Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
  • Wakacyjny chillout na Skałce

    Zapraszamy na sobotnie kino plenerowe oraz inne atrakcje, które odbywać się będą na świętochłowickiej Skałce.

  • Świętochłowicka Karta Seniora

    Seniorzy,którzy ukończyli 60. rok życia i mieszkają na terenie Świętochłowic mogą otrzymać Świętochłowicką Kartę Seniora.

  • Królewna Śnieżka po śląsku

    Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na spektakl "Królewna Śnieżka po śląsku". Przedstawienie, w którym wystąpią nauczyciele i rodzice , odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej „Grota” 22 czerwca o godz. 17.00 . Wstęp wolny.

AA

24/06/2016

Nowe boisko przy SP 19

Przy Szkole Podstawowej nr 19 w Lipinach otwarto dzisiaj nowoczesne boiska. Mogą z nich korzystać uczniowie i okoliczni mieszkańcy. W inauguracji obiektu uczestniczyli m.in. Dawid Kostempski – prezydent Świętochłowic, Aleksandra Skowronek – wicemarszałek województwa śląskiego i Teresa Szczęsna – dyrektor SP 19. Kompleks sportowy poświęcił ks. Bogdan Wieczorek, proboszcz parafii pw. św. Augustyna.

Rozwiń

24/06/2016

Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych

Wczoraj na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach odbyły się Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Najlepszy rezultat osiągnęła para Orła Łódź. Awans do finału wywalczyły także duety Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra i Polonii Bydgoszcz.

Rozwiń

22/06/2016

Kalina - kontrola NIK bez zastrzeżeń

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzała realizowany przez miasto projekt oczyszczania stawu Kalina. Działania władz miasta były prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, co potwierdziło wystąpienie pokontrolne.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

13/06/2016

Zgłoś uwagi do oferty

Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta informuje, że do dnia 20.06.2016 r. można pisemnie zgłaszać uwagi dotyczące oferty realizacji zadania publicznego pn. " Międzynarodowa wymiana sportowców pomiędzy klubami Śląsk Świętochłoiwce, a TJ Novy Jicin"

Rozwiń

13/06/2016

Zgłoś uwagi do oferty

Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta informuje, że do dnia 20.06.2016 r. można pisemnie zgłaszać uwagi dotyczące oferty realizacji zadania publicznego pn. " Aktywny wypoczynek w formie sportowej dzieci i młodzieży naszego miasta w okresie wakacji letnich".

Rozwiń

06/06/2016

Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych

Rozpoczął się I konkurs projektów w ramach Poddziałania 1.7.1 POIS - Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w konurbacji śląsko-dąbrowskiej.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

06/06/2016

Wygrana DPS

Od września młodzież z Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach odwiedza niepełnosprawnych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. 3 czerwca szkoła zaprosiła pensjonariuszy do wspólnego meczu, który rozegrano na boisku szkolnym. Z wynikiem 7: 6 zwyciężyła drużyna DPS.

Rozwiń

06/06/2016

Turniej Sztuk i Sportów Walki

II Otwarty Śląskie Turniej Sztuk i Sportów Walki do lat 18- stu odbędzie się 18 czerwca w godz. od 9.30 do 15.00 w Domu Sportu w Świętochłowicach – Lipinach.

Rozwiń

20/05/2016

Gimnazjaliści z wizytą u pracodawców

Jakie firmy działają w najbliższej okolicy? Jakie zawody są tam wykonywane? Co trzeba zrobić, żeby wykonywać konkretny zawód? Jakie kompetencje najbardziej cenią pracodawcy? Czego od pracowników oczekują pracodawcy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znaleźli uczniowie Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach. Było to możliwe dzięki kolejnej edycji przedsięwzięcia realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności