Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Biegli przez miasto

I Bieg Świętochłowicki o Puchar Prezydenta Miasta zgromadził na starcie prawie 70 biegaczy w jedenastu kategoriach. Po raz pierwszy w biegach mogły wziąć udział osoby niepełnosprane z dysfunkcją ruchową.

Uczestnicy pokonywali trasę na dystansie prawie 10 km. Pierwszy na mecie zameldował się Jacek Sobas, który uzyskał doskonały czas 30,04, co spowodowało, że zwyciężył także w klasyfikacji generalnej, w której również z doskonałym czasem 35,42 swój start zakończyła Anna Balbus. W zawodach wzięła udział spora liczba biegaczy z naszego miasta. Na stracie pojawiło się 24 zawodników i śmiało można stwierdzić, że w tym wypadku ilość przeszła w jakość, bowiem aż sześciu świętochłowiczan stanęło na podium. Doskonale zaprezentowali się tradycyjnie Marcin Sznapka i Norbert Opalla, którzy w swoich kategoriach wiekowych zwyciężali. Czołowym zawodnikom wręczono medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, zwycięzcy klasyfikacji generalnej otrzymali pamiątkowe puchary. Na zakończenie zawodów, w pawilonie OSiR „Skałka" wszystkim zebranym zaprezentowała się sekcja taekwondo MKS „Śląsk" Świętochłowice dając pokaz niemałych umiejętności.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji biegu, w szczególności Klubowi Abstynenta „Spróbuj z Nami", młodzieży Gimnazjum nr 5, Klubowi Młodzieżowemu „Dziupla", Świetlicy Socjoterapeutycznej przy OPS, Komendzie Miejskiej Policji, Komendzie Staży Miejskiej, Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi, zawodnikom sekcji taekwondo i speedrowera MKS „Śląsk" Świętochłowice, Kołu Ratowniczemu PCK.