Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
 • Śląska biesiada w Lipinach

  Zapraszamy na kolejny festyn dzielnicowy. W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Placu Słowiańskim w Lipinach wystąpi Kabaretowa Grupa Biesiadna oraz Wesoły Masorz i Przyjaciele. Wstęp wolny.

 • Wieże KWK Polska - głosowanie

  Do końca sierpnia można głosować na Wieże KWK Polska w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna województwa śląskiego”. Najpopularniejsza kandydatura zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

 • LATO mostOFF

  Zapraszamy na przegląd spektakli teatralnych LATO mostOFF granych w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach przez lipiec i sierpień w każdą środę i czwartek o godz. 19.00.

 • Śląskie Fajrowanie Powstańcze

  Zapraszamy do Muzeum Powstań Śląskich 28 sierpnia na Śląskie Fajrowanie powstańcze.

 • Świętochłowicka Karta Seniora

  Seniorzy,którzy ukończyli 60. rok życia i mieszkają na terenie Świętochłowic mogą otrzymać Świętochłowicką Kartę Seniora.

AA

25/08/2016

Puls Świętochłowic odc.26

W tym odcinku m.in. o festynie dzielnicowym w Chropaczowie, obchodach rocznic wybuchów powstań śląskich, a także o długo wyczekiwanych, piłkarskich derbach Świętochłowic.

Rozwiń

24/08/2016

Kobiety w ciąży pod opieką

Szpital Powiatowy w Świętochłowicach jako jedyna placówka publiczna na Śląsku, zakwalifikował się do pilotażowego programu „Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży (KOC)”. Dzięki niemu kobiety zyskają poczucie bezpieczeństwa, poznają lekarza prowadzącego i „swoją” położną.

Rozwiń

23/08/2016

UDŚ czeka na dzieci ciekawe świata

Z początkiem października wystartuje kolejna piąta już edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach (UDŚ). Zapisy trwają do 7 września.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

17/08/2016

Zgłoś uwagi do oferty - Koncert Chóru "Ex Animo"

Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta informuje, że do dnia 24.08.2016 r. można pisemnie zgłaszać uwagi dotyczące oferty realizacji zadania publicznego pn. " Koncert Chóru "Ex Animo" w kościele ewangelicko-augsburskim św. Jana Chrzciciela w Świętochłowicach w ramach obchodów 500-lecia Reformacji" (art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Dz. U. z 2016 r. ,poz. 239, z późn. zm.).

Rozwiń

12/08/2016

Test syren alarmowych

W piątek 19 sierpnia o godzinie 12:00 zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności na terenie miasta Świętochłowice. Będzie to jednocześnie upamiętnienie rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego.

Rozwiń

12/08/2016

Test syren alarmowych

We wtorek 16 sierpnia o godzinie 12:00 zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności na terenie miasta Świętochłowice. Będzie to jednocześnie upamiętnienie rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

24/08/2016

Survival Airsoft 2016

TKKF TYTAN Świętochłowice zaprasza do udziału w całodniowych manewrach terenowych sztuki przetrwania i airsoftu, które zorganizowane zostaną w sobotę 17 września w godz. 9.30 – 19.30 w lesie na Wzgórzu Hugona. Szczegóły w informatorze i na plakacie. Zapraszamy!

Rozwiń

09/08/2016

Przedstawienie na terenie Wież

W piątek 12 sierpnia o 19:00 na terenie Wież KWK Polska będzie można zobaczyć bajkę „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały Czapeczkę”.

Rozwiń

03/08/2016

Nocne chodzenie po linach

Ponad 70 osób w sobotę 30 lipca wzięło udział w nocnym chodzeniu po parku linowym na „Skałce”. Pierwsza grupa rozpoczęła zabawę o 21, a ostatnia już po północy. Uczestnicy byli zadowoleni i mogą szykować się na podobne wydarzenie. Kolejne jest planowane na przełomie sierpnia i września.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności