Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
  • Festyny Dzielnicowe

    Prezydent Miasta Świętochłowice zaprasza do udziału w Festynach Dzielnicowych odbywających się w sierpniu oraz we wrześniu.

  • Wyprawka szkolna 2015

    Do 8 września rodzice mogą starać się o dofinansowanie na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla dzieci.

  • Pytania o Kalinę

    Miasto wydało ulotkę zawierającą odpowiedzi na pięć ważnych pytań dotyczących stawu Kalina.Przeczytaj!

AA

04/09/2015

Radosna Jesień Życia

Po wakacyjnej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna wznawia cykl spotkań „Radosna Jesień Życia” dla seniorów.

Rozwiń

04/09/2015

Rozmowy o powstańcach

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach było wczoraj miejscem konferencji poświęconej losom Powstańców Śląskich w czasie II wojny światowej. Współorganizatorem tego wydarzenia był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach.

Rozwiń

03/09/2015

Wrócili do szkół

We wtorek 1 września br. w świętochłowickich podstawówkach, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i policealnych naukę rozpoczęło 4859 uczniów. Do pierwszych klas szkół podstawowych uczęszcza 679 osób. W tej grupie 405 dzieci to sześciolatki. Przedszkola przyjęły w tym roku 1260 wychowanków.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

02/09/2015

Dotacje dla klubów sportowych na 2016r.

Zgodnie z § 3 pkt 2 uchwały Rady Miejskiej w Świętochłowicach Nr V/36/11 z dnia 16.02.2011r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w Mieście Świętochłowice, kluby sportowe mogą składać wnioski o przyznanie dotacji na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu.

Rozwiń

27/08/2015

Zaburzenia psychiczne - filmy

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego opublikował filmy informacyjno-edukacyjne dotyczące zdrowia psychicznego. W przystępny sposób tłumaczą czym są i jak zdiagnozować nerwice oraz depresje dzieci, młodzieży i dorosłych. Powstałe materiały są związane z realizacją „Śląskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013-20”.

Rozwiń

26/08/2015

Stypendia Zarządu Województwa Śląskiego

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się o stypendium przyznawane przez Zarząd Województwa Śląskiego. Każdy stypendysta otrzyma 3420 zł. Wnioski można składać do 11 września br.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

04/09/2015

Turniej Orlika 2015

To już VI edycja piłkarskich zmagań na boiskach Orlika w całej Polsce. Wśród drużyn walczących o Puchar Premiera RP są także reprezentacje Świętochłowic.

Rozwiń

01/09/2015

Sztuka nieprofesjonalna

W listopadzie br. odbędzie się XVII Świętochłowicki Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej. Artyści już dziś mogą zgłaszać swoje prace.

Rozwiń

01/09/2015

I Regionalne Konfrontacje Taneczne - zapisy

We wrześniu w Świętochłowicach zorganizowane zostaną I Regionalne Konfrontacje Taneczne. Będą się one odbywać pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Posłanki Danuty Pietraszewskiej. Udział w turnieju mogą wziąć przedszkolaki, a także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i klas ponadgimnazjalnych.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności