Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
AA

27/08/2014

Program Rewitalizacji Świętochłowic

Instytucje, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy składali w urzędzie swoje pomysły na ożywienie zdegradowanych obszarów Świętochłowic. Na początku września rozpoczną się spotkania warsztatowe. Urząd miejski chce poprawić warunki życia mieszkańców. W tym celu przystąpił do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic”.

Rozwiń

25/08/2014

Miasto uratuje wieże - podpisano umowę z wykonawcą

Dziś prezydent Świętochłowic podpisał umowę z firmą, która zrealizuje projekt rewitalizacji zabytkowych wież wyciągowych dawnej kopalni „Polska”. Zadanie ma zostać wykonane do końca maja przyszłego roku. Miasto pozyskało na ten cel ponad 5 mln zł.

Rozwiń

25/08/2014

Piknik Dzielnicowy w centrum miasta

W sobotę odbył się kolejny Festyn Dzielnicowy. Zorganizowano go w centrum miasta.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

12/08/2014

LIII sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LIII sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach odbędzie się w poniedziałek 18 sierpnia 2014 r. o godz. 9.30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

06/08/2014

Pomoc przed pierwszym dzwonkiem

Rodzice mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów, w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Istnieje także możliwość wsparcia finansowego w formie stypendium i zasiłku szkolnego. Są one dostępne dla uczniów, a także słuchaczy mieszkających w Świętochłowicach.

Rozwiń

28/07/2014

LII sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LII sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach odbędzie się we wtorek 5 sierpnia 2014 r. o godz. 15.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

26/08/2014

Speedrowerzyści z medalami

Zawodnicy „Śląska Motokris” Świętochłowice przywieźli medale z Mistrzostw Europy. Polska reprezentacja podczas turnieju zaprezentowała się z najlepszej strony.

Rozwiń

25/08/2014

Pieszo do Santiago de Compostela

Anna Fijałkowska jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 19 w Świętochłowicach, a także prezesem miejscowego oddziału PTTK. Tegoroczne wakacje spędziła w drodze. W czasie samotnej pielgrzymki do Santiago de Compostela przeszła 1300 km.

Rozwiń

18/08/2014

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji realizuje projekt „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV”. Celem działań skierowanych do osób z niepełnosprawnością ruchową jest zwiększenie ich aktywności społeczno-zawodowej.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności