Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

30/12/2013

Przy magistracie powstaje parking

Trwają prace budowlane na placu przy ul. Tunelowej i Świerczewskiego. Efektem rewitalizacji tego terenu będzie estetyczny skwer z placem zabaw i parkingiem.

Czytaj więcej

29/12/2013

„12” przeciw Metropolii

28 grudnia 2013 roku w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach odbyła się sesja budżetowa. Za przyjęciem budżetu miasta na 2014 rok głosowało 16 radnych, a 6 wstrzymało się od głosu. Największym zaskoczeniem była natomiast, wprowadzona do porządku obrad w trakcie sesji, uchwała w sprawie wystąpienia Świętochłowic z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Czytaj więcej

27/12/2013

We wtorek Urząd otwarty będzie do 12.00

W dniu 31 grudnia br. Urząd otwarty będzie krócej niż zwykle tj. w godz. od 7.30 do 12.00.

Czytaj więcej

24/12/2013

Wesołych Świąt!

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia składa Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic - posłuchaj.

Czytaj więcej

20/12/2013

Inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego

Zakończyły się prace związane z wytypowaniem w ramach Budżetu Obywatelskiego w Świętochłowicach inwestycji do realizacji w 2014 roku. Zespół powołany przez Prezydenta Miasta podliczył głosy, które w ankietach świętochłowiczanie przyznali poszczególnym zadaniom.

Czytaj więcej

17/12/2013

Nagrody i wyróżnienia dla sportowców

Wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej opłatkiem podzielili się świętochłowiccy sportowcy. Podczas uroczystości prezydent Dawid Kostempski wręczył nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe najlepszym z nich. W uroczystości wzięli także udział radni i przedstawiciele jednostek miejskich. Oprawę muzyczną zapewnili zespół Venimus i Jacek Dubicki.

Czytaj więcej

17/12/2013

Skwer z placem zabaw i parkingiem

Na placu przy ul. Tunelowej i Świerczewskiego prowadzone są prace związane z rewitalizacją tego terenu. Powstanie tam skwer z placem zabaw i parkingiem.

Czytaj więcej

16/12/2013

Unikatowe ozdoby na Jarmarku Świątecznym

Centrum Kultury Śląskiej po raz piąty zorganizowało Lipiński Jarmark Świąteczny. W „Grocie” kupujący mieli do dyspozycji 17 stoisk, głównie z unikatowymi ozdobami rękodzieła artystycznego.

Czytaj więcej

13/12/2013

Pół setki mieszkań w przyszłym roku

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Usługowym Probudrem, wykonawcą przebudowy budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 4. W obiekcie, który od 2012 roku stał pusty, powstanie 25 mieszkań komunalnych.

Czytaj więcej

12/12/2013

Kolejny program dla Lipin

- Otwarta dziś siedziba Programu Aktywności Lokalnej w Lipinach to kolejny krok w wyciąganiu tej zapomnianej kiedyś dzielnicy z przysłowiowego „dołka” – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Wolontariusze i grupa socjologów z Uniwersytetu Śląskiego pod kierownictwem prof. Kazimiery Wódz właśnie wkraczają tam, by podać potrzebującym pomocną dłoń.

Czytaj więcej

10/12/2013

Wykonają ekspozycję muzeum

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski podpisał dziś umowę z wykonawcą interaktywnej ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich. Za przygotowanie projektu i realizację stałej ekspozycji odpowiada konsorcjum, którego liderem jest spółka Qumak.

Czytaj więcej

06/12/2013

Mikołaj z prezentami w szpitalu

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski odwiedził dziś dzieci na oddziale pediatrycznym świętochłowickiego szpitala. Jako wysłannik Św. Mikołaja rozdał małym pacjentom paczki ze słodkościami. Pamiątką po tej wizycie będzie zdjęcie, do którego dzieci chętnie pozowały z Mikołajem.

Czytaj więcej

06/12/2013

Porozumienie z pracownikami oświaty

Dziś zawarte zostało porozumienie pomiędzy prezydentem Świętochłowic Dawidem Kostempskim, a przedstawicielkami związków zawodowych działających w oświacie. W dokumencie znalazł się program podwyżek wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych.

Czytaj więcej

05/12/2013

Oszczędności na energii

Znamy wyniki przetargu na hurtowy zakup energii elektrycznej. Ponad 291 GWh do 26 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 120 samorządowych spółek i instytucji dostarczy spółka Tauron. - Oszczędności, jakie powstały w wyniku przetargu wynoszą łącznie ponad 13 mln złotych. Świętochłowice zaoszczędzą 253 tys. zł – podkreśla Dawid Kostempski, przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i prezydent Świętochłowic.

Czytaj więcej

04/12/2013

Wspólna decyzja – boisko przy Chopina

Wczoraj prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski w SP nr 3 spotkał się z mieszkańcami os. Ustronie. Podczas rozmów, które miały charakter konsultacji społecznych, poruszano kwestie związane z lokalizacją mającego powstać w tym rejonie boiska sportowego oraz inne sprawy ważne dla lokalnej społeczności.

Czytaj więcej

04/12/2013

Plebiscyt na plac zabaw

Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach uczestniczy w plebiscycie, w którym do wygrania jest plac zabaw. Na świętochłowicką placówkę można głosować do 31 grudnia.

Czytaj więcej

03/12/2013

Kabaret Młodych Panów w CKŚ

Rozdajemy darmowe wejściówki na Kabaret Młodych Panów!

Czytaj więcej

03/12/2013

"Drogowskaz" szansą na pracę

Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach kończy realizację pierwszej edycji projektu Klub Integracji Społecznej „Drogowskaz”. Wzięło w niej udział 80 bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo mieszkańców Świętochłowic.

Czytaj więcej

02/12/2013

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

W Katowicach odbyła się uroczystość, podczas której najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego zostali wyróżnieni stypendiami Prezesa Rady Ministrów. W gronie laureatów znalazło się trzech uczniów świętochłowickich szkół.

Czytaj więcej

01/12/2013

Tak mija rok

Podsumowanie wydarzeń 2013 roku w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

29/11/2013

Prezydent spotka się z mieszkańcami os. Ustronie

3 grudnia 2013 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Chopina 1 w Świętochłowicach odbędzie się spotkanie prezydenta Dawida Kostempskiego z mieszkańcami osiedla Ustronie. Głównym tematem będą inwestycje realizowane i planowane w tym rejonie.

Czytaj więcej

28/11/2013

Iglica wieńczy budynek muzeum

Zabytkowy budynek przy ul. Polaka 1 w Świętochłowicach, remontowany na potrzeby Muzeum Powstań Śląskich, zwieńczyła iglica. W kuli umieszczono tzw. kapsułę czasu, zawierającą okolicznościowy tekst dla potomnych z informacjami dotyczącymi miasta i samej inwestycji oraz gazetę jubileuszową wydaną z okazji 700 – lecia Świętochłowic.

Czytaj więcej

28/11/2013

Naprawa nawierzchni DTŚ

Na świętochłowickim odcinku DTŚ w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z naprawą spękań nawierzchni jezdni.

Czytaj więcej

26/11/2013

Poszukiwani świadkowie wypadków

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach poszukuje świadków dwóch wypadków drogowych. Gwarantuje im anonimowość.

Czytaj więcej

25/11/2013

Święto pracowników socjalnych

Uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. Życzenia i podziękowania pracownikom placówki złożył prezydent Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

22/11/2013

„Terroryści” w ogólniaku

Pięciu uczniów zostało rannych i ponad 400 ewakuowano z budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia w ramach tegorocznego szkolenia obronnego „Rawa 2013”.

Czytaj więcej

21/11/2013

Współpraca z ukraińskim Torez

Inicjowanie i ułatwianie bezpośrednich kontaktów pomiędzy przedstawicielami środowisk gospodarczych obu miast, współpraca w obszarze kultury oraz wymiana młodzieży to główne założenia podpisanej dziś umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Świętochłowicami i ukraińskim miastem Torez.

Czytaj więcej

20/11/2013

Ruch wahadłowy na ul. Wojska Polskiego

W piątek i w sobotę ( 22 i 23 listopada ) na ul. Wojska Polskiego kierowców obowiązywał będzie ruch wahadłowy.Roboty drogowe prowadzone będą także w godzinach nocnych.

Czytaj więcej

14/11/2013

Budżet Obywatelski - zagłosuj na inwestycje

Od 16 listopada do 1 grudnia br. każdy pełnoletni mieszkaniec Świętochłowic może głosować na wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego inwestycje. Ankiety dostępne są na stronach internetowych oraz w Punkcie Obsługi Mieszkańców UM.

Czytaj więcej

13/11/2013

Gratulacje dla bohaterskich policjantów

W Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Służby Cywilnej i Dnia Pracownika Cywilnego. W jego trakcie uhonorowano też trzech policjantów, którzy brali udział w gaśniczej akcji ratunkowej podczas październikowego pożaru budynku przy ul. Okrzei.

Czytaj więcej

13/11/2013

60 lat świętochłowickiego PZERiI

Świętochłowicki oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętował w sobotę jubileusz 60 -lecia działalności.

Czytaj więcej

08/11/2013

Wystawa filatelistyczna

W czwartek (7 listopada) w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie Krajowej Wystawy Filatelistycznej „Świętochłowice 700 – pierwsza wzmianka o Świętochłowicach”.

Czytaj więcej

06/11/2013

Świętochłowiccy stypendyści

Wczoraj prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski wręczył stypendia najlepszym uczniom i studentom z naszego miasta.

Czytaj więcej

05/11/2013

Obchody Dnia Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości w dniu 11 listopada rozpoczną się o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej

05/11/2013

Świętochłowiczanka Beneficjentką Roku 2013

Świętochłowiczanka Ewa Warzecha została wyróżniona tytułem Beneficjentki Roku podczas odbywającej się w Poznaniu IV Gali Dress for Success Poland. To wyróżnienie przyznano po raz pierwszy w historii tej imprezy.

Czytaj więcej

31/10/2013

Zakończone inwestycje w szpitalu

W Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach dobiegły końca dwa ważne projekty termomodernizacji i informatyzacji. Razem kosztowały ponad trzy miliony złotych, z czego prawie dwa miliony pochodziły ze środków zewnętrznych.

Czytaj więcej

31/10/2013

Remont kolejnego odcinka Wojska Polskiego

W listopadzie rozpocznie się remont kolejnego odcinka ulicy Wojska Polskiego. Prace modernizacyjne będą przebiegać na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nową do ronda.

Czytaj więcej

31/10/2013

Utrudnienia w ruchu 1 listopada

W dniu 1 listopada br. w rejonie niektórych świętochłowickich cmentarzy zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego.

Czytaj więcej

31/10/2013

Porozumienie z załogą OPS

Dziś zawarte zostało porozumienie pomiędzy prezydentem Świętochłowic Dawidem Kostempskim, przedstawicielkami związków zawodowych pracowników OPS Krystyną Nowak i Moniką Szewczyk oraz dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Danutą Piątek w sprawie programu podwyżek wynagrodzeń.

Czytaj więcej

30/10/2013

Policja poszukuje złodzieja

Poszukiwany jest mężczyzna, który ukradł monitor komputerowy z Izby Przyjęć Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

25/10/2013

Tydzień Juliana Tuwima w Trójce

W Szkole Podstawowej nr 3 w Świętochłowicach obchodzono Tydzień Juliana Tuwima. Wydarzenie pod nazwą „Kwiaty od Trójki dla Tuwima” zorganizowano z okazji Roku Tuwimowskiego.

Czytaj więcej

24/10/2013

Złoci i diamentowi jubilaci

Dziś w Centrum Kultury Śląskiej prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski wręczył medale i złożył gratulacje parom małżeńskim, które obchodziły złote i diamentowe gody. Dla wielu z nich, to głównie miłość była kluczem do przeżycia szczęśliwych i długich lat razem.

Czytaj więcej

23/10/2013

Postępy prac na basenie

Na terenie OSiR „Skałka” dobiegają końca prace rozbiórkowe. Wyburzone zostały nieczynna od ponad 10 lat niecka basenowa i budynek filtrów.

Czytaj więcej

21/10/2013

Z misją gospodarczą

W zeszłym tygodniu delegacja Świętochłowic gościła z misją gospodarczą w Obwodzie Donieckim na Ukrainie.

Czytaj więcej

16/10/2013

Utrudnienia na DTŚ - aktualizacja

W związku z remontem fragmentów jezdni na świętochłowickim odcinku DTŚ, jutro ( wtorek, 22 października br.) w obu kierunkach część pasów wyłączona będzie z ruchu.

Czytaj więcej

15/10/2013

Nagrody dla pedagogów

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się miejskie uroczystości zorganizowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze świętochłowickimi pedagogami spotkali się przedstawiciele władz miasta, Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz związków zawodowych.

Czytaj więcej

14/10/2013

Holendrzy z wizytą w Świętochłowicach

Świętochłowice odwiedzili w piątek przedstawiciele dwóch stowarzyszeń z partnerskiego miasta Heiloo w Holandii - Fundacji „Serce dla Polski” i Towarzystwa Stedenband Heiloo – Świętochłowice.

Czytaj więcej

14/10/2013

Policja prosi o pomoc…

Świętochłowicką Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości oraz ujęciu osoby podejrzewanej o kradzieże łańcuszków na terenie miasta. Prezentujemy portret pamięciowy sprawcy. Wszelkie informacje prosimy przekazywać do Dyżurnego KMP całodobowy nr tel. (32) 34-90-255 lub 997. Gwarantujemy pełną anonimowość.

Czytaj więcej

11/10/2013

Znika stary basen na „Skałce”

Na terenie OSiR „Skałka” trwają prace rozbiórkowe, nieczynnej od ponad 10 lat, niecki basenowej. W przyszłym roku w tym miejscu planowane jest otwarcie ekologicznego kąpieliska miejskiego w technologii stawu naturalnego.

Czytaj więcej

11/10/2013

Uzbrajanie terenów dla inwestorów

Dzisiaj w Świętochłowicach podpisano umowę z wykonawcą prac związanych z uzbrojeniem terenu inwestycyjnego przy ul. Zielonej.

Czytaj więcej

09/10/2013

Wieżyczka wróciła na dawne miejsce

Dziś na dachu remontowanego budynku przy Polaka 1 zamontowano zrekonstruowaną wieżyczkę, zdobiącą niegdyś ten historyczny obiekt.

Czytaj więcej

09/10/2013

MPGK zagospodaruje odpady

Dziś prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski podpisał porozumienie z prezesem świętochłowickiego MPGK dotyczące zagospodarowania i przetwarzania odpadów komunalnych z terenu naszego miasta.

Czytaj więcej

09/10/2013

Bezpłatne badania dla palaczy

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej - Goduli zaprasza na bezpłatne badania tomograficzne klatki piersiowej. Mogą z nich skorzystać także mieszkańcy Świętochłowic, w wieku od 55 do 75 lat, palący jedną lub więcej paczek papierosów dziennie przez okres co najmniej 20 lat.

Czytaj więcej

08/10/2013

Zachęcają do zakupu terenów inwestycyjnych

Ponad 100 nieruchomości na terenie całej Metropolii Silesia – to najnowsza zintegrowana oferta inwestycyjna miast Górnośląskiego Związku Metropolitalnego przygotowana na największe targi branżowe w Europie, Expo Real 2013 w Monachium. Swoje tereny promują także Świętochłowice.

Czytaj więcej

07/10/2013

Czytelnicy zaprezentują swoje zwierzęta

12 października o godz. 11.00 w Filii nr 1 MBP w Świętochłowicach odbędzie się „XIV Wystawa Zwierząt Hodowanych przez Czytelników”. Zapisy „wystawców” i ich zwierzaków przyjmowane są do 10 października.

Czytaj więcej

04/10/2013

Teren atrakcyjny dla inwestorów

W połowie października rozpoczną się prace związane z uzbrojeniem terenu inwestycyjnego przy Drogowej Trasie Średnicowej w rejonie stawu Marcin.Dziś podpisano umowę z wykonawcą.

Czytaj więcej

04/10/2013

Dzień Seniora

Wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej obchodzono Dzień Seniora. W uroczystości wzięło udział czterysta osób.

Czytaj więcej

03/10/2013

Piknik Malarski “Sielskie Klimaty”

Blisko 100 osób ze Świętochłowic, reprezentujących m.in. osiem szkół i Młodzieżowy Dom Kultury, wzięło udział w Pikniku Malarskim “Sielskie Klimaty”.

Czytaj więcej

03/10/2013

Ślubowanie pierwszaków

W Szkołach Podstawowych nr 1 i 2 pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

03/10/2013

Roboty na Wojska Polskiego

W dniach od 7 do 12 października 2013 r., w związku z modernizacją linii kolejowej, nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego pod wiaduktem przy ul. Wojska Polskiego.

Czytaj więcej

02/10/2013

Bilety na koncert New Bone

W piątek 4 października o godz. 19:00, w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej Zgoda, odbędzie się koncert zespołu NEW BONE. My mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Czytaj więcej

30/09/2013

Na ratunek wieżom

Dziś do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożony zostanie wniosek o środki na odnowienie, znajdujących się w dzielnicy Zgoda, dwóch zabytkowych wież wyciągowych po dawnej kopalni „Polska”. Uchwałę w tej sprawie 21 głosami za, radni podjęli podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Czytaj więcej

29/09/2013

Festyn Dzielnicowy na Zgodzie za nami

Ostatni w tym roku Festyn Dzielnicowy odbył się w sobotę na Zgodzie. Mieszkańcy licznie przybyli do parku przed Centrum Kultury Śląskiej, gdzie zagrali Arkadia Band, Duo Fenix Dwa Fyniki, Szlagier Maszyna.

Czytaj więcej

28/09/2013

Strategia Rozwoju Świętochłowic do roku 2030

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie związane z tworzeniem Strategii Rozwoju Świętochłowic do roku 2030. Uczestniczyli w nim lokalni liderzy, którzy w najbliższym czasie, wspólnie z ekspertami i mieszkańcami, wypracują ten ważny dokument.

Czytaj więcej

23/09/2013

Świętochłowiczanin na mistrzostwach świata

Trener UKS Taekwon – do Świętochłowice Krzysztof Książek znalazł się w gronie 93 sędziów, powołanych na mistrzostwa świata. Będzie jednym z pięciu arbitrów, reprezentujących na tej prestiżowej imprezie nasz kraj.

Czytaj więcej

23/09/2013

Ruszył Uniwersytet Dziecięcy

W sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury zainaugurowano drugi rok akademicki na Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach. Indeksy młodym studentom wręczył prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który tę naukową inicjatywę objął honorowym patronatem.

Czytaj więcej

23/09/2013

I Festyn Dzielnicowy w Centrum

Festyn Dzielnicowy zawitał do centrum Świętochłowic. Mieszkańcy tej części miasta bawili się w Parku Jordanowskim przy Młodzieżowym Domu Kultury wraz ze Śląskim Trio, Kabaretową Grupą Biesiadną i Kapelą ze Śląska. Ostatni z tegorocznych pikników odbędzie się w parku przy Centrum Kultury Śląskiej w dzielnicy Zgoda.

Czytaj więcej

19/09/2013

Książki potencjalnie niebezpieczne

Świętochłowickie biblioteki od 22 do 28 września br. zapraszają na Tydzień Zakazanych Książek W każdej placówce zostaną wydzielone regały z pozycjami, uznawanymi za kanon literatury, które w przeszłości z różnych względów były objęte cenzurą.

Czytaj więcej

17/09/2013

WOPR ma nową siedzibę

Świętochłowicki WOPR ma swoją siedzibę w budynku po byłej SP nr 4 przy ul. Szkolnej 12, która wczoraj uroczyście została otwarta. Wstęgę przecięli prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski i przewodniczący Rady Miejskiej Marek Palka.

Czytaj więcej

17/09/2013

Komunikat

W związku z mylnie dokonywanymi wpłatami za wywóz śmieci na konto podatków i opłat lokalnych informujemy, iż opłaty z tego tytułu należy uiszczać na konto dochodów Urzędu Miejskiego nr 23 1050 1373 1000 0022 8149 7251.

Czytaj więcej

17/09/2013

I Dożynki Miejskie

W Świętochłowicach na stadionie „Naprzód Lipiny” odbyły się I Dożynki Miejskie. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele św. Augustyna w Lipinach.

Czytaj więcej

16/09/2013

Uniwersytet Dziecięcy inauguruje rok

W Młodzieżowym Domu Kultury, 21 września br. o godz. 10.00, drugi rok działalności zainauguruje Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter otwarty, nieodpłatnie mogą wziąć w nim udział młodzi mieszkańcy wraz z rodzicami.

Czytaj więcej

16/09/2013

I Festyn Dzielnicowy w Chropaczowie

W minioną sobotę mieszkańcy Chropaczowa doskonale bawili się na Festynie Dzielnicowy zorganizowanym w ich dzielnicy [zobacz zdjęcia].

Czytaj więcej

13/09/2013

Wyremontowali mieszkania socjalne

W Świętochłowicach osoby bezrobotne i bezdomne wyremontowały cztery lokale socjalne w ramach projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dziś prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski wręczył klucze nowym lokatorom.

Czytaj więcej

10/09/2013

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Osoby niepełnosprawne, opiekunowie oraz organizacje i stowarzyszenia działające na ich rzecz wzięły udział w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Młodzieżowym Domu Kultury.

Czytaj więcej

09/09/2013

W Lipinach odbył się Festyn Dzielnicowy

Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio”, „Baba z Chopym” oraz „Bajery”, muzycznie bawiły w niedzielę mieszkańców Lipin.

Czytaj więcej

09/09/2013

700 lat Novego Jičína

W zeszłym rtygodniu delegacja świętochłowickich samorządowców gościła w mieście partnerskim – Novy Jičín w Czechach. Wzięła udział w uroczystościach związanych obchodami 700-lecia miasta.

Czytaj więcej

06/09/2013

Nadzór Właścicielski i Zdrowie w nowym miejscu

Informujemy mieszkańców, że od 9 września br. Wydział Nadzoru Właścicielskiego i Zdrowia przeniesiony zostanie na ul. Bytomską 8 (I piętro) w Świętochłowicach (lokal po ING Bank Śląski).

Czytaj więcej

05/09/2013

Sznupek u pierwszaków

Około 500 dzieci z klas pierwszych świętochłowickich szkół podstawowych wzięło udział w zorganizowanej, po raz trzeci, akcji edukacyjnej „ Bezpieczna droga do szkoły”.

Czytaj więcej

04/09/2013

Nowy plac zabaw w Lipinach

W Lipinach na terenie wyremontowanego niedawno Placu Słowiańskiego powstał plac zabaw.

Czytaj więcej

03/09/2013

Budżet Obywatelski 2014

W przyszłym roku świętochłowiczanie po raz pierwszy zdecydują o wydatkach inwestycyjnych w swoich dzielnicach. Wszystko to za sprawą Budżetu Obywatelskiego, którego zadania do realizacji mieszkańcy mogą przedstawiać do 30 września br.

Czytaj więcej

03/09/2013

Integracyjny „Jesienny Ogród”

Z myślą o mieszkańcach Świętochłowic Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kubiny zorganizował Dzień Integracji pod nazwą „Jesienny Ogród”.

Czytaj więcej

02/09/2013

Nowy rok szkolny rozpoczęty

W świętochłowickich placówkach oświatowych zainaugurowano nowy rok szkolny.

Czytaj więcej

02/09/2013

Festyn w Piaśnikach już za nami

W Piaśnikach odbył się I Festyn Dzielnicowy. Kolejny,już za tydzień, zorganizowany zostanie w niedzielę 8 września na Placu Słowiański w Lipinach.

Czytaj więcej

29/08/2013

Spotkanie integracyjne w DPS

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Świętochłowicach zaprasza mieszkańców na „Spotkanie Integracyjne – Jesienny Ogród”, które rozpocznie się 2 września o godz. 14.00 w siedzibie placówki przy ul. Kubiny.

Czytaj więcej

29/08/2013

Dzień Strażnika Miejskiego

Z okazji Dnia Strażnika Miejskiego prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski złożył życzenia pracownikom świętochłowickiej Straży Miejskiej.

Czytaj więcej

27/08/2013

Budżet obywatelski w przyszłym roku

Świętochłowice jako jedno z pierwszych miast w regionie w przyszłym roku wprowadzi budżet obywatelski, dzięki któremu mieszkańcy zdecydują o wydatkach inwestycyjnych w swoich dzielnicach.

Czytaj więcej

26/08/2013

Odbył się V Piknik Forteczny

Różnego rodzaju militaria, w tym pojazdy wojskowe, motory, samochody terenowe, to niektóre atrakcje V Pikniku Fortecznego, który odbył się w sobotę przy schronie bojowym w parku Heiloo.

Czytaj więcej

23/08/2013

Zaprezentują się w Novym Jicinie

We wrześniu zespół Venimus z Centrum Kultury Śląskiej wystąpi w naszym mieście partnerskim Novy Jicin, które podobnie jak Świętochłowice obchodzi w tym roku jubileusz 700 – lecie istnienia.

Czytaj więcej

21/08/2013

Rusza Uniwersytet Dziecięcy

Na przełomie września i października po raz drugi działalność rozpocznie Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach. Zapisy już ruszyły.

Czytaj więcej

20/08/2013

V Piknik Forteczny już w sobotę

V Piknik Forteczny już w sobotę. Posłuchaj jakie niespodzianki przygotowali organizatorzy.

Czytaj więcej

14/08/2013

Plac Słowiański wyremontowany

Zakończył się remont Placu Słowiańskiego w Lipinach.

Czytaj więcej

13/08/2013

Przetarg na Kalinę ogłoszony

Dziś ogłoszony został przetarg na wykonawcę prac związanych z oczyszczeniem stawu Kalina.

Czytaj więcej

09/08/2013

Animowana historia miasta

Z okazji jubileuszu 700-lecia Świętochłowic powstał film animowany autorstwa Barbary Konieckiej – mieszkanki naszego miasta, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Czytaj więcej

08/08/2013

Wakacyjne remonty w oświacie

Tylko w okresie wakacji ponad 600 tys. zł miasto przeznacza na remonty placówek oświatowych. W ciągu pierwszego półrocza na ten cel wydano już niespełna 250 tys. zł.

Czytaj więcej

07/08/2013

Nocne prace na Chorzowskiej

Od 7 do 9 sierpnia br. na remontowanym odcinku ulicy Chorzowskiej - od nr 109 do skrzyżowania z ul. Bukowego, w godzinach nocnych prowadzone będą roboty bitumiczne. Za utrudnienia przepraszamy mieszkańców.

Czytaj więcej

05/08/2013

Planty nominowane do nagrody marszałka

Świętochłowickie Planty Bytomskie otrzymały nominację w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na Najlepszą Przestrzeń Publiczną na Śląsku 2013. Głosy można oddawać do końca sierpnia.

Czytaj więcej

02/08/2013

Remont Muzeum pełną parą

Trwa remont budynku przy ul. Polaka 1, w którym znajdować się będzie Muzeum Powstań Śląskich. Sprawdziliśmy postępy prac. [ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

01/08/2013

Remontują klatki schodowe

Brygada remontowo-budowlana Centrum Integracji Społecznej rozpoczęła realizację projektu polegającego na malowaniu klatek schodowych w budynkach należących do miasta. Projekt będzie realizowany w latach 2013-2015.

Czytaj więcej

26/07/2013

Projekcje filmowe na "Skałce"

W każdą sobotę wakacji, w kinie letnim na „Skałce” wyświetlane są projekcje filmowe. 3. sierpnia zapraszamy na musical „Nine” . Seans rozpocznie się o godz. 21.00. Tuż przed nim z koncertem wystąpi zespół „Albo i nie”.

Czytaj więcej

26/07/2013

Sala gimnastyczna jak nowa

Na przełomie czerwca i lipca działająca w Centrum Integracji Społecznej grupa remontowo – budowlana odnawiała salę gimnastyczną Domu Sportu w Lipinach.

Czytaj więcej

26/07/2013

Wyprawka szkolna

Do 6 września br. w poszczególnych szkołach można składać wnioski na dofinansowanie zakupu podręczników.

Czytaj więcej

25/07/2013

Spotkanie z załogą szpitala

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski spotkał się dziś z personelem szpitala. Poinformował o bieżących sprawach, mówił m.in. o kondycji finansowej placówki, aktualnie przeprowadzanych w niej inwestycjach, a także o planach rozwoju w kolejnych latach.

Czytaj więcej

24/07/2013

Ekologiczna kąpiel

W Świętochłowicach powstanie otwarte ekologiczne kąpielisko miejskie w technologii stawu naturalnego na bazie nieużytkowanego basenu. Dziś w Świętochłowicach podpisano umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Czytaj więcej

23/07/2013

Grali w nogę

We wtorek 23 lipca na Orliku w Chropaczowie odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej.

Czytaj więcej

18/07/2013

Świętochłowice liderem hurtowego zakupu

26 samorządów i 120 samorządowych jednostek zakupi wspólnie 287 GWh energii elektrycznej. Całą procedurę przetargową w imieniu wszystkich sygnatariuszy porozumienia przeprowadzi gmina Świętochłowice.

Czytaj więcej

17/07/2013

Tereny inwestycyjne atrakcyjniejsze

Świętochłowice otrzymały środki unijne na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Zielonej i przy Drogowej Trasie Średnicowej w rejonie stawu Marcin. Są one atrakcyjne pod względem położenia. Obecnie miasto oferuje do sprzedaży w sumie 10 takich terenów.

Czytaj więcej

17/07/2013

Mieszkania w dawnej szkole

W centrum Świętochłowic w budynku po opuszczonej przed rokiem szkole podstawowej powstanie 25 mieszkań. Prawie milion złotych bezzwrotnej dotacji miastu przyznał na ten cel Bank Gospodarstwa Krajowego.

Czytaj więcej

16/07/2013

Zawody wakeboardowe już w sobotę

W sobotę 20 lipca br. na wyciągu WAKE UP SILESIA w Świętochłowicach zaprezentują się najlepsi w Polsce zawodnicy w wakeboardingu. Na stawie OSiR „Skałka”, w ramach cyklu WAKE UP 2013, odbędą się ogólnopolskie zawody w tej dyscyplinie sportu.

Czytaj więcej

15/07/2013

Setne urodziny

W poniedziałek setne urodziny obchodził świętochłowiczanin Józef Kauczor. Z tej okazji dostojnemu jubilatowi najlepsze życzenia żłożyli wiceprezydent Bartosz Karcz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Halina Sitek.

Czytaj więcej

11/07/2013

Awanse i nagrody dla policjantów

W Centrum Kultury Śląskiej odbyły się wczoraj obchody Święta Policji. Wzięli w nich udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych z prezydentem Dawidem Kostempskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Palką na czele, kierownicy miejskich instytucji oraz funkcjonariusze śląskiej komendy wojewódzkiej.

Czytaj więcej

04/07/2013

Zagłosuj na Muzeum Powstań Śląskich

Do 15 lipca br. można oddawać głosy w plebiscycie - Superbudowa Roku 2013. Wśród nominowanych obiektów znalazło się świętochłowickie Muzeum Powstań Śląskich.

Czytaj więcej

03/07/2013

Jubileusz Rodzinnego Domu Dziecka

W poniedziałek Rodzinny Dom Dziecka nr 1 obchodził jubileusz 10 – lat istnienia. W uroczystości zorganizowanej w Centrum Kultury Śląskiej Grota w Lipinach wzięli udział prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, ks.proboszcz Bogdan Wieczorek, radni oraz pracownicy zaangażowani w pomoc społeczną.

Czytaj więcej

02/07/2013

Kino pod chmurką w sobotnie wieczory

Na estradzie świętochłowickiej „Skałki” przez osiem wakacyjnych sobót na kinomaniaków oraz tych, którzy ciekawie chcą spędzić sobotni wieczór czeka miła niespodzianka. Odbywać się tam będą projekcje filmów fabularnych na dużym ekranie.

Czytaj więcej

02/07/2013

Nowe propozycje "Trzy Plus"

W Świętochłowicach rodziny wielodzietne mogą korzystać z przywilejów w ramach tzw. programu „Trzy Plus”. W ostatnim czasie rozszerzono go o kolejne propozycje - 20 % zniżkę przy wstępie do Śląskiego Wesołego Miasteczka, Śląskiego Parku Linowego i Sali Zabaw Lizzy na terenie Parku Śląskiego.

Czytaj więcej

01/07/2013

Mali studenci odebrali dyplomy

Ponad stu słuchaczy świętochłowickiego Uniwersytetu Dziecięcego odebrało w sobotę dyplomy z okazji zakończenia roku akademickiego. Wręczył je prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który wcześniej wygłosił także ostatni w tym roku wykład poświęcony tym razem… nurkowaniu.

Czytaj więcej

28/06/2013

Komunikat dotyczący ustawy "śmieciowej"

Urząd Miejski w Świętochłowicach informuje, że odbiór odpadów komunalnych na terenie naszego miasta do czasu rozstrzygnięcia postępowania przetargowego odbywać się będzie tak, jak do tej pory.

Czytaj więcej

28/06/2013

Chorzowska w remoncie

Trwa remont ostatniego odcinka ul. Chorzowskiej.Prace mają zakończyć się na początku września br.

Czytaj więcej

27/06/2013

Wizyta studyjna przedsiębiorców

Przez trzy dni w Świętochłowicach przedsiębiorcy z Ukrainy, centralnej Polski i z naszego regionu uczestniczyli w drugiej wizycie studyjnej.

Czytaj więcej

25/06/2013

Segregacja to rewelacja

W Urzędzie Miejskim rozdano nagrody uczestnikom akcji pn. „Segregacja to rewelacja”, podczas której uczniowie świętochłowickich szkół i przedszkoli zbierali do specjalnych kontenerów plastik i makulaturę.

Czytaj więcej

25/06/2013

Najlepsi w konkursach

Wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej prezydent Dawid Kostempski uhonorował młodzież wyróżnioną w tym roku szkolnym w konkursach przedmiotowych, kulturze i sporcie.

Czytaj więcej

24/06/2013

Zryw Wolnych Serc

W sobotę w większości polskich miast funkcjonariusze policji zorganizowali I Ogólnopolską Noc Profilaktyki. W Świętochłowicach odbyła się ona na „Skałce”.

Czytaj więcej

19/06/2013

Remonty w toku

Obecnie w Świętochłowicach trwają remonty, dzięki którym modernizowana jest miejska infrastruktura. W najbliższych miesiącach zostaną ogłoszone przetargi na kolejne ważne zadania. Poniżej prezentujemy efekty robót prowadzonych w niektórych miejscach.

Czytaj więcej

17/06/2013

Mamo, Tato – chcę być przedsiębiorczy

Takie przekonanie wyraziły dzieci z dwunastu szkół podstawowych aglomeracji śląskiej w konkursie na plakat. Prace przygotowały wszystkie klasy uczestniczące w projekcie, co stanowiło miłe zaskoczenie dla organizatorów.

Czytaj więcej

17/06/2013

I Ogólnopolska Noc Profilaktyki

W sobotę 22 czerwca br. na „Skałce” zorganizowana zostanie I OGÓLNOPOLSKA NOC PROFILAKTYKI. Początek o godz. 15.30. Szczegóły przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej www.policja.pl lub www.policja.pat.pl.

Czytaj więcej

14/06/2013

Szachowe zmagania

Ponad 100 uczestników z całego województwa w Świętochłowicach, przez trzy najbliższe dni, zmagać się będzie o miano półfinalisty Mistrzostw Polski w szachach.

Czytaj więcej

10/06/2013

Tłumy na Święcie Miasta

Mnóstwo atrakcji czekało na mieszkańców, którzy uczestniczyli w trwającym trzy dni Święcie Miasta. W tym roku było ono kulminacyjnym wydarzeniem obchodów 700 – lecia Świętochłowic.

Czytaj więcej

07/06/2013

Bieszczadzka w remoncie

Trwa remont ulicy Bieszczadzkiej.W drugiej połowie czerwca planowany jest remont trzeciego odcinka ul. Chorzowskiej od ul. Bukowego do Placu Słowiańskiego.

Czytaj więcej

05/06/2013

Zdobywali "piernikowe serce"

W Świętochłowicach odbył się XV Miejski Festiwal Zespołów Artystycznych Przedszkoli „ O piernikowe serce Jasia i Małgosi”. W najbliższą sobotę 8 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się uroczyste podsumowanie festiwalu.

Czytaj więcej

05/06/2013

Weź udział w grze miejskiej

W najbliższą niedzielę 9 czerwca , w godzinach 10:00 - 16:00, w Świętochłowicach zorganizowana zostanie gra miejska.Do udziału w zabawie zapraszamy mieszkańców miasta.

Czytaj więcej

04/06/2013

Wydział Edukacji w nowym miejscu

Informujemy mieszkańców, że od 10 czerwca br. Wydział Edukacji przeniesiony zostanie z ul. Harcerskiej 1 na ul. Bytomską 8 (I piętro) w Świętochłowicach (lokal po ING Bank Śląski). Numery telefonów pozostają bez zmian. Zmiana lokalizacji podyktowana jest poprawą warunków obsługi mieszkańców.

Czytaj więcej

03/06/2013

6 medali świętochłowickich taekwondzistów

W niespełna dwa tygodnie taekwondziści ze Świętochłowic wywalczyli 6 krążków Mistrzostw Polski w Taekwon-do ITF.

Czytaj więcej

03/06/2013

MZBM gminną spółką

31 maja zawarta została umowa spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej. Wszystkie udziały posiada w niej Gmina Świętochłowice. Spółka zastąpi Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych.

Czytaj więcej

03/06/2013

Piknik rodzinny w Dniu Dziecka

Gry i zabawy ruchowe, dmuchańce, przejażdżki kolorową taksówką, to część atrakcji, z jakich można było skorzystać podczas rodzinnego pikniku, który odbył się w sobotę z okazji Dnia Dziecka na Plantach w Piaśnikach.

Czytaj więcej

30/05/2013

Rada udzieliła absolutorium

Podczas sesji radni przyjęli sprawozdanie z wykonania zeszłorocznego budżetu i udzielili absolutorium prezydentowi Świętochłowic Dawidowi Kostempskiemu.

Czytaj więcej

27/05/2013

"Skałka" rozkwita

Świętochłowice otrzymały kolejne środki z Brukseli, które tym razem przeznaczone zostaną na rewitalizację przystani kajakowej na „Skałce”.

Czytaj więcej

27/05/2013

ZSO nr 1 kończy 65 lat

Jubileusz 65-lat obchodzi w tym roku ZSO nr 1. W piątek w szkole odbyły się uroczystości z tej okazji.Jubileusz połączony był z corocznymi obchodami patrona, którym jest Jan Kochanowski.

Czytaj więcej

23/05/2013

Wypełnij "ankietę rowerową"

W maju i czerwcu przeprowadzone zostaną badania ankietowe wśród mieszkańców Górnośląskiego Związku Metropolitalnego nakierowane na lepsze poznanie preferencji i oczekiwań w zakresie komunikacji rowerowej.

Czytaj więcej

22/05/2013

SP nr 17 zaprasza mieszkańców Chropaczowa

Szkoła Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach zaprasza mieszkańców Chropaczowa na imprezę środowiskową pn. „Święto miasta – świętem szkoły”. Odbędzie się ona 27 maja br. i rozpocznie o godz. 14.00.

Czytaj więcej

22/05/2013

Nasze szczypiornistki były najlepsze

Młode szczypiornistki ze Świętochłowic wygrały wszystkie swoje spotkania i zdobyły puchar.

Czytaj więcej

21/05/2013

Zorganizowano Targi Pracy i Edukacji

90. pracodawców reprezentujących branże budowlaną, produkcyjną, handlową, transportową, usługową i finansową, wzięło dziś udział w Targach Pracy i Edukacji. Odbyły się one w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej.

Czytaj więcej

20/05/2013

SP nr 1 obchodzi jubileusz Świętochłowic

Przez tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbywać się będą różnego rodzaju imprezy kulturalne w ramach 700 – lecia Świętochłowic.

Czytaj więcej

20/05/2013

Wall Street - uliczny kalejdoskop

W sobotę ulica Sikorskiego i Park Jordanowski zmieniły się w zagłębie zabawy, sztuki i rekreacji. Atrakcjami, jakie czekały na świętochłowiczan, można by obdzielić kilka imprez. Średniowieczna osada, teatry dla dzieci, pokazy sztuk walki, turniej koszykówki, koncerty - to tylko mały wycinek z kolorowej i radosnej całości. Druga edycja Wall Street Festival już za nami.

Czytaj więcej

19/05/2013

Targi Pracy i Edukacji już we wtorek

We wtorek 21 maja br. w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbędą się targi Pracy i Edukacji.

Czytaj więcej

17/05/2013

Zobacz schron nocą

W Świętochłowicach po raz pierwszy zorganizowana zostanie Noc Muzeów. W sobotę 18 maja br. od godz. 19.00 będzie można zwiedzać schron bojowy w parku „Heiloo”.

Czytaj więcej

15/05/2013

Weź udział w sztafecie

Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Świętochłowicach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Sztafecie Pływackiej „700 km na 700-lecie Świętochłowic”, która odbędzie się w dniach 24.05 - 26.05.2013 roku na Pływalni Krytej OSiR SKAŁKA przy ul. Zubrzyckiego 38 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

15/05/2013

Wall Street Festival już w sobotę

W najbliższą sobotę 18 maja w rejonie Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach odbędzie się Wall Street Festival 2013. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00.

Czytaj więcej

15/05/2013

Okrągły jubileusz SP nr 8

Wczoraj okrągłe urodziny 50 - lat istnienia obchodziła SP nr 8. Z tej okazji w Centrum Kultury Śląskie, gdzie zorganizowano jubileusz, spotkali się absolwenci, emerytowani nauczyciele oraz obecne grono pedagogiczne i uczniowie.

Czytaj więcej

14/05/2013

Oddziały dla trzylatków

Prezydent Świętochłowic podjął decyzję o utworzeniu 5 oddziałów przedszkolnych dla 115 dzieci. Znajdą się w nich głównie dzieci w wieku lat trzech.

Czytaj więcej

13/05/2013

Wyłączenie sygnału analogowego telewizji naziemnej

Informacja na temat wyłączenia sygnału analogowego telewizji naziemnej w województwie śląskim w dniu 20 maja br.

Czytaj więcej

13/05/2013

Miasteczko Cyfrowe w Świętochłowicach

18 maja podczas Festiwalu Sztuki Ulicznej, nieopodal Młodzieżowego Domu Kultury, stanie Miasteczko Cyfrowe. Jest to wspólny projekt TVP Katowice, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz świętochłowickiego samorządu.

Czytaj więcej

12/05/2013

II Piknik Organizacji Pozarządowych

W sobotę na Skałce zaprezentowały się świętochłowickie organizacje pozarządowe. Mieszkańcy zapoznali się z działalnością stowarzyszeń, fundacji i klubów sportowych, które pokazały także bogaty program artystyczny i sportowy.

Czytaj więcej

09/05/2013

Plac Słowiański w przebudowie

Rozpoczęły się prace remontowe na Placu Słowiańskim w Lipinach. Aktualnie trwa rozbiórka nawierzchni asfaltowej ścieżek.

Czytaj więcej

09/05/2013

Dzień Strażaka

Wczoraj świętochłowicka PSP obchodziła Dzień Strażaka. Z tej okazji wręczono medale, dyplomy oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski 12 funkcjonariuszom przyznał nagrody za wzorową służbę na terenie miasta.

Czytaj więcej

08/05/2013

Piknik Organizacji Pozarządowych

11 maja 2013 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach /przy żwirowisku/ odbędzie się „II Świętochłowicki Piknik Organizacji Pozarządowych”.

Czytaj więcej

08/05/2013

Remont sceny na „Skałce”

2 maja przekazany został plac budowy wykonawcy prac remontowo-budowlanych na części OSiR „Skałka”. W ramach tej inwestycji, która z budżetu miasta pochłonie niespełna 200 tys. zł, świętochłowicka firma Kozbud, jako zwycięzca wcześniej przeprowadzonego przetargu, przebuduje scenę wraz zadaszeniem.

Czytaj więcej

06/05/2013

Spotkanie autorskie z prof. Białasem

8 maja o godz. 18.00 w Starej Herbaciarni przy ul. Findera autor książki pt. „Korzeniec” - prof. Zbigniew Białas spotka się z mieszkańcami Świętochłowic.

Czytaj więcej

06/05/2013

Dzień otwarty w SPS nr 10

9 maja br. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 zaprasza rodziców z dziećmi oraz wszystkie zainteresowane osoby na Dzień Otwarty.

Czytaj więcej

03/05/2013

Święto Narodowe 3 Maja

W ramach obchodów upamiętniających 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 92. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego pod tablicą pamiątkową przy ul. Sienkiewicza w Świętochłowicach zapalono znicze i złożono kwiaty. W kościele pw. Piotra i Pawła odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Czytaj więcej

02/05/2013

I Świętochłowicki Piknik Militarny

Podczas I Pikniku Militarnego, który odbył się w środę na świętochłowickiej „Skałce”, zaprezentowano samochody bojowe, zabytkowe motocykle, broń i inne militaria.

Czytaj więcej

02/05/2013

Informacja dot. kamienicy przy ul. Barlickiego

W związku z zawaleniem przybudówki do kamienicy przy ul. Barlickiego przekazujemy informację o podjętych i zaplanowanych działaniach dotyczących jej rozbiórki.

Czytaj więcej

30/04/2013

Już jutro I piknik militarny

1 maja, w godz. od 10.00 do 18.00, na „Skałce” odbędzie się I ŚWIĘTOCHŁOWICKI PIKNIK MILITARNY.

Czytaj więcej

29/04/2013

Muzeum w nowoczesnej technologii

System śledzenia ruchu zwiedzających, elementy dotykowe, ledowa iluminacja, wielokanałowy system odtwarzania dźwięku. Muzeum Powstań Śląskich naszpikowane będzie elektroniką.

Czytaj więcej

25/04/2013

Wygrana Śląska Świętochłowice

Śląsk zwyciężył podczas inauguracji rozgrywek speedrowerowych, które odbyły się w ubiegłą niedzielę na torze OSiR „Skałka”.

Czytaj więcej

25/04/2013

Zbierali zużyty sprzęt

Podczas akcji „ Graty z Chaty”, która zorganizowana została przez Urząd Miejski w ramach III Festiwalu Recyklingu, zebrano 4 tony odpadów.

Czytaj więcej

19/04/2013

Szpitalowi na ratunek

Świętochłowicki szpital jest trzecią w Polsce i pierwszą w województwie śląskim placówką przekształconą na mocy nowej ustawy o działalności leczniczej. Wcześniej tonął w długach i prawie tracił płynność finansową. Teraz szpital nie ma przeterminowanych zobowiązań, a pierwsze dwa miesiące tego roku przyniosły łączny zysk w wysokości 120 tys. zł.

Czytaj więcej

18/04/2013

Świętochłowicki Dzień Ziemi 2013

Dzieci i młodzież w dniach 22 - 23 kwietnia br.sprzątać będzie nasze miasto. Do akcji może przyłączyć się każdy mieszkaniec Świetochłowic.

Czytaj więcej

18/04/2013

Z sąsiadami o gospodarce

O potencjale miast metropolii Silesia, a w szczególności Świętochłowic rozmawiano dziś w Urzędzie Miejskim podczas spotkania z ambasadorem Białorusi prof. Viktarem Gaisenakiem oraz prezesem białoruskiej federacji przedsiębiorców Igorem Czerniakowem.

Czytaj więcej

17/04/2013

II Mega Festyn Szkolny

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta na II Mega Festyn Szkolny, który odbędzie się w piątek, 19 kwietnia 2013 r. w godz. 16:00 – 19:00 na terenie ZSO2 (Świętochłowice, ul. Sudecka 5).

Czytaj więcej

15/04/2013

Wspólnie po euro

Świętochłowice, Chorzów i Ruda Śląska wspólnie otrzymały 2,6 mln zł z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na opracowanie dokumentów, które w przyszłości pozwolą na pozyskiwanie kolejnych środków unijnych na inwestycje.

Czytaj więcej

14/04/2013

Bieg uliczno - przełajowy

W niedzielę 14 kwietnia na terenie miasta Świętochłowice odbył się XVII Ogólnopolski Bieg Uliczno – Przełajowy pod patronatem prezydenta Świętochłowic.

Czytaj więcej

08/04/2013

Holendrzy w Świętochłowicach

Przez cały tydzień uczniowie ze świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 gościć będą w swoich domach rówieśników z holenderskiej szkoły Meergronden z Almere. Wymiana młodzieży obu placówek ma już swoją długoletnią tradycję.

Czytaj więcej

08/04/2013

Rozstrzygnięty konkurs na logo.

Rozstrzygnięty został konkurs na logo Rady Gospodarczej. Za najlepszy uznano projekt wykonany przez Kornelię Florczak.

Czytaj więcej

07/04/2013

Bieg ulicami Świętochłowic

14 kwietnia br. o godz. 11.00 po raz XVIII w Świętochłowicach odbędzie się Ogólnopolski Bieg Uliczno – Przełajowy „Świętochłowice 2013” , który zorganizowany zostanie w ramach biegów o paterę Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF Katowice. Zawody patronatem honorowym objął prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

03/04/2013

III Festiwal Recyklingu

W kwietniu br. podczas III Festiwalu Recyklingu, w ramach akcji „Graty z chaty”, w Świętochłowicach zbierany będzie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Czytaj więcej

29/03/2013

Solidarnie z chorymi na autyzm

We wtorek 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.W Świętochłowicach zostanie zorganizowany pod hasłem „Proszę… podaj mi dłoń”.

Czytaj więcej

29/03/2013

Wyniki rekrutacji

30 kwietnia br. ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji do przedszkoli. Listy dzieci przyjętych wywieszone będą w placówkach przedszkolnych.

Czytaj więcej

29/03/2013

Wesołych Świąt!

Życzenia prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego z okazji Świąt Wielkiej Nocy - posłuchaj.

Czytaj więcej

25/03/2013

Sesja z historią w tle

Przez cały rok trwać będą w Świętochłowicach obchody 700-lecia miasta. W poniedziałek z tej okazji odbyła się XXXI, uroczysta sesja Rady Miejskiej. Radni, władze miasta i zaproszeni goście zebrali się w Centrum Kultury Śląskiej, by przypomnieć historię naszej małej ojczyzny i podyskutować o jej przyszłości.

Czytaj więcej

21/03/2013

Powitały wiosnę

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 jak co roku witając wiosnę odwiedziły Urząd Miejski. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie i złożyły wszystkim dobre życzenia.

Czytaj więcej

20/03/2013

Festiwal im. Gorczyckiego

Od 12 do 30 kwietnia br. odbedzie się VIII Międzynarodowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego. Jak co roku, na 20 koncertach festiwalowych w najwiekszych miastach województwa sląskiego zaprezentują się znakomici artyści z całego świata, niejednokrotnie debiutując w premierowym repertuarze.

Czytaj więcej

15/03/2013

czyste.swietochlowice.pl

Działa już strona internetowa poświęcona zmianom w "ustawie śmieciowej". Co nowe przepisy oznaczają dla świętochłowiczan? Wszelkie informacje na stronie internetowej www.czyste.swietochlowice.pl

Czytaj więcej

12/03/2013

Zajęcia z dogoterapii

Rusza nabór na zajęcia z dogoterapii dla dzieci posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

Czytaj więcej

12/03/2013

Dzień otwartych drzwi w "Don Bosko"

W sobotę 16 marca br. w murach szkoły salezjańskiej w Świętochłowicach odbędzie się doroczny Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego dyrekcja wraz z nauczycielami oraz uczniami zapoznają zainteresowanych z ofertą edukacyjną, bazą dydaktyczną oraz atmosferą panującą w szkole.

Czytaj więcej

12/03/2013

Rozpoczęły się targi w Cannes

Około 100 ofert inwestycyjnych, w tym dziesięć ze Świętochłowic, będzie prezentować Metropolia Silesia podczas rozpoczynających się dzisiaj targów inwestycyjnych w Cannes.

Czytaj więcej

08/03/2013

Wspólna DTŚ-ka

Poprawę bezpieczeństwa, komfortu podróży oraz oszczędności ma przynieść wspólne, całoroczne utrzymanie Drogowej Trasy Średnicowej. Dziś w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego prezydenci czterech miast: Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Zabrza podpisali porozumienie w sprawie wspólnego, utrzymania DTŚ-ki.

Czytaj więcej

07/03/2013

Pomogą młodym w karierze

Porady specjalistów od rynku pracy, fachowe szkolenia oraz wsparcie w wyborze przyszłego zawodu - to tylko niektóre propozycje Młodzieżowego Centrum Kariery, które dzisiaj otwarto w Świętochłowicach. – Będziemy walczyć z bezrobociem wśród młodych – zapowiada prezydent Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

06/03/2013

Z kartą bezpieczniej w szkole

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach, jako pierwszy w województwie śląskim, wdrożył dzisiaj kartę identyfikacyjną dla uczniów i pracowników szkoły, która ma również funkcję płatniczą.

Czytaj więcej

05/03/2013

Certyfikat dla Delta Trans Transporte

Dzisiaj świętochłowicka Delta Trans Transporte otrzymała świadectwo AEO (Authorised Economic Operator, z ang. Upoważniony przedsiębiorca), przyznane przez Izbę Celną w Katowicach.

Czytaj więcej

05/03/2013

Targi pracy i edukacji

7 marca br. w godz. od 10.00 do 13.00 odbędą się Targi Edukacji i Pracy, które zorganizowane zostaną w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Świętochłowicach przy ul. Sądowej 1 . Targi połączone zostaną z uroczystym otwarciem MCK.

Czytaj więcej

05/03/2013

Okresowy Punkt Obsługi Podatników

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach przy ul. Chorzowskiej 37 uruchomiony zostanie punkt obsługi podatników, w którym będzie można rozliczyć podatek roczny PIT za 2012 rok.

Czytaj więcej

28/02/2013

Zbiórka odpadów

Od najbliższego poniedziałku do środy w mieście zbierane będą odpady, które przyjmować będzie Mobilny Punktu Zbierania Odpadów Problemowych. Zbiórka zorganizowana będzie także w maju.

Czytaj więcej

26/02/2013

Spotkanie z załogą MZBM - u

Wczoraj prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski spotkał się z załogą świętochłowickiego MZBM-u. Rozmawiano o przekształceniu zakładu w spółkę. Omówiono również założenia podpisanego w zeszłym tygodniu porozumienia ze związkami zawodowymi.

Czytaj więcej

22/02/2013

Okno życia jak łódź ratunkowa

Arcybiskup Wiktor Skworc i prezydent Dawid Kostempski otworzyli dziś w świętochłowickim szpitalu „okno życia”. Miejsce, gdzie będzie można anonimowo pozostawić niechciane nowonarodzone dziecko mieści się na parterze tuż przy oddziale pediatrycznym.

Czytaj więcej

22/02/2013

Konkurs fotograficzny

Urząd Miejski w Świętochłowicach ogłasza konkurs fotograficzny organizowany w ramach obchodów 700-lecia Świętochłowic pt. "Świętochłowice w roku jubileuszowym".

Czytaj więcej

21/02/2013

Wspólna DTŚ-ka

Koniec z nierównym odśnieżaniem Drogowej Trasy Średnicowej. Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice i Zabrze porozumiały się w sprawie wspólnego całorocznego utrzymania DTŚ-ki. W przyszłym tygodniu, 28 lutego br.,w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego prezydenci czterech miast podpiszą porozumienie dotyczące utrzymania DTŚ-ki.

Czytaj więcej

20/02/2013

Ruszyła strona jubileuszowa

Od dziś pod adresem www.700lat.swietochlowice.pl funkcjonuje strona jubileuszowa z programem obchodów 700-lecia Świętochłowic. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Czytaj więcej

19/02/2013

Konkurs na logo Rady Gospodarczej

Urząd Miejski w Świętochłowicach oraz Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Świętochłowice ogłaszają konkurs na opracowanie projektu logotypu Rady Gospodarczej.

Czytaj więcej

18/02/2013

Porozumienie ze związkami zawodowymi

Prezydent Świętochłowic oraz przedstawiciele dyrekcji i związków zawodowych świętochłowickiego MZBM-u podpisali dziś porozumienie, które ma na celu poprawę trudnej sytuacji finansowej zakładu.

Czytaj więcej

14/02/2013

Kasa czynna dłużej

Kasa Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach czynna jest od lutego w godzinach pracy magistratu, bez przerw. Zmieniła się także jej lokalizacja.

Czytaj więcej

12/02/2013

Planowane inwestycje drogowe

W 2013 roku prowadzone będą kolejne remonty dróg w naszym mieście. Ponadto powstanie kilka parkingów.

Czytaj więcej

08/02/2013

Reklama na lotniskach

Od kilku dni Świętochłowice promują swoje tereny inwestycyjne na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Za tydzień kampania rozpocznie się w Krakowie – Balicach. Płaci za to Unia.

Czytaj więcej

08/02/2013

Programy dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach już w najbliższy poniedziałek 11 lutego rozpocznie rekrutacje osób bezrobotnych do dwóch projektów - „Kierunek praca” i „Dojrzały profesjonalizm”.

Czytaj więcej

04/02/2013

Zapisz dziecko do przedszkola

Od 1 do 29 marca br.w Świętochłowicach prowadzony będzie nabór dzieci do przedszkoli.

Czytaj więcej

04/02/2013

Tulipanowy jubileusz

W sobotę w Centrum Kultury Śląskiej jubileusz XX- lecia istnienia obchodziło Towarzystwo Przyjaciół Heiloo. Stowarzyszenie powstało na niwie nawiązanej w 1990 roku współpracy między Świętochłowicami, a holenderskim miastem Heiloo.

Czytaj więcej

01/02/2013

Półtora miliona dla bezrobotnych

Unia Europejska zapłaci za utworzenie Klubu Integracji Społecznej w świętochłowickiej dzielnicy Lipiny. W ciągu dwóch lat 240 osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo weźmie udział w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach, bezpłatnie skorzysta z pomocy prawnika, psychologa czy doradców zawodowego lub podatkowego.

Czytaj więcej

01/02/2013

Rewolucja śmieciowa

Od 1 lipca 2013 roku obowiązywać będzie nowa ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, co spowoduje, że na miasta spadnie obowiązek odbioru śmieci i ich zagospodarowania.

Czytaj więcej

29/01/2013

Zawody strzeleckie o puchar prezydenta

W najbliższą niedzielę 3 lutego w Świętochłowicach na strzelnicy T.S. FLOR-AMATOR przy ul. Metalowców 5 odbędą się XV Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta.

Czytaj więcej

25/01/2013

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół

Prezydent Miasta Świętochłowice serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn.” Portret Miasta Świętochłowice”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej

24/01/2013

Zadowoleni z pracy doradców

Powiatowy Urząd Pracy przeprowadził ankietę na temat poziomu zadowolenia klienta z usług świadczonych przez tę instytucję. Oceniono pracę doradców zawodowych.

Czytaj więcej

21/01/2013

700 lat Świętochłowic

Z okazji 700 - lecia Świętochłowic, bieżący rok obfitować będzie w różnego rodzaju wydarzenia. Obchody zainaugurował, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, styczniowy koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Czytaj więcej

21/01/2013

Policja podsumowała rok

W Komendzie Miejskiej Policji świętochłowiccy policjanci podsumowali ubiegły rok.W spotkaniu wzięli udział m.in. komendant miejski Zbigniew Blacha, z-ca Komendata Wojewódzkiego Policji Roman Rabsztyn, zastępca prezydenta miasta Bartosz Karcz, a także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Gerda Król.

Czytaj więcej

17/01/2013

Pomoc dla potrzebujących

W okresie zimowym Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi działania mające na celu dotarcie do jak największej liczby osób potrzebujących pomocy.

Czytaj więcej

16/01/2013

Obowiązek usuwania śniegu i lodu

Straż Miejska w Świętochłowicach przypomina właścicielom, zarządcom i administratorom obiektów budowlanych o obowiązku odśnieżania oraz usuwania śniegu i lodu.

Czytaj więcej

11/01/2013

Tłumy kolędowały z Golcami

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Golec Orkiestra zgromadził rzeszę mieszkańców naszego i okolicznych miast. Przez niespełna dwie godziny zebrani mogli wysłuchać zarówno utworów znanych, jak i autorskich ułożonych przez samych artystów.

Czytaj więcej

08/01/2013

Popłyną dla Orkiestry

Już po raz piąty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świętochłowicka drużyna WOPR organizuje sztafetę pływacką na basenie przy Szkole Podstawowej nr 1.

Czytaj więcej

07/01/2013

Noworoczna akcja krwiodawstwa

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Świętochłowicach informuje, że w dniu 13 stycznia 2013 roku, w godzinach 9.00 – 12.00 w pawilonie OSiR „Skałka” odbędzie się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi.

Czytaj więcej

06/01/2013

Koncert kolęd

13 stycznia (niedziela) o godz. 17.30 w kościele NSPJ w Świętochłowicach – Piaśnikach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonani chóru Ex Animo z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Zapraszamy

Czytaj więcej

04/01/2013

Rok 2012 w liczbach

Podsumowujemy miniony rok. Jak dużo pieniędzy udało się pozyskać z Unii Europejskiej? Jaka jest liczba zarządzeń, które wydał prezydent miasta? Ile par wzięło w ubiegłym roku ślub? Sprawdźmy.

Czytaj więcej

02/01/2013

Dzień otwarty w SP 3

15 stycznia w SP 3 odbędzie się dzień otwarty dla sześciolatków.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2019 (16)
 • lipiec 2019 (27)
 • czerwiec 2019 (25)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (30)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)