unijnego projektu Aktywny i Twórczy Senior.

Czytaj więcej

19/09/2014

Rozwój do potęgi trzeciej

Wczoraj w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości przedstawiciele samorządów spotkali się, aby zaprezentować dotychczasowe postępy w realizacji projektu partnerskiego pn. „Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”.

Czytaj więcej

17/09/2014

Pomysły na rewitalizację miasta

Wczoraj w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – Lipinach odbyło się ostatnie z cyklu spotkań warsztatowych organizowane przez wykonawcę Lokalnego Programu Rewitalizacji i Urząd Miejski. W ich trakcie instytucje, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i mieszkańcy przedstawiali propozycje ożywienia zdegradowanych obszarów Świętochłowic.

Czytaj więcej

15/09/2014

II Dożynki Miejskie za nami

Mieszkańcy wspólnie bawili się podczas sobotnich II Dożynek Miejskich. Lipiński stadion odwiedziło wiele osób.

Czytaj więcej

15/09/2014

Przystań w nowej odsłonie

W piątek, 12 września br, została otwarta zmodernizowana przystań kajakowa na „Skałce”. Kajaki i rowerki wodne znów wypłynęły na staw, jednak obiekt w nowej odsłonie ma do zaoferowania znacznie więcej.

Czytaj więcej

12/09/2014

Głosy z ministerstwa

Wczoraj prezydent Dawid Kostempski rozmawiał w Warszawie z wiceministrami nadzorującymi projekt oczyszczania stawu Kalina [POSŁUCHAJ]

Czytaj więcej

11/09/2014

W Warszawie o Kalinie

Dziś prezydent Dawid Kostempski odbył rozmowy w ministerstwach środowiska oraz infrastruktury i rozwoju w sprawie projektu oczyszczania stawu Kalina.

Czytaj więcej

11/09/2014

Otwarcie przystani kajakowej

Jutro,zostanie otwarta zmodernizowana przystań kajakowa na „Skałce”. Po stawie znów będą pływać kajaki i rowerki wodne, jednak obiekt w nowej odsłonie ma do zaoferowania znacznie więcej.

Czytaj więcej

10/09/2014

Nowe wozy w policji i straży miejskiej

Świętochłowiccy funkcjonariusze mają do dyspozycji w sumie cztery nowe pojazdy, których zakup współfinansowało miasto.

Czytaj więcej

09/09/2014

Gmina rozstaje się z wykonawcą

O konieczności rozwiązania umowy z wykonawcą prac na stawie Kalina oraz o planowanych dalszych działaniach w celu ratowania tego ważnego projektu mówili podczas dzisiejszego spotkania prezydent Dawid Kostempski i wiceprezes WFOŚiGW Adam Liwochowski.

Czytaj więcej

09/09/2014

Bezpieczni w drodze do szkoły

Poznawanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach nie musi być nudne. Przekonali się o tym uczniowie pierwszych klas świętochłowickich szkół podstawowych. We wtorek, w Młodzieżowym Domu Kultury została zorganizowana akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Czytaj więcej

08/09/2014

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych i jubileusz miejscowego PZN

Uroczystości z okazji III Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych i 45 – lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Świętochłowicach zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury.

Czytaj więcej

08/09/2014

Wspólnie czytaliśmy Trylogię

W sobotę, 6 września w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie 2014. Tym razem miłośnicy literatury wspólnie przysłuchiwali się kolejnym zdaniom Trylogii, Henryka Sienkiewicza. Akcja odbyła się także w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

08/09/2014

20-lecie "Złotej Jesieni"

W sobotę 6 września Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” obchodził okrągły jubileusz 20 – lecia istnienia.

Czytaj więcej

03/09/2014

Jeszcze więcej Strefy

Zaprezentowano dziś uzbrojony teren inwestycyjny przy Drogowej Trasie Średnicowej. W otwarciu uczestniczyli m.in. Piotr Wojaczek – prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Wiktor Pawlik – prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Szef KSSE potwierdził, że jeszcze w tym roku rozpocznie procedurę włączania kolejnych świętochłowickich terenów inwestycyjnych.

Czytaj więcej

01/09/2014

Rozpoczął się rok szkolny

W podstawówkach,gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych 4784 uczniów rozpoczęło rok szkolny. W placówkach zorganizowano akademie i uroczyste apele.

Czytaj więcej

29/08/2014

Straż Miejska obchodziła swoje święto

Dzisiaj funkcjonariusze straży miejskiej obchodzili swoje święto. W uroczystości z okazji Dnia Strażnika Miejskiego, którą zorganizowano w Urzędzie Stanu Cywilnego, wzięły udział władze miejskie, przedstawiciele jednostek miejskich i służb mundurowych z terenu Świętochłowic.

Czytaj więcej

28/08/2014

Uniwersytet Dziecięcy – trwa nabór

Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach już niedługo rozpocznie kolejny rok akademicki. Póki co trwa jeszcze nabór. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, które są ciekawe świata i pragną rozwijać swoje zainteresowania. Współorganizatorami projektu są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski, a honorowy patronat nad projektem objął prezydent Świętochłowic.

Czytaj więcej

27/08/2014

Program Rewitalizacji Świętochłowic

Instytucje, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy składali w urzędzie swoje pomysły na ożywienie zdegradowanych obszarów Świętochłowic. Na początku września rozpoczną się spotkania warsztatowe. Urząd miejski chce poprawić warunki życia mieszkańców. W tym celu przystąpił do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic”.

Czytaj więcej

25/08/2014

Miasto uratuje wieże - podpisano umowę z wykonawcą

Dziś prezydent Świętochłowic podpisał umowę z firmą, która zrealizuje projekt rewitalizacji zabytkowych wież wyciągowych dawnej kopalni „Polska”. Zadanie ma zostać wykonane do końca maja przyszłego roku. Miasto pozyskało na ten cel ponad 5 mln zł.

Czytaj więcej

25/08/2014

Piknik Dzielnicowy w centrum miasta

W sobotę odbył się kolejny Festyn Dzielnicowy. Zorganizowano go w centrum miasta.

Czytaj więcej

21/08/2014

Otwarcie muzeum niebawem

Na październik zaplanowano otwarcie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Właśnie trwają prace wykończeniowe wnętrza budynku.

Czytaj więcej

21/08/2014

Windą zamiast schodami

Interesanci Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach mogą korzystać z windy, która połączyła wszystkie kondygnacje budynku przy ul. Katowickiej 54.

Czytaj więcej

20/08/2014

Tak zmienia się przystań

Całkowicie odmieniona przystań zostanie otwarta w połowie września br. Już teraz łatwo wyobrazić sobie ostateczny kształt tego miejsca.

Czytaj więcej

19/08/2014

„Skałka” z poszerzoną ofertą

Sześć profesjonalnych boisk do squash’a, siłownia i sala fitness, to wszystko jest już dostępne w budynku wielofunkcyjnym kompleksu „Skałka”.

Czytaj więcej

18/08/2014

Festyn w Piaśnikach

W minioną sobotę w Piaśnikach odbył się Festyn Dzielnicowy. Mieszkańcy doskonale bawili się przy muzyce zespołów Duo B.A.R., Duo Fenix oraz Szlagier Maszyna. Chętnie uczestniczyli także w konkursach. Kolejny piknik zorganizowany zostanie w sobotę 23 sierpnia br. w Centrum miasta.[ ZOBACZ ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

18/08/2014

Podświetlony budynek muzeum

Dla upamiętnienia 95. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego, w Świętochłowicach podświetlono budynek Muzeum Powstań Śląskich. Miasto włączyło się również w organizację w Warszawie wystawy plakatów upamiętniających to wydarzenie.

Czytaj więcej

13/08/2014

Wieści z placu budowy

Jeszcze w sierpniu ma zakończyć się pierwszy etap przebudowy ul. Kubiny. Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. Jej koszt wyniesie ponad 2,2 mln zł.

Czytaj więcej

11/08/2014

Pierwszy w tym roku Festyn Dzielnicowy

W sobotę, 9 sierpnia, rozpoczął się tegoroczny cykl Festynów Dzielnicowych. Jako pierwsi bawili się mieszkańcy Zgody.

Czytaj więcej

04/08/2014

Basen odwiedził Jerzy Buzek

W drugim dniu nowe kąpielisko odwiedziło 2888 osób. Wśród nich był były premier prof. Jerzy Buzek. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski zaprezentował gościowi m.in. zastosowaną przy budowie basenu unikatową technologię. Swoje zdanie na temat obiektu wyrazili mieszkańcy Świętochłowic i okolicznych miast, a także kierownik drużyny WOPR [ZOBACZ ZDJĘCIA I POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI] .

Czytaj więcej

04/08/2014

Masz pomysł na rewitalizację? Podziel się!

Instytucje, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy, którzy mają pomysł na ożywienie zdegradowanych obszarów Świętochłowic mogą podzielić się nim z władzami miasta. Urząd miejski chce poprawić warunki życia mieszkańców. W tym celu przystąpił do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic”.

Czytaj więcej

01/08/2014

Basen już otwarty!

W Świętochłowicach wybudowano pierwszy w Polsce miejski, w pełni ekologiczny basen. Na jego terenie znajduje się także park linowy i budynek wielofunkcyjny. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie.

Czytaj więcej

31/07/2014

Uchylenie uchwały naruszającej prawo

W miniony wtorek Skład Orzekający Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach uchylił uchwałę nr LI/534/14 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 25 czerwca 2014 roku w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem w wykonania budżetu Miasta Świętochłowice za 2013 rok i stwierdził, że podjęto ją z istotnym naruszeniem prawa.

Czytaj więcej

31/07/2014

Spotkanie z mieszkańcami

Weź udział w spotkaniu i wyraź swoje zdanie na temat koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznych w Świętochłowicach. Konsultacje będą dotyczyć obszaru placu na rogu ulic Bytomskiej i 1 Maja oraz Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Sikorskiego.

Czytaj więcej

30/07/2014

Inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego

Dziś rozpoczął się montaż trzech progów zwalniających na ul. Brzozowej w dzielnicy Zgoda. Inwestycja nie jest jedyną realizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj więcej

28/07/2014

Odnowili klatki schodowe

Zakończyły się kolejne remonty w ramach projektu „Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – nowe szanse i możliwości”. Tym razem grupa remontowo-budowlana odnowiła trzy klatki schodowe przy ul. Bocznej oraz znajdujące się w nich pomieszczenia sanitarne.

Czytaj więcej

28/07/2014

Nowe boisko przy SP nr 1

W sobotę otwarte zostało nowe boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 1. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miasta, grona pedagogicznego, Rady Rodziców i mieszkańcy Piaśnik.

Czytaj więcej

25/07/2014

Cennik biletów wstępu na basen

Dokładnie za tydzień – w piątek 1 sierpnia o godzinie 11.00 – wielkie otwarcie Kąpieliska Skałka. Na początku przyszłego tygodnia zaprezentujemy nową stronę obiektu, gdzie zainteresowani znajdą wszystkie szczegóły, w tym ceny poszczególnych atrakcji.

Czytaj więcej

24/07/2014

Remont kolejnego odcinka DTŚ

Od 28 do 31 lipca remontowana będzie Drogowa Trasa Średnicowa, w kierunku Rudy Śląskiej.

Czytaj więcej

23/07/2014

Nowe boisko przy SP 1 - otwórz je z nami!

W sobotę, 26 lipca br. o godz. 10.00, otwarte zostanie nowe boisko wielofunkcyjne, które znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Zubrzyckiego w Świętochłowicach. Mieszkańcy mogą wziąć udział w inauguracji obiektu. Warto, bo przygotowano wiele sportowych atrakcji.

Czytaj więcej

23/07/2014

Filmy w plenerze

W najbliższy piątek warto zasiąść przed ekranem kina plenerowego na „Skałce”. Na miłośników tej formy sztuki organizatorzy przygotowali ponad 1, 5 godz. ucztę.

Czytaj więcej

22/07/2014

Wakacje z PAL-em

W wakacje ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży organizuje Program Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej dla Lipin”.

Czytaj więcej

21/07/2014

Coraz mniej osadów na brzegach

Bez zakłóceń wywożone są osady denne zgromadzone na brzegu stawu Kalina.

Czytaj więcej

18/07/2014

Remonty dróg

Mimo wakacji w Świętochłowicach postępują prace drogowe.W planach są już kolejne remonty.

Czytaj więcej

18/07/2014

Planty nominowane do nagrody

Planty Bytomskie są najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w Polsce? Świętochłowice zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, który rozstrzygnie tę kwestię.

Czytaj więcej

14/07/2014

Spotkanie z poetami

W sali kominkowej świętochłowickiego magistratu, prezydent Świętochłowic spotkał się z twórcami, którzy wzięli udział w ogłoszonym niedawno przez Urząd Miejski konkursie poetyckim.

Czytaj więcej

11/07/2014

Prezydent Komorowski o Karcie 3+

Realizowany od kilku lat w Świętochłowicach program "Karta 3 +" , którym objęte są rodziny wielodzietne, zyskał uznanie w oczach pary prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej

11/07/2014

Niemiecka technologia na basenie

Powstający w Świętochłowicach basen ekologiczny nie będzie oczyszczany za pomocą środków chemicznych. Przez to jest świetną alternatywą dla chlorowanych pływalni. Choć popularna w Europie Zachodniej, technologia oczyszczania biologicznego jest nadal pionierska w Polsce. We wdrażaniu jej na naszym obiekcie pomagają niemieccy partnerzy.

Czytaj więcej

11/07/2014

Wywożą kolejną partię osadów

Dziś z terenu budowy przy stawie Kalina odbierana jest kolejna partia osadów dennych, które trafią do spalarni na Pomorzu. W ramach oczyszczania stawu na brzeg do tej pory wydobyto i wywieziono ok. 2300 ton osadów.

Czytaj więcej

10/07/2014

Repertuar kina plenerowego na "Skałce"

Już jutro kolejne spotkanie z kinem amatorskim na świętochłowickiej „Skałce”. Co zobaczymy na dużym ekranie? Repertuar jest zróżnicowany i bardzo interesujący.

Czytaj więcej

09/07/2014

Rocznicowe obchody policji

Wczoraj świętochłowiccy funkcjonariusze obchodzili 95. rocznicę powołania policji. Uroczystość z udziałem m.in. przedstawicieli władz samorządowych, miejskich instytucji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej.

Czytaj więcej

08/07/2014

Trwa uzbrajanie terenów inwestycyjnych

W Świętochłowicach trwa uzbrajanie dwóch terenów inwestycyjnych. Efekty prac są coraz bardziej widoczne, chociaż większość z nich dotyczy robót podziemnych. Przygotowane tereny mają zwiększyć ich atrakcyjność w opinii potencjalnych inwestorów.

Czytaj więcej

07/07/2014

Al. Parkowa zamknięta dla pieszych

Od dzisiaj Al. Parkowa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną, zamknięta zostanie dla pieszych. Prace w tym miejscu zaplanowano do 21 lipca br. Na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” będzie można przechodzić przejściem podziemnym od strony ul. Granitowej.

Czytaj więcej

04/07/2014

Basen na "Skałce" wypełniony wodą

Ekologiczny basen na „Skałce” zostanie otwarty 1 sierpnia. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Kompleks będzie dysponował basenem, parkiem linowym i budynkiem wielofunkcyjnym. Główne punkty projektu zostały już zrealizowane.

Czytaj więcej

03/07/2014

Jak zmienia się przystań?

Efekty przebudowy przystani kajakowej na „Skałce” są coraz bardziej widoczne. Nic dziwnego, skoro inwestycja ma zostać zakończona w ostatnich dniach sierpnia br. Dawna przystań będzie nowoczesna i przyjazna mieszkańcom.

Czytaj więcej

02/07/2014

Kino Letnie na "Skałce"

Klub Integracji Społecznej „Drogowskaz” w każdy wakacyjny piątek organizuje bezpłatne seanse filmowe w plenerze. Dla widzów przygotowano filmy fabularne i dokumentalne kina amatorskiego, niezależnego i studenckiego.

Czytaj więcej

02/07/2014

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Świętochłowiczanie mogą ubiegać się o przyznanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Dochody nie są brane pod uwagę.

Czytaj więcej

01/07/2014

Studenci UDŚ z dyplomami

Słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach zakończyli kolejny rok akademicki. Uroczystość z tej okazji odbyła się w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury.

Czytaj więcej

30/06/2014

Remont alei Parkowej

Na „Skałce” trwa remont alei Parkowej. Prowadzone prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich - od ul. Szkolnej do Orlika - już się rozpoczął. Drugi obejmie odcinek od Orlika do ul. Bytomskiej.

Czytaj więcej

30/06/2014

Zakończyli rok szkolny

W piątek zakończył się rok szkolny. W Świętochłowicach wakacje rozpoczęło 5134 uczniów z 244 klas.

Czytaj więcej

25/06/2014

Filmowcy zjechali do Świętochłowic

Trwają prace nad realizacją ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Z tej okazji do miasta zjechali filmowcy. Przygotują opowieść, która pomoże zrozumieć wydarzenia tamtych czasów i będzie pełnić rolę przewodnika.

Czytaj więcej

24/06/2014

Spotkanie ze zdolnymi

Wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej odbyło się spotkanie prezydenta miasta z młodzieżą wyróżnioną w roku szkolnym 2013/2014 za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, kulturze i sporcie.

Czytaj więcej

24/06/2014

Wolontariusze dzieciom

Ruszyła pierwsza polska edycja międzynarodowego programu wolontariatu ArcelorMittal.

Czytaj więcej

23/06/2014

Zbierali plastikowe odpady

Dziś w świętochłowickim magistracie rozdano nagrody uczestnikom akcji pod nazwa "Dołącz do drużyny świętochłowickiego Recyklatora".

Czytaj więcej

23/06/2014

Zaprezentowały się organizacje pozarządowe

W sobotę na Skałce uczestnicy trzeciego Pikniku Organizacji Pozarządowych zapoznali się z działalnością 34. stowarzyszeń, fundacji i klubów sportowych, które zaprezentowały również bogaty program artystyczny.

Czytaj więcej

18/06/2014

Nowe boisko dla "jedynki"

Po wakacjach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowej. Trwają już prace związane z realizacją tej inwestycji.

Czytaj więcej

17/06/2014

Remont ul. Kubiny - postępy prac

Trwa remont ul. Kubiny. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, warto jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekt końcowy.

Czytaj więcej

16/06/2014

Zamieszkaj przy Szkolnej

Osoby spełniające odpowiednie warunki zgodne z uchwałą Rady Miejskiej i chcące otrzymać mieszkanie w remontowanym budynku dawnej podstawówki przy ul. Szkolnej mogą już starać się o przydział. Wnioski należy składać do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej przy ul. Tunelowej 2 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

16/06/2014

Wieże rozbłysły podczas INDUSTRIADY

W tym roku Święto Szlaku Zabytków Techniki zorganizowano również w Świętochłowicach, gdzie przy zabytkowych wieżach byłej kopalni "Polska" zorganizowano szereg atrakcji.

Czytaj więcej

16/06/2014

Po europejsku w SP nr 3

Występy artystyczne szkolnych zespołów tanecznych i wokalnych, degustacja przysmaków głównie kuchni polskiej, to niektóre atrakcje piątkowego festynu, odbywającego się w Szkole Podstawowej nr 3 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

16/06/2014

Kolejny Piknik Organizacji Pozarządowych

W najbliższą sobotę (21 czerwca) na „Skałce” odbędzie się III Świętochłowicki Piknik Organizacji Pozarządowych. Tego dnia mieszkańcy będą mogli zapoznać się z ich ofertami, a także wziąć udział w licznych pokazach i warsztatach. Przed publicznością zagra „Kobranocka”.

Czytaj więcej

13/06/2014

Przyżyjmy to jeszcze raz !

Relacja filmowa ze Święta Miasta.

Czytaj więcej

13/06/2014

Nowe miejsca na śmietniki

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej prowadzi akcję budowy zagród śmietnikowych w mieście.

Czytaj więcej

12/06/2014

Tak zmienia się basen

Zobacz postępy prac na basenie OSiR "Skałka" [ZOBACZ ZDJĘCIA].

Czytaj więcej

12/06/2014

INDUSTRIADA pod wieżami

Święto Szlaku Zabytków Techniki po raz pierwszy zawita do Świętochłowic. 14 czerwca 2014r. INDUSTRIADA zostanie zorganizowana u podnóża dwóch, zabytkowych wież wyciągowych pozostałych po kopalni „Polska”. To ostatnia szansa, aby zobaczyć te budowle w surowym stanie. Jeszcze w tym roku rozpocznie się proces ich ratowania, zmieni się także otoczenie.

Czytaj więcej

10/06/2014

Wyróżnienie Izby Gospodarczej dla prezydenta

Wczoraj podczas walnego zgromadzenia członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski został uhonorowany tytułem jej honorowego członka. Przedsiębiorcy z naszego regionu szczególnie docenili wspieranie przez prezydenta rozwoju Izby, a także zaangażowanie we współpracę oraz promocję idei samorządu gospodarczego.

Czytaj więcej

10/06/2014

Imprezy towarzyszące Świętu Miasta

Wodne atrakcje dla dzieci, zawody Cropp Wake Cup 2014 i VI Piknik Forteczny, to wydarzenia towarzyszące Świętu Miasta.

Czytaj więcej

09/06/2014

Mecz i śląska biesiada - trzeci dzień Święta Miasta

Niedziela upłynęła przy muzyce śląskich artystów. Całość poprowadził kabaret „Rak”. Odbył się też mecz pomiędzy reprezentacja Świętochłowic a drużyną artystów znanych z ekranu telewizji. Do naszego miasta przyjechali m.in. Piotr Zelt, Antoni Królikowski, Tomasz Schimscheiner i Marek Włodarczyk.

Czytaj więcej

09/06/2014

Korowód i Bajm w drugim dniu Święta Miasta

Drugi dzień Święta Miasta rozpoczął barwny korowód, w którym ulicami Świętochłowic przemaszerowały władze miasta, delegacje miast partnerskich, przedstawiciele organizacji pozarządowych i placówek oświatowych oraz mieszkańcy.

Czytaj więcej

09/06/2014

Rap Festiwal 2014 - początek świętowania

Święto Miasta Świętochłowice rozpoczęło się już w piątek (6 czerwca). Na „Skałce” odbył się RAP FESTIWAL 2014. Gwiazdą tego wieczoru był O.S.T.R.

Czytaj więcej

06/06/2014

Miasto uratuje zabytkowe wieże

Świętochłowice otrzymały ponad 5 mln zł na ratowanie zabytkowych wież wyciągowych dawnej kopalni „Polska”. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na ich rewitalizację, a także stworzenie nowej, atrakcyjnej przestrzeni kulturalno-rozrywkowej.

Czytaj więcej

05/06/2014

Święto Szkoły Podstawowej nr 17

Konkursy piosenki, zawody sportowe, szachy z mistrzem, a także sprzedaż rękodzieła, wyrobów cukierniczych i wiele innych atrakcji czekało wczoraj na uczestników drugiej imprezy środowiskowej w Szkole Podstawowej nr 17 z oddziałami integracyjnymi w dzielnicy Chropaczów.

Czytaj więcej

04/06/2014

Cropp Wake Cup 2014 na "Skałce"

W piątek i sobotę staw na „Skałce” opanują wakeboardowcy. To, za sprawą zawodów z cyklu „Cropp Wake Cup 2014”. Zawodnicy walcząc o nagrody i zdobywając kolejne punkty w turnieju będą wykonywać najbardziej karkołomne ewolucje.

Czytaj więcej

02/06/2014

Dni Miasta 2014

Tegoroczne Święto Miasta w Świętochłowicach będzie trwać trzy dni. W tym czasie każdy mieszkaniec powinien znaleźć coś dla siebie. Liczne koncerty, darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz emocje sportowe pozwolą ciekawie spędzić ten czas.

Czytaj więcej

02/06/2014

Dzień Dziecka w Świętochłowicach

W niedzielę tłumy dzieci wraz z rodzicami odwiedziły plac szkolny przy ZSO nr 2, gdzie zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj więcej

30/05/2014

VI Piknik Forteczny

W parku im. Mieszkańców Heiloo w Piaśnikach odbędzie się VI Piknik Forteczny. Znów będzie można dotknąć historii.

Czytaj więcej

29/05/2014

Weź udział w II Grze Miejskiej

Osoby żądne przygód już niebawem, bo 8 czerwca, będą mogły wziąć udział w II Świętochłowickiej Grze Miejskiej. Zabawę zorganizuje II Szczep Harcerski SILESIA.

Czytaj więcej

26/05/2014

Sztuka na ulicach Świętochłowic

W sobotę centrum miasta stało się sceną dla artystów, prezentujących swoje umiejętności podczas trzeciego Festiwalu Sztuki Ulicznej.

Czytaj więcej

26/05/2014

Piknik w SPS nr 10

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Świętochłowicach zorganizowała w piątek festyn z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczestnicy tego wydarzenia nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Czytaj więcej

22/05/2014

Złote, diamentowe i żelazne gody

Dziś w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda zostały uhonorowane małżeństwa z długoletnim stażem. Pary przeżyły wspólnie 50, 60 i 65 lat. Prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski wręczył szacownym jubilatom medale i dyplomy.

Czytaj więcej

22/05/2014

Już w sobotę Wall Street Festival 2014

Wall Street Festival 2014 to kolejna odsłona imprezy, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podczas tegorocznej edycji znów będzie się wiele działo. W tę sobotę, sztuka opanuje miasto.

Czytaj więcej

19/05/2014

Remont na ul. Kubiny

W związku z remontem, zamknięto ruch kołowy na ul. Kubiny. Kierowcy korzystać będą z wyznaczonego objazdu, poprowadzonego ulicami - Szkolną, Wyzwolenia i Pocztową.

Czytaj więcej

19/05/2014

Zostań Liderem Szlachetnej Paczki 2014

Chociaż finał projektu odbędzie się dopiero w grudniu, akcja Paczka 2014 już się rozpoczęła. W tym roku wpiera ją Kamil Stoch wraz z drużyną skoczków narciarskich. Organizatorzy postanowili więc "wskoczyć" na wyższy poziom pomagania. W całym kraju, także w Świętochłowicach, szukają 615 liderów, którzy odnajdą potrzebujące rodziny i już po raz 14 połączą biednych i bogatych.

Czytaj więcej

15/05/2014

W urzędzie stawiają szyb

Dziś rozpoczął się kolejny etap budowy windy w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Katowickiej 54. Na miejsce zostały przywiezione trzy elementy tworzące szyb.

Czytaj więcej

15/05/2014

Targi Pracy i Edukacji 2014

Targi Pracy i Edukacji odbyły się dziś w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda w Świętochłowicach. Swoje oferty prezentowało wiele firm i instytucji ze Śląska.

Czytaj więcej

14/05/2014

Mali studenci odwiedzili Urząd

Wczoraj grupa dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach odwiedziła Urząd Miejski.

Czytaj więcej

13/05/2014

Zamień śmieci na rośliny

Świętochłowicki Festiwal Recyklingu odbędzie się w najbliższą sobotę.

Czytaj więcej

12/05/2014

Inwestycje z bliska

Zorganizowany w minioną sobotę w Świętochłowicach Dzień Otwarty Funduszy Europejskich był okazją do odwiedzenia placów budowy trzech największych prowadzonych w naszym mieście inwestycji – powstającego muzeum i basenu ekologicznego oraz oczyszczanego stawu Kalina. Z tej okazji skorzystało wielu świętochłowiczan, nie brakowało też gości z miast sąsiednich. Do udziału w Dniu Otwartym zaproszenie przyjęli także wicepremier Elżbieta Bieńkowska, prof. Jerzy Buzek oraz wiceprezes WFOŚiGW w Katowicach Adam Liwochowski.

Czytaj więcej

12/05/2014

Rycerze wrócili do zamków

III Turniej Rycerski o Skarb Świętosława przeszedł do historii. Na dwa weekendowe dni Park im. Mieszkańców Heiloo zmienił się w średniowieczną wioskę. Rycerze i białogłowe, pokazy rzemiosła i walki na miecze, całość stworzyła niezapomniany klimat.

Czytaj więcej

09/05/2014

Odznaczenia dla strażaków

Świętochłowiccy strażacy z okazji dnia św. Floriana zorganizowali uroczystą akademię. Wczoraj zostali nagrodzeni za swoją służbę.

Czytaj więcej

07/05/2014

III Turniej Rycerski o Skarb Świętosława

III Turniej Rycerski o Skarb Świętosława odbędzie się w weekend 10-11 maja w Parku im. Mieszkańców Heiloo. Będzie to jeden z większych Turniejów Rycerskich, które odbywają się na Południu Polski. Tym bardziej warto sprawdzić, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.

Czytaj więcej

06/05/2014

Wizyta Marka Michalaka

Wczoraj w całej Europie obchodzony był Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji świętochłowicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odwiedzili Marek Michalak, rzecznik praw dziecka i poseł Marek Plura.

Czytaj więcej

05/05/2014

Zasłużeni dla Miasta Świętochłowice

W niedzielę w świętochłowickim Centrum Kultury uhonorowano laureatów tegorocznej nagrody „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”, którą przyznał prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Po raz drugi wyróżnione zostały osoby, organizacje oraz przedsiębiorstwa, które w różnych dziedzinach i w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju lub promocji naszego miasta.

Czytaj więcej

05/05/2014

Obchody rocznicowe

W 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 93. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego władze miasta, przedstawiciele służb mundurowych i miejskich jednostek oraz organizacji pozarządowych, a także mieszkańcy Świętochłowic złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańca Śląskiego na Placu Słowiańskim.

Czytaj więcej

30/04/2014

Ogłoszenie urzędnika wyborczego

Informuję, że 2 maja br. upływa termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych. W związku z tym, 2 maja będzie pełniony dyżur w budynku Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 53 w godz. 7.30 – 14.00. Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. 32 349 19 43.

Czytaj więcej

30/04/2014

Wykształcą elektryków z kwalifikacjami

Dobry elektryk poszukiwany jest na rynku pracy. W tym zawodzie kwalifikacje zdobyć można np. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Świętochłowicach, gdzie wczoraj podczas dnia otwartego, młodym mieszkańcom przedstawiano ofertę edukacyjną.

Czytaj więcej

29/04/2014

Wspólnie dopłynęli do Watykanu

W trzydniowej sztafecie „Świętochłowice-Watykan dla Jana Pawła II” uczestniczyło wielu pływaków. Pokonując kolejne długości, kąpieliska miejskiego przy ul. Zubrzyckiego 38, przebyli dłuższy dystans niż zakładali.

Czytaj więcej

28/04/2014

Sezon speedrowerowy rozpoczęty

W niedzielę 27 kwietnia br. na „Skałce” rozpoczął się kolejny sezon rywalizacji w Lidze Ogólnopolskiej Speedrowera MKS Śląsk Świętochłowice. Przed zawodami, na specjalnie przygotowanym torze na boisku żwirowym, odbył się pokaz speedway quadów.

Czytaj więcej

28/04/2014

W grupie siła

27 samorządów i 162 samorządowych jednostek zakupi wspólnie 405 GWh energii elektrycznej. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach włodarze 27 śląskich i zagłębiowskich miast, powiatów i gmin oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego.

Czytaj więcej

25/04/2014

Nowy dach i elewacja w budynku po Szkole Podstawowej nr 4

Przy ul. Szkolnej 10 trwa budowa mieszkań komunalnych. Budynek po dawnej Szkole Podstawowej nr 4, już niedługo będzie miał nowy dach i elewację.

Czytaj więcej

24/04/2014

Płyną dla Jana Pawła Wielkiego

Wczoraj na pływalni przy ul. Zubrzyckiego 38 w Świętochłowicach wystartowała sztafeta "Świętochłowice – Watykan, dla Jana Pawła Wielkiego".

Czytaj więcej

23/04/2014

2. maja Urząd będzie nieczynny

Informujemy mieszkańców, że 2. maja br. (piątek) Urząd Miejski w Świętochłowicach będzie nieczynny.

Czytaj więcej

23/04/2014

Święto Konstytucji - 3 maja 2014

Prezydent Świętochłowic zaprasza na uroczyste obchody Święta Konstytucji.

Czytaj więcej

17/04/2014

Poradnia i sala gimnastyczna, już po remoncie

Działania podejmowane przez Centrum Integracji Społecznych w Lipinach, po raz kolejny przyniosły efekt. W ramach projektu „Nowe szanse i możliwości”, remontu doczekały się pomieszczenia poradni.

Czytaj więcej

17/04/2014

Wesołych Świąt!

Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy składa prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski - posłuchaj.

Czytaj więcej

15/04/2014

Uczniowie znają się na pierwszej pomocy

O pierwszej pomocy przedmedycznej słyszał każdy, ale kto potrafi jej udzielić? Uczniowie świętochłowickich szkół, i to na wszystkich szczeblach edukacji, przyswoili niezbędną wiedzę i wystartowali w Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Czytaj więcej

14/04/2014

Odbył się Lipiński Jarmark Wielkanocny

W niedzielę w Lipinach odbył się I Wielkanocny Świąteczny Jarmark.

Czytaj więcej

14/04/2014

ZSO nr 1 ma boisko do gry w piłkę plażową

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach mają powody do radości. W sobotę w trakcie Dni Otwartych, dokonano uroczystego otwarcia pierwszego szkolnego boiska do gry w piłkę plażową. Rozegrano także pokazowy mecz.

Czytaj więcej

11/04/2014

Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Liderzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego Śląska spotkali się dziś w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

10/04/2014

Jan Paweł II oczami dzieci - konkurs

W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II, Parafia pw. św. Piotra i Pawła oraz Szkoła Podstawowa nr 4 ogłosiły konkurs plastyczny „Papież Jan Paweł II oczami dziecka”.

Czytaj więcej

09/04/2014

Uwaga! Utrudnienia dla kierowców

Od soboty 12 kwietnia br. rozpoczną się utrudnienia drogowe na ul. Wojska Polskiego. Są one spowodowane koniecznością wykonania kanalizacji ogólnospławnej w rejonie ulic Wojska Polskiego i Mielęckiego Jest to część robót związanych z uzbrajaniem terenu inwestycyjnego przy ul. Zielonej.

Czytaj więcej

09/04/2014

Świętochłowice w strefie ekonomicznej

Komitet Stały Rady Ministrów podjął decyzję o rozszerzeniu granic Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej również o jeden ze świętochłowickich terenów inwestycyjnych. W sumie Strefa ma zostać rozszerzona o ponad 116 hektarów. Włączony do niej teren przy ul. Zielonej w Świętochłowicach (Zgoda) obecnie liczy niecałe 2 ha. Docelowo jednak ma zajmować powierzchnię 8 ha.

Czytaj więcej

07/04/2014

Murale zapowiadają Wall Street Festival 2014

W związku ze zbliżającą się trzecią edycją Wall Street Festival, w mieście pojawiły się nowe murale. Tym razem „płótnem” dla artystów stała się ściana kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 26 oraz mur ciągnący się wzdłuż ul. Metalowców. Efekt końcowy będzie można podziwiać w najbliższą środę.

Czytaj więcej

07/04/2014

Rodzice zastępczy potrzebni od zaraz

Obywatelstwo polskie, dobry stan zdrowia, odpowiednie warunki mieszkaniowe, posiadanie przynajmniej jednego źródła dochodu – to główne kryteria jakie spełniać muszą kandydaci na rodziców zastępczych. W zamian liczyć mogą na szkolenia i wsparcie pedagogów, częściową pomoc pieniężną i … nieocenioną wdzięczność pozostawionego w trudnej sytuacji dziecka.

Czytaj więcej

03/04/2014

Solidarnie z chorymi na autyzm

Wczoraj Świętochłowice włączyły się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Jednym z jego elementów, jest akcja „Light it up blue” – „Zaświeć się na niebiesko”.

Czytaj więcej

01/04/2014

Nabór do klasy sportowej

Szkoła Podstawowa nr 2 i Miejski Klub Sportowy „Skałka - Śląsk” ogłaszają nabór dziewcząt z rocznika 2004 do IV klasy sportowej o specjalności siatkówka, na rok szkolny 20014/2015.

Czytaj więcej

28/03/2014

Ekspozycja w konsultacjach

W czwartek w przyszłej siedzibie Muzeum Powstań Śląskich przy ul. Polaka 1 odbyło się spotkanie wykonawców ekspozycji, nadzoru autorskiego i władz miasta.

Czytaj więcej

26/03/2014

Dyskutowali o funduszach unijnych

Samorządowcy z regionu śląskiego wzięli udział w forum wymiany dobrych praktyk i promocji dialogu zorganizowanym przez świętochłowicki Urząd Miejski oraz Związek Powiatów Polskich . Tematem spotkania były „Fundusze europejskie 2014 – 2020 – źródło dodatkowego wsparcia finansowego”.

Czytaj więcej

25/03/2014

Młodzi o sprawach miasta

Świętochłowicka Rada Młodzieżowa, złożona z przedstawicieli szkolnych samorządów, spotkała się z prezydentem miasta Dawidem Kostempskim i naczelnikami dwóch wydziałów. Młodzież zapoznała się ze Strategią Rozwoju Miasta do 2030 roku i wydarzeniami kulturalnymi zaplanowanymi na najbliższe miesiące.

Czytaj więcej

21/03/2014

CKŚ zyskuje na estetyce

Sala widowiskowa w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego zmienia oblicze. Jej wnętrze od niedawna zdobi czterysta eleganckich, tapicerowanych krzeseł.

Czytaj więcej

21/03/2014

Szuwary znikają z Kaliny

Trwają roboty związane z oczyszczaniem stawu Kalina. Obecnie porządkowana jest zieleń wokół stawu i prowadzone są prace przy linii brzegowej zbiornika.

Czytaj więcej

20/03/2014

RECYKLATOR kompletuje drużynę

W mieście pojawił się nowy EKOBOHATER - RECYKLATOR. Właśnie odwiedza świętochłowickie szkoły oraz przedszkola i uczy jak ważne jest segregowanie śmieci.

Czytaj więcej

20/03/2014

Zwężenie na DTŚ

Od 24 marca br. na świętochłowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku Katowic nastąpi zmiana organizacji ruchu. W rejonie stawu Marcin jezdnia zostanie zwężona do dwóch pasów i nastąpi ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Czytaj więcej

17/03/2014

Powstaje park linowy

Na terenie OSiR „Skałka” postępują prace związane z budową basenu ekologicznego i budynku wielofunkcyjnego. W chwili obecnej montowany jest także park linowy.

Czytaj więcej

14/03/2014

Na ul. Kubiny rozpocznie się remont

W przyszłym tygodniu miasto podpisze umowę z firmą Skanska S. A. na przebudowę ulicy Kubiny. W tej chwili dobiegają końca prace związane z wymianą gazociągu.

Czytaj więcej

14/03/2014

W magistracie powstaje winda

W budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Katowickiej 54 rozpoczęły się prace związane z budową windy. Petenci świętochłowickiego magistratu będą mogli z niej korzystać już latem tego roku.

Czytaj więcej

12/03/2014

Prestiżowy miesiecznik nagrodził Metropolię

Metropolia Silesia znalazła się na szóstym miejscu wśród najatrakcyjniejszych pod względem inwestycyjnym regionów w Europie Wschodniej. Wyróżnienie przyznane przez prestiżowy miesięcznik fDi Financial Times odebrał podczas trwających w Cannes targów inwestycyjnych przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

12/03/2014

Wodomierze z odczytem radiowym

Świętochłowiczanie mieszkający we wspólnotach mieszkaniowych zarządzanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach sp. z o.o. będą mogli w najbliższym czasie zamontować w swoich mieszkaniach wodomierze z modułem radiowym. Montaż ich we wszystkich lokalach pozwoli na sprawiedliwe rozłożenie kosztów zużycia wody i odprowadzenia ścieków.

Czytaj więcej

11/03/2014

Remontują przystań kajakową

W Świętochłowicach ruszyła kolejna inwestycja. Ekipa remontowa rozpoczęła prace związane z przebudową obiektów przystani kajakowej na „Skałce”.

Czytaj więcej

07/03/2014

Nowe życie Kaliny

W Świętochłowicach rozpoczęły się prace związane z realizacją ogromnego projektu ekologicznego jakim jest oczyszczenie stawu Kalina. To jedno z największych i najważniejszych dla miasta przedsięwzięć inwestycyjnych.

Czytaj więcej

07/03/2014

O przyszłości „dziewiętnastki”

W środę prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Poinformował o zamierzeniach inwestycyjnych zarówno wobec placówki, jak i całej dzielnicy Lipiny.

Czytaj więcej

06/03/2014

CKŚ przed remontem

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach czeka w tym roku szereg prac remontowych. Przede wszystkim sale widowiskowe w obydwu budynkach należących do placówki zmienią swoje oblicze. CKŚ nie zawiesi jednak na ten czas działalności artystycznej.

Czytaj więcej

04/03/2014

Nowy samochód dla strażaków

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach odbyło się przekazanie samochodu specjalnego Tarpan Honker dla Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1.

Czytaj więcej

04/03/2014

Nabór do przedszkoli publicznych

Rozpoczęto nabór do świętochłowickich przedszkoli publicznych na rok 2014/2015.

Czytaj więcej

03/03/2014

Spotkanie w sprawie Kaliny

W czwartek, 6 marca br. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 8 odbędzie się spotkanie dotyczące rozpoczynającego się właśnie projektu oczyszczenia stawu Kalina.

Czytaj więcej

28/02/2014

Bal Seniora

W tłusty czwartek w Centrum Kultury Śląskiej Grota w Lipinach odbył się karnawałowy Bal Seniora.[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

27/02/2014

Przebudują przystań kajakową

W Świętochłowicach rusza kolejna inwestycja. Firma Inveko z Libiąża już niebawem rozpocznie prace związane z przebudową obiektów przystani kajakowej na „Skałce”.

Czytaj więcej

26/02/2014

Złóż PIT w bibliotecznej filii

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach przy ul. Chorzowskiej 37 Urząd Skarbowy w Chorzowie uruchomi 17 marca punkt obsługi podatników.

Czytaj więcej

24/02/2014

Tydzień pomocy pokrzywdzonym

Dzisiaj rozpoczął się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który po-trwa do 1 marca 2014 r. W Świętochłowicach osoby zainteresowane mogą skorzystać z porad specjalistów w ośrodkach „Przystań” i „Tęcza”.

Czytaj więcej

21/02/2014

Uzbrajają tereny dla inwestorów

Na dwóch terenach inwestycyjnych znajdujących się w rejonie ulicy Zielonej oraz na południowej stronie DTŚ w rejonie stawu Marcin trwają intensywne prace związane z ich uzbrajaniem. Obydwie inwestycje zakończą się jesienią tego roku.

Czytaj więcej

20/02/2014

Trwa nabór do Kompasa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach ogłasza nabór uczestników/uczestniczek do projektu systemowego „KOMPAS” Kompleksowy program przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w Świętochłowicach, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego.

Czytaj więcej

19/02/2014

Policyjne podsumowania

W siedzibie KMP w Świętochłowicach odbyła się narada roczna, podczas, której podsumowano działalność komendy w 2013 roku. Omówiono główne zagrożenia na miejskich drogach oraz efekty pracy policjantów, zmierzające do ich usunięcia.

Czytaj więcej

13/02/2014

Zmiana rozkładu jazdy tramwajów

Ze względu na modernizację infrastruktury tramwajowej w centrum Katowic skorygowany został rozkład jazdy tramwajów.

Czytaj więcej

10/02/2014

Wypowiedz się w sprawie strategii

Trwają intensywne prace nad „Strategią Rozwoju Świętochłowic do roku 2030“, która nakreśli kierunki rozwoju gminy na najbliższe piętnaście lat. Posłuży także do zdobywania kolejnych środków zewnętrznych. Mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych nad projektem dokumentu.

Czytaj więcej

10/02/2014

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Dzień Publicznych Służb Zatrudnienia uroczyście obchodzili pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy. Za pełne zaangażowania działania na rzecz osób bezrobotnych życzenia złożył im prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

07/02/2014

Bajkowa pediatria

Balony, koty, rybki i ośmiornice to tylko niektóre motywy zdobiące od niedawna korytarz oddziału dziecięcego świętochłowickiego szpitala. Baśniowe malowidła są efektem pracy uczniów katowickiego Zespołu Szkół Plastycznych.

Czytaj więcej

06/02/2014

Dziś zasiłek, jutro stała pensja

Osiemdziesięciu bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo mieszkańców Świętochłowic ma szanse powrócić na rynek pracy. Biorą bowiem udział w drugiej edycji projektu Klub Integracji Społecznej „Drogowskaz”, organizowanego przez Centrum Integracji Społecznej.

Czytaj więcej

03/02/2014

Kalina czysta jak łza

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski podpisał umowę z wykonawcą projektu „Oczyszczanie i zabezpieczenie przed wtórną degradacją stawu Kalina oraz rewitalizacja terenu przyległego”. Inwestycja, której koszt wyniesie niecałe 30 mln zł, w 85 proc. finansowana będzie z funduszy unijnych.

Czytaj więcej

31/01/2014

Całoroczne utrzymanie DTŚ

Informujemy mieszkańców, że zawarta została umowa na całoroczne letnie i zimowe utrzymanie drogi wojewódzkiej DW 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) na terenie miast: Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Zabrze. Obowiązywać będzie ona od 1 lutego do 31 października 2014 roku.

Czytaj więcej

28/01/2014

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Poprawę bezpieczeństwa, komfortu podróży oraz oszczędności ma przynieść wspólne, całoroczne utrzymanie Drogowej Trasy Średnicowej. 28 stycznia w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego prezydenci czterech miast: Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Zabrza porozumieli się z wykonawcą w sprawie wspólnego utrzymania trasy.

Czytaj więcej

27/01/2014

Uczcili pamięć ofiar

W sobotę pod bramą byłego obozu Zgoda uczczono Ślązaków dotkniętych sowieckimi represjami w latach 1945-48.

Czytaj więcej

20/01/2014

Spotkanie z pracownikami oświaty

Prezydent Dawid Kostempski w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Świętochłowicach spotkał się z pracownikami niepedagogicznymi świętochłowickiej oświaty. Tematem spotkania była, mająca nastąpić 1 marca br., podwyżka płac dla tej grupy zawodowej.

Czytaj więcej

17/01/2014

Lokalni liderzy pracują nad Strategią Rozwoju

Trwają prace nad Strategią Rozwoju Świętochłowic do roku 2030. W Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli lokalni liderzy oraz przedstawiciele firmy Delta Partner, tworzącej ten ważny dla miasta dokument.

Czytaj więcej

15/01/2014

Budynek odzyskuje dawny blask

Zabytkowy budynek przy ul. Polaka 1 w Świętochłowicach z tygodnia na tydzień zmienia oblicze. Jesienią tego roku zostanie w nim otwarte Muzeum Powstań Śląskich.

Czytaj więcej

14/01/2014

Ludzie nauki o wizji Świętochłowic

Trwają prace nad konstruowaniem „Strategii Rozwoju Świętochłowic do roku 2030”. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie zespołu sterującego ds. jej opracowania. Wraz z prof. Adamem Bartoszkiem z UŚ, dziekanem dr. Krzysztofem Kojem z WSB oraz prof. Krzysztofem Czekajem z GWSH władze miasta dyskutowały nad proponowanymi kierunkami rozwoju miasta i funkcjami jakie ma pełnić w najbliższych latach.

Czytaj więcej

13/01/2014

Parking i skwer powstają przy urzędzie

Na placu przy ul. Tunelowej i Świerczewskiego od kilku tygodni prowadzone są prace związane z rewitalizacją tego terenu. Powstaje tam skwer z placem zabaw.

Czytaj więcej

13/01/2014

Kolędowali z Arką Noego

W piątek w kościele św.Józefa w dzielnicy Zgoda odbył się Kolędowy Koncert Noworoczny, podczas którego wystąpiła Arka Noego.

Czytaj więcej

10/01/2014

Postępy prac na basenie

Na Skałce powstaje ekologiczne kąpielisko miejskie w technologii stawu naturalnego. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

10/01/2014

WOŚP zagra w Świętochłowicach

W najbliższą niedzielę 12 stycznia na Placu ks. Rabbe 1 w Świętochłowicach zorganizowany zostanie 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej

09/01/2014

Sztafeta dla WOŚP

Po raz szósty w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowana zostanie sztafeta pływacka.

Czytaj więcej

09/01/2014

Komputery dla świętochłowickiej książnicy

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach zakupiła 12 zestawów komputerów stacjonarnych wraz z licencjami programu antywirusowego. Trzy z nich przeznaczono do Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów do prac bibliotecznych, pozostałe dziewięć do dyspozycji czytelników w poszczególnych filiach placówki.

Czytaj więcej

09/01/2014

W byłej szkole powstają mieszkania

W budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Szkolnej 10 rozpoczęły się prace modernizacyjne związane z adaptacją obiektu na blok mieszkalny. Powstanie w nim 25 mieszkań komunalnych o powierzchni od 28 do 51 m kw.

Czytaj więcej

07/01/2014

Rodzinne kolędowanie w Lipinach

W niedzielę mieszkańcy Świętochłowic wspólnie zaśpiewali znane polskie kolędy podczas XIV Rodzinnego Kolędowania, które odbyło się w lipińskim Centrum Kultury Śląskiej Grota.

Czytaj więcej

07/01/2014

Zmiana Lokalnego Programu Rewitalizacji

Prezydent Miasta Świętochłowice informuje o przystąpieniu do aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Świętochłowic na lata 2007-2015.

Czytaj więcej

02/01/2014

Budżet 2014

28 grudnia ubiegłego roku odbyła się „sesja budżetowa” Rady Miejskiej w Świętochłowicach. Radni przyjęli uchwałę, która określa planowane dochody i wydatki w 2014 roku.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2019 (10)
 • lipiec 2019 (27)
 • czerwiec 2019 (25)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (30)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)