Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
 • Narodowe Czytanie - Trylogia

  Serdecznie zapraszamy 6 września na Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza.

 • Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych - ankieta

  Gmina Świętochłowice wybrała wykonawcę Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym.

 • PUP zaprasza

  Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach zaprasza do korzystania ze środków finansowych.

 • Festyny dzielnicowe

  Zapraszamy serdecznie na tegoroczne festyny dzielnicowe w Świętochłowicach.

 • Komis podręczników

  Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach prowadzi komis używanych podręczników szkolnych.

 • Karta Dużej Rodziny

  Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa.

AA

01/09/2014

Rozpoczął się rok szkolny

W podstawówkach,gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych 4784 uczniów rozpoczęło rok szkolny. W placówkach zorganizowano akademie i uroczyste apele.

Rozwiń

29/08/2014

Straż Miejska obchodziła swoje święto

Dzisiaj funkcjonariusze straży miejskiej obchodzili swoje święto. W uroczystości z okazji Dnia Strażnika Miejskiego, którą zorganizowano w Urzędzie Stanu Cywilnego, wzięły udział władze miejskie, przedstawiciele jednostek miejskich i służb mundurowych z terenu Świętochłowic.

Rozwiń

28/08/2014

Uniwersytet Dziecięcy – trwa nabór

Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach już niedługo rozpocznie kolejny rok akademicki. Póki co trwa jeszcze nabór. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, które są ciekawe świata i pragną rozwijać swoje zainteresowania. Współorganizatorami projektu są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski, a honorowy patronat nad projektem objął prezydent Świętochłowic.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

12/08/2014

LIII sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LIII sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach odbędzie się w poniedziałek 18 sierpnia 2014 r. o godz. 9.30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

06/08/2014

Pomoc przed pierwszym dzwonkiem

Rodzice mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów, w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Istnieje także możliwość wsparcia finansowego w formie stypendium i zasiłku szkolnego. Są one dostępne dla uczniów, a także słuchaczy mieszkających w Świętochłowicach.

Rozwiń

28/07/2014

LII sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LII sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach odbędzie się we wtorek 5 sierpnia 2014 r. o godz. 15.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

01/09/2014

Konkurs fotograficzny

Zrób zdjęcie obiektu sakralnego i wygraj nagrodę.

Rozwiń

26/08/2014

Speedrowerzyści z medalami

Zawodnicy „Śląska Motokris” Świętochłowice przywieźli medale z Mistrzostw Europy. Polska reprezentacja podczas turnieju zaprezentowała się z najlepszej strony.

Rozwiń

25/08/2014

Pieszo do Santiago de Compostela

Anna Fijałkowska jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 19 w Świętochłowicach, a także prezesem miejscowego oddziału PTTK. Tegoroczne wakacje spędziła w drodze. W czasie samotnej pielgrzymki do Santiago de Compostela przeszła 1300 km.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności