Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
 • PIERSI w CKŚ

  Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu PIERSI, który odbędzie 15 listopada w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Bilety w cenie 50 zł - do 7 listopada w przedsprzedaży w cenie 40 zł.

 • Nordalia 2014

  W dniach 9-29 października 2014 r. zapraszamy na festiwal NORDALIA 2014.

 • Młodzież Papieżowi

  Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach zaprasza na koncert zespołów PUELLAE ET PUERI (Novy Jicin) i VENIMUS (Świętochłowice).

 • Krajowy Fundusz Szkoleniowy

  Termin składania wniosków w ramach krajowego funduszu szkoleniowego został przedłużony!

 • Karta Dużej Rodziny

  Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa.

AA

20/10/2014

Nasze muzeum zachwyca

Muzeum Powstań Śląskich jest już otwarte. Podczas sobotniego dnia otwartego odwiedziło je 1300 osób. Nic w tym dziwnego skoro wcześniej pozytywne opinie na temat nowego obiektu wyrazili m.in. aktor Franciszek Pieczka, minister Joanna Kluzik-Rostkowska, prof. Jerzy Buzek, komisarz Unii Europejskiej Elżbieta Bieńkowska i abp Wiktor Skworc.

Rozwiń

20/10/2014

Otwarcie Muzeum - posłuchaj

Muzeum Powstań Śląskich odwiedziło wiele znanych osób, a także mieszkańcy Świętochłowic i okolicznych miast. Posłuchaj ich opinii o tym miejscu.

Rozwiń

17/10/2014

Gra z powstaniami śląskimi w tle

Jedną z atrakcji otwarcia Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, zaplanowanego na sobotę 18 października będzie gra. Na dziesięciu planszach rozmieszczonych na terenie wokół muzeum znajdą się ciekawostki na temat powstań śląskich, a także obyczajowości tamtej epoki. Każdej informacji będzie towarzyszyło nawiązujące do niej pytanie lub zadanie.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

10/10/2014

LVI sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że na wniosek grupy radnych, zwołana zostanie LVI sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w środę 15 października o godz. 16.30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

06/10/2014

Wyrzuć Graty z Chaty!

Przed nami kolejna edycja akcji Świętochłowicki Festiwal Recyklingu „Graty z chaty”. Dzięki niej każdy mieszkaniec może bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z gospodarstw domowych. Każdy uczestnik, który przyniesie zużyty sprzęt otrzyma upominek np. sadzonkę drzewka, cebulki kwiatów, worki na śmieci itp. (do wyczerpania zapasów).

Rozwiń

02/10/2014

LV sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LV sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach odbędzie się w czwartek 9 października 2014 r. o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

20/10/2014

Mieszkańcy o swoich podwórkach

Jakie zmiany należy wprowadzić na świętochłowickich podwórkach, co trzeba zrobić, by były bardziej przyjazne? Na ten temat rozmawiano 15 października br. na placach przy ul. H. Sawickiej 8 i 14, a także przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wszystko po to, aby podwórka znów stały się atrakcyjnym miejscem spędzania czasu

Rozwiń

06/10/2014

Zorientowani w biegu

Uczniowie klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Świętochłowicach uczestniczyli w warsztatach z terenoznawstwa i orientacji sportowej

Rozwiń

02/10/2014

Obywatele świata w „Don Bosko”

Wolontariusze z Gruzji,, Turcji i Włoch wzięli udział w projekcie Global Citizen. Podczas sześciotygodniowego pobytu w Polsce odwiedzili m.in. Salezjański Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności